DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor

In jos 
+6
Sfinta Vineri
Neptuna
Alex
muccelmic
Admin
deklaas
10 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6425
Data de inscriere : 26/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 13, 2007 9:47 am

ok. planuri. concrete!


Ultima editare efectuata de catre in Mar Feb 13, 2007 9:48 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6425
Data de inscriere : 26/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 13, 2007 9:47 am

asta inseamna ca eu trebuie sa vin cu masina pana acolo si apoi sa ma sui pe bicicleta mea rablagita si nu de performanta si sa merg pe plan inclinat??? ce's nebuna...nu...eu vreau la plimbare cu bicicleta, si 30 de km, dar in Olanda nene, la ses, si drept si fara urcusuri ;-)
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6359
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: si totusi   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 13, 2007 10:00 am

nu-i totul in coada de peste, muccelmic.
ce este sigur e ca nu se va mai organiza la "Matraguna". Faptul ca au bere Ursus nu e atat de important. Problema acolo e ca nu-i destul spatiu si trebuie sa si putem manca.
s-a anuntat deja o posibila intalnire si asteptam si alte propuneri.

Julian DeKlaas


Ultima editare efectuata de catre in Mar Feb 13, 2007 10:41 am, editata de 1 ori
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6359
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: propunere concreta   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 13, 2007 10:17 am

Intalnire:

Sambata, 17 martie, ora 17, Bruxelles

Referitor la restaurantul "Mara" - e un loc tare fain si-am putea merge si acolo dar sa stiti ca preturile nu vor fi aceleasi pe care le putem avea intr-o braserie gen l'Ultime Atome sau altele in acelasi gen.

Julian DeKlaas


Ultima editare efectuata de catre in Lun Feb 19, 2007 2:11 am, editata de 3 ori
Sus In jos
muccelmic
Senior
Senior
muccelmic


masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 61
Localisation : Uccle
Emploi : transporturi/logistica
Loisirs : navigatie cu vele/bicicleta/fitness/religie
Reputatie : 0
Puncte : 6353
Data de inscriere : 05/02/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 13, 2007 10:16 pm

sunny beri Sunt de acord cu descrierea braseriei- bun si la obiect>>>am ramas corigent la ideea unei intalniri ROMANESTI-tipica,neaosa,mai aparte de cit o putem face in fiecare zi,we...etc!
Atmosfera de la "atom" o stiu... da, cool XL si bransata- dar cu noi ROMANII cum ramane? Vom continua sa facem camping pe la altii? Sau suntem in stare sa inchiriem o sala si sa pripasim un tambal,vioara si acordeon, sa se umple aerul de iz mioritic???
merci pt. continuarea unei idei ce nu costa bani! buba
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7310
Data de inscriere : 22/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 13, 2007 10:32 pm

deklaas a scris:
Intalnire:

Sambata, 17 martie, ora 17, Bruxelles, restaurant "l'Ultime Atome"
adresa: Place Saint Boniface 14, B-1050 Bruxelles (Ixelles), Belgium

despre restaurantul/braseria l'Ultime Atome, inclusiv planul de acces:
http://www.resto.be/ware/details.jsp?businessid=7769

In lipsa de propuneri concrete si fezabile, data, ora si locul intalnirii pot fi considerate acestea.

Referitor la restaurantul "Mara" - e un loc tare fain si-am putea merge si acolo dar sa stiti ca preturile nu vor fi aceleasi pe care le putem avea intr-o braserie gen l'Ultime Atome sau altele in acelasi gen.

Julian DeKlaas

Julian,
eu zic sa mai asteptam putin cu fixarea acestei intalniri, deoarece mai sunt inca 3 propuneri subterane care nu s-au definit inca, dar ce pot spune este ca sunt la restaurante ROMANESTI din bruxelles si timp este inca suficient pt a lua o decizie comuna si a alege o locatie convenabila pt majoritatea celor care doresc sa participe.
deci parerea mea este sa asteptam sa vedem ce se mai ofera si cand avem toate datele putem supune la vot locatia si data desfasurarii, cea ce mi se pare cel mai democratic.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6359
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: :)   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 14, 2007 9:02 am

tout a fait d'accord, didi.
oricum decizia e comuna. Smile eu nu fac decat sa propun o data, o ora si un loc ce pot fi luate ca referintza, in cazul in care toata lumea cade in pana de idei. si din experienta iti spun ca e singurul mod de-a face ca o astfel de intalnire sa ia contur. daca lasam pana in ultimul moment si anuntam rapid cu 2 zile inainte - ne vedem la X, poimaine, mai mult ca sigur vom fi doar noi doi.

deciziile nu le iau eu sau altcineva, individual. le luam impreuna.
data trecuta ne-am vazut intr-un local propus de altcineva, dupa ce s-a cazut de comun acord sa mergem acolo.

in ceea ce priveste restaurantele romanesti - nu cred sa fie criteriul de selectie cel mai important (parerea mea). important e sa mergem undeva unde ne putem simti bine.

Julian DeKlaas


Ultima editare efectuata de catre in Mier Feb 14, 2007 9:18 am, editata de 1 ori
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6359
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: hi hi   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 14, 2007 9:14 am

muccelmic a scris:
sunny beri Sunt de acord cu descrierea braseriei- bun si la obiect>>>am ramas corigent la ideea unei intalniri ROMANESTI-tipica,neaosa,mai aparte de cit o putem face in fiecare zi,we...etc!
Atmosfera de la "atom" o stiu... da, cool XL si bransata- dar cu noi ROMANII cum ramane? Vom continua sa facem camping pe la altii? Sau suntem in stare sa inchiriem o sala si sa pripasim un tambal,vioara si acordeon, sa se umple aerul de iz mioritic???
merci pt. continuarea unei idei ce nu costa bani! buba


mucule, camping facem oricum. suntem in Belgia, Olanda, Luxembourg, etc. si in viata de zi cu zi trebuie sa ne integram chiar si in restaurante "bransate" cum le numesti tu (oare ce-o fi aia "bransat" ? am cautat in DEX da' tot nu-s lamurit.)

si sincer iti spun ca nu tzambalu', vioara sau acordeonu'-mi lipsesc mie sa ma simt bine cand ies cu voi.
Iar daca tot imi pot exprima preferintele muzicale: ti-as ramane recunoscator daca ai putea invita orchestra de camera a filarmonicii din Viena sau macar cei trei tenori (in acest caz va trebui sa gasesti un restaurant mai mare cu o rezonanta speciala).
Iti multumesc anticipat pentru ca faci cele necesare sa mi-i aduci. BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_biggrin

Julian DeKlaas


Ultima editare efectuata de catre in Mier Feb 14, 2007 9:25 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6425
Data de inscriere : 26/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 14, 2007 9:18 am

eu m-as multumi cu Elvis...cel adevarat ;-)
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6425
Data de inscriere : 26/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 14, 2007 10:09 pm

Din pacate eu tot nu pot sa fiu prezenta in curand la intalniri. Singurul weekend in care as putea pana la Paste este 24 martie, si atunci este meciul Romania Olanda.
Asa ca sper sa ne vedem la urmatoare intalnire, undeva la sfarsitul lui aprilie...??!!
Sus In jos
muccelmic
Senior
Senior
muccelmic


masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 61
Localisation : Uccle
Emploi : transporturi/logistica
Loisirs : navigatie cu vele/bicicleta/fitness/religie
Reputatie : 0
Puncte : 6353
Data de inscriere : 05/02/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 15, 2007 7:56 am

blow "branchee"- nu-l vei gasi in DEX, este un hibrid de expresie Fr, ce este folosit ca atribut al unui profil ce este "in pas cu moda"- adica un tip integrat lifestyle-ului aflat in top!!!
...asculta muzica din top, merge in vacanta in Spania,sarbatoreste fidel: Halovin, SanValantainzdei, iese la Gran'Plas cu multimea,cand se petrece ceva...lol!
Am impresia ca sunt "debranshat" de obiectul "intilnirii romanilor", credeam ca vrem sa facem ceva SPECIFIC- dar vad ca de fapt, totul se vrea a fi: "sortie en group"- pt chestia asta nu-i greu, crasme,braserii-la tot pasul incl "muzica de camera"- nu tre-sa ne mai batem capu'pling

PS
Grecii,spaniolii,italienii...din diaspora- nu s-au saturat de muzica lor"populara"- o poti auzi, la fiecare "intilnire specifica"!
Noi- suntem "branshati"..."Hei ticear, liv az chids alaun..."
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6359
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: so   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 18, 2007 9:11 am

so,

lasand gluma la o parte: fiecare dintre noi are preferintze (culinare, muzicale, vestimentare, sociale, etc.).
eu prefer un restaurant mai scump unde poti avea un serviciu de calitate chiar daca nu ascult "Dragostea din tei" sau "Da mama cu biciu'-n mine" sau alte "slagare" romanesti si in care nu orice betzivan intra si sparge pahare sau iti arunca sticle de vodca pe langa urechi. sunt sigur ca sunt oameni care prefera o bodega sau un birt plin de fum in care lautaru'-ti canta cu vioara la ureche in timp ce tu bei spritz dupa spritz cu unu' care sparge pahare alaturi. sunt altii care prefera un bar in care e servit de domnisoare in fustitza mini si-n care manelele canta pana dimineatza sau altii care prefera un restaurant cu un specific aparte, indiferent de servicii si alte cele.
e clar ca preferinte exista. si trebuie exprimate.

nu sunt eu in masura sa aleg pentru toti cei care vor participa si nici n-ar fi interesant sa fac asa ceva sau ca oricine altcineva sa faca asa.
cei care doresc sa participe pot veni cu propuneri sau "voturi" pentru propunerile existente. e modul democratic de-a alege ceva.

data trecuta am postat un anunt in care am anuntat ca loc de intalnire o carciuma est-europeana aleasa de muccelmic si in lipsa de orice aviz negativ la adresa localului respectiv, am mers acolo.
dar cred ca putem face si altfel.

propuneri, "voturi", exprimarea opiniei, etc.... ?

Julian DeKlaas


Ultima editare efectuata de catre in Lun Feb 19, 2007 1:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6425
Data de inscriere : 26/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 18, 2007 5:37 pm

deklaas a scris:


eu prefer un restaurant mai scump unde poti avea un serviciu de calitate chiar daca nu ascult "Dragostea din tei" sau "Da mama cu biciu'-n mine" sau alte "slagare" romanesti si in care nu orice betzivan intra si sparge pahare sau iti arunca sticle de vodca pe langa urechi. sunt sigur ca sunt oameni care prefera o bodega sau un birt plin de fum in care lautaru'-ti canta cu vioara la ureche in timp ce tu bei spritz dupa spritz cu unu' care sparge pahare alaturi.

daca tu crezi ca noua ne place asa ceva, nu numai ca jignesti subestimandu-ne, dar si dai cu bata'n balta bine de tot....

scuze, trebuia sa o spun, pt ca m-ai cam enervat cu aceasta insiruire. succes la organisarea acestei seri. sunt sigur ca va iesi ceva frumos.
Sus In jos
muccelmic
Senior
Senior
muccelmic


masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 61
Localisation : Uccle
Emploi : transporturi/logistica
Loisirs : navigatie cu vele/bicicleta/fitness/religie
Reputatie : 0
Puncte : 6353
Data de inscriere : 05/02/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 18, 2007 10:04 pm

Dragi...prieteni si compatrioti...indiferent de felul in care am vrea sa semanam cu recuzita occidentala, nu suntem in masura sa ne punem etichete- este vorba de o intilnire cu SPECIFIC ROMANESC! Asa ma incapatinez eu sa inteleg...restul sunt gusturi,fitze si snobisme personale lipsite de orice obligatie sau sumisiune!
PERSONAL... a manca o bucatzica de ceva, prin Bxl...boof:scratch: Sad Shocked nu-i ceva exceptional si nici demn de deranj, o pot face cand ma taie cheful si oriunde-mi da voie buzunarul- sa fiu sincer, nu asta cautam! pe bune!!! Cred in modesta-mi logica, ca tocmai ambiantza ROMANEASCA este capatul de afis si nu alte fantezii personale!
Supun scurt si pe sleau- votul privind o simpla SALA+MUZICA(orchestra/tzambalagii de metrou)+mizilicuri de branza,masline,cabanosi...si voie buna!!!
Cine nu-i gata...il luam cu lopata:geek:
Mai simplu si neaos... nu se poate!
................................................................................................
Ghici, cine vine la cina...?
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6359
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: :)   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 19, 2007 2:02 am

Dragilor,
a luat Didi o initiativa tare faina de a propune si alte locatii si de-a supune totul la vot astfel incat fiecare se poate exprima direct !


Neptuna, calm, dragule. BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Closed m-ai inteles gresit.
sa nu transformam si forumul asta intr-un fel de rombel doar datorita unor interpretari gresite.
pentru a explica rapid ce-am scris: nu era referire la nimeni si nici nu spuneam cui exact ii plac anumite stiluri de restaurante, bodegi, baruri, etc. era pur si simplu o insiruire de posibilitati si eventuale preferinte.
un pm era de-ajuns sa lamurim lucrurile.

Julian DeKlaas


Ultima editare efectuata de catre in Lun Feb 19, 2007 10:25 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6425
Data de inscriere : 26/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 19, 2007 9:39 am

Ok! Laughing
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6359
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: 14 days 'till our event   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 11:55 am

au mai ramas 14 zile pana la intalnirea noastra

Julian DeKlaas
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7310
Data de inscriere : 22/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 12:01 pm

deklaas a scris:
au mai ramas 14 zile pana la intalnirea noastra

Julian DeKlaas

exact si cred ca trebuie sa incepem sa facem lobby si printre cunostinte, la telefon, pt ca unii din ei nu vin pe forum. 
Sus In jos
http://www.belgianul.com
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6359
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: timiditatea, bat-o vina !   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 12:06 pm

Didi,

data trecuta s-au anuntat vreo 4 si am fost 20 Smile
oamenii-s timizi si nehotarati.

dar sa punem adresa, data si ora intalnirii aici si-ai sa vezi cum nu vom avea loc in restaurant Smile

Julian DeKlaas
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7310
Data de inscriere : 22/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 12:54 pm

deklaas a scris:
Didi,

data trecuta s-au anuntat vreo 4 si am fost 20 Smile
oamenii-s timizi si nehotarati.

dar sa punem adresa, data si ora intalnirii aici si-ai sa vezi cum nu vom avea loc in restaurant Smile

Julian DeKlaas

pai acum se stie locatia La Parmigiana se stie data si ora, ia si tu lucrurile in primire si fa un anunt asa cu litere mai mari si pune-l pacilea sa-l vada tot boborul.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6359
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: intalnirea romanilor si a prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 1:42 pm

intalnirea romanilor din BElgia, NEderland, LUXembourg si a celor care mai doresc sa ne insoteasca:

Sambata, 17 martie, ora 17, Bruxelles, rest. LA PARMIGIANA
adresa: Rue Fosse aux Loups 28, B-1000 Bruxelles

Restaurantul cu specific Românesc La Parmigiana se afla in centrul Bruxelles-ului.

mai multe informatii despre Restaurantul La Parmigiana (prezentare, fotografii, indicatii privind planul de acces) gasiti la adresa:

https://dirobenelu.forumgratuit.ro/HAI-CU-NOI-f3/SEARA-ROMANEASCA-IN-MARTIE-p3214.htm

Ca si inainte, oricine doreste sa ne insoteasca, este binevenit.
E preferabil sa va anuntati venirea daca doriti sa serviti si ceva cu specific romanesc (mici, sarmale. ciorba de burta,...), astfel incat Didi sa poata face rezervarile.

Pe curand.

Julian DeKlaas
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7310
Data de inscriere : 22/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 1:58 pm

bun,  asta este munca in echipa bravo
Sus In jos
http://www.belgianul.com
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6359
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 2:04 pm

unde trimit factura ? lol!
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7310
Data de inscriere : 22/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 4:00 pm

deklaas a scris:
unde trimit factura ? lol!

la patronul Parmigianei ca este si interesul lui beri
Sus In jos
http://www.belgianul.com
valentin
Bleu
Bleu
valentin


Numarul mesajelor : 23
Varsta : 52
Reputatie : 0
Puncte : 6403
Data de inscriere : 17/12/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 4:12 pm

Voi face tot posibilul sa ajung si eu la aceasta intalnire insa cu siguranta nu voi putea veni de la ora 17.00

Nu am sa comand nimic inainte,dar ma bizui pe cei de la Parmegiana ca nu ma vor lasa nemancat :-)

Sa ne re/vedem cu bine !
Sus In jos
http://www.rombel.com
Continut sponsorizat





BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» INTALNIREA ROMANILOR DIN BRUXELLES
» Benelux.ro
» Noul BENELUX
» Taxa pe kilometru in Benelux

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ACTIVITATI-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente