DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor

In jos 
+6
Sfinta Vineri
Neptuna
Alex
muccelmic
Admin
deklaas
10 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6354
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeLun Feb 05, 2007 2:57 pm

dragilor,

initiasem o astfel de activitate pe un alt website pe care, din pacate, doar ce-i initiat de moderatori conteaza. asa ca ne-am mutat aici si asta sa-i fie continuarea. poate, cu timpul, cand moderatorii rombel vor intelege ca pacea-i mai importanta decat ambitiile personale, vom putea organiza aceasta intalnire postand mesajele, in paralel, pe ambele site-uri si, de ce nu, chiar si pe alte site-uri similare astfel incat sa fim si mai multi si mai diversi (daca se poate spune asa) Smile .

dupa o prima intalnire la care chiar ne-am simtit bine, ar trebui sa urmeze si altele. oamenii-s faini, atmosfera-i calda si prietenoasa, intzepaturile se termina cu hohote de ras, ne vedem si schimbam informatii si pareri...
intr-un cuvant: fain.

acum hai sa vedem cum facem sa gasim o alta data, ora si loc ce-ar putea conveni ro-belgienilor, ro-olandezilor, ro-luxembourghezilor.

unde ?
undeva la mijloc... Belgia si in special Bruxelles ar fi o optiune dar ar putea fi la fel de bine si Antwerpen sau.... undeva in Olanda sau Luxembourg sau orice alta locatie stabilita de comun acord, de preferintza intr-un restaurant unde sa se poate si manca pentru ca unii oameni vin de departe. in plus, o atmosfera vesela nu poate fi intretinuta fara ceva de rontzait.
locatia depinde de cine si de unde va veni.

cand ?
din cand in cand Smile (lunar, trimestrial sau oricum ne cade bine)
in week-end, de preferintza SAMBATA mai spre seara, pentru ca a doua zi se poate dormi pana mai tarziu.

cine ?
oricine doreste sa participe, indiferent de nationalitate, rasa, sex, convingeri politice, si alte nazbatii. nu exista taxe, nu exista oligarhii, ...
la intalnirea precedenta au fost si romani care-au venit insotiti de oameni de alte nationalitati. si nu i-am vazut sa fie tristi. Smile

ce-ati zice ca urmatoarea intalnire sa fie.... undeva la mijlocul lui martie 2007 ?

Numa' bine !

Julian

____________________
Sapere aude ! (Horatius)
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7305
Data de inscriere : 22/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeLun Feb 05, 2007 6:45 pm

Dupa cum vedeti si din mesajul lipit mai sus noi am dorit aceast fel de intalniri de la bun inceput, dar deocamdata nr mic de membrii al siteului nu a permis organizarea unei intalniri de amploare.
Aceasta activitate, careia trebuie sa îi stabilim periodicitatea in functie de disponibilitatea celor care vor sa participe, este excelenta si ne ofera posibilitatea de a face cunostinta si de a fi mai receptivi la ideile fiecaruia si ea va fi sustinuta negresit de acest siteu.
Putem face un chestionar cu mai multe date la care se poate vota una sau mai multe dintre acestea, pt a ne permite rezervarea unei locatii pt urmatoarea intalnire.
Sa revin la intalnirea de sambata, pot afirma ca a fost buna, am intalnit oameni minunati, in majoritatea lor tineri, ca sa nu spun f tineri
(scumpetea cea mica avand aproape 4 ani) cu care mi-a facut o deosebita placere sa discut si sa bem o bere (vin, suc).
Am toata speranta ca acesti tineri stabiliti pe aici, vor putea sa faca prin actiunile lor, prin caracterul lor deschis si neconformist, o diaspora demna de natiunea româna.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
muccelmic
Senior
Senior
muccelmic


masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 61
Localisation : Uccle
Emploi : transporturi/logistica
Loisirs : navigatie cu vele/bicicleta/fitness/religie
Reputatie : 0
Puncte : 6348
Data de inscriere : 05/02/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: POZE   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeLun Feb 05, 2007 11:17 pm

Exclamation Question Arrow politia Am scormonit dupa pozele trase la petrecere cu bateriile din ceara topita lol! ??? Nu ma pricep, ce sa mai incolo si incoace buba
Sa-mi zica si mie...cine stiu eu, unde sunt de gasit!
mersi beri
Sus In jos
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6900
Data de inscriere : 17/12/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeMar Feb 06, 2007 7:32 am

or fi la developat Exclamation Question Exclamation
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6420
Data de inscriere : 26/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeMar Feb 06, 2007 10:25 am

dar unde sunt pozele? sa va vaz si eu....Exclamation Exclamation Exclamation
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6354
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: fotografii de la intalnirea de sambata, 3 februarie   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeMar Feb 06, 2007 8:23 pm

ziua buna, dragilor :)

cum sambata seara, dupa intalnirea noastra, am jucat darts pana la 2 noaptea iar duminica am fost la plimbare in jurul Belgiei, luni si marti am lucrat.... de-abia acum am prins ceva timp sa public fotografiile de la intalnirea din 3 februarie.

iar cum ideea sa facem poze ne-a venit destul de tarziu, in fotografii nu vor aparea decat cei ce mai erau prezenti in acel moment (pe la 22h30 ?)
referitor la calitatea fotografiilor...... ata ete. pare rau.

Vizionare placuta !

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Pictur10

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Pictur11

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Pictur12

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Pictur13

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Pictur14

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Pictur15

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Pictur16

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor 03610


Julian DeKlaas
Sus In jos
muccelmic
Senior
Senior
muccelmic


masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 61
Localisation : Uccle
Emploi : transporturi/logistica
Loisirs : navigatie cu vele/bicicleta/fitness/religie
Reputatie : 0
Puncte : 6348
Data de inscriere : 05/02/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeMar Feb 06, 2007 8:44 pm

affraid cheers cheers cheers Bune asa cum sunt... le mai retusam noi, daca trebuie:aplauze: ...da'nu trebuie, a fost in direct si in starea naturala a fiecaruia!
Merci si spor la treaba buba
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7305
Data de inscriere : 22/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeMar Feb 06, 2007 9:28 pm

Sa va spun o intamplare: dupa ce am plecat de acolo pe la 00.00 la Ixelles in dreptul garajului Renault de linga ULB dau in filtru de politie, politia vreo 10 masini insirate pe sosea, blocasera o banda de circulatie si opreau tot, sau aproape tot superstitie ca eu doar am apucat sa-mi pun centura sa nu ma friga si pt asta si spre norocul meu ia oprit pe 2 din fata mea si pe cel din spate si am scapat de data asta, ca ma costa cam scump cateva pahare in plus. Embarassed
Norocul meu, dar apropo, nu ma oprit niciodata de cand sant in belgia (20ani) si era pacat sa o faca tocmai acum Laughing dar nu ar fi schimbat cu nimic opinia mea in a face astfel de intalniri. bravo
ps. trebuie precizat ca lipsesc din poze cei ce au plecat mai devreme pe care îi vom fotografia data viitoare.


Ultima editare efectuata de catre in Mier Feb 07, 2007 7:24 am, editata de 2 ori
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6420
Data de inscriere : 26/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeMar Feb 06, 2007 11:30 pm

Dupa cum se vede, v-ati distrat nu gluma...si asta e important! Imi pare bine sa va vad, acum si cu subtritrare va rog...hihihi

Adminule...data viitoare suc si apa ;-)
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6354
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: intalnirea noastra   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 4:17 pm

Dragilor,

va propun o intalnire:

Sambata, 17 martie, ora 17, Bruxelles, restaurant "l'Ultime Atome"
adresa: Place Saint Boniface 14, B-1050 Bruxelles (Ixelles), Belgium

despre restaurantul/braseria l'Ultime Atome, inclusiv planul de acces:
http://www.resto.be/ware/details.jsp?businessid=7769

Stiind ca nimic nu-i batut in cuie si ca totul va fi adaptat doleantzelor participantilor, asteptam propuneri si comentarii.

Julian DeKlaas


Ultima editare efectuata de catre in Dum Feb 11, 2007 2:34 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6434
Data de inscriere : 25/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeVin Feb 09, 2007 1:14 am

Dragilor,

eu voi fi prezenta...daca se aduna lumea Smile, dar de ce nu mergem la restaurantul romanesc din Bruxelles?



faine poze!
Sus In jos
muccelmic
Senior
Senior
muccelmic


masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 61
Localisation : Uccle
Emploi : transporturi/logistica
Loisirs : navigatie cu vele/bicicleta/fitness/religie
Reputatie : 0
Puncte : 6348
Data de inscriere : 05/02/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeVin Feb 09, 2007 7:53 am

"Restaurantul" cu pricina>>> nu este restaurant, o cafenea(taverna) EST-EUROPEANA! Se cam poate face orice, dar mincare- nix,nema!
Eu zic ca este mai economic&igienic sa mincam fiecare pe la noi pe la casile noastre si dupa... sa ne dam in stamba cu 1,2,3... pahare de vin,bere,tzuica...bancuri,stiri,barfe,susanele...etc!
Sa maninci in grup (...) cred ca-i o mare cacofonie, inghiti mult aer si nu prea ai de ales (cei ce nu maninca carne, de ex.)
Eu personal, ma simt in largul meu la Belladone... o taverna cool si cu toate optiunile!
PS
Ultim Atom- este deja "o carciuma bransata" cu pretzuri UE si "fetze" de bani gata! Nu stiu cum ar fi privita o eventuala invazie a eventualului grup RO-mania??? affraid No :suspect: Question
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6354
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: alors   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeVin Feb 09, 2007 7:54 am

Buna midineatza Smile

Sf.Vineri, la ce restaurant te referi ? detalii, pls.

Sa tinem cont si de faptul ca data trecuta eram prea multi intr-un spatiu prea mic. si nu eram decat 21. daca mai veneau inca 5 persoane, chiar aveam o problema.

Si sa chemati si soarele ca m-am saturat de amestec de ploaie cu zapada.

Julian DeKlaas
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6354
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: hi hi   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeVin Feb 09, 2007 8:07 am

muccelmic a scris:
"Restaurantul" cu pricina>>> nu este restaurant, o cafenea(taverna) EST-EUROPEANA! Se cam poate face orice, dar mincare- nix,nema!
Eu zic ca este mai economic&igienic sa mincam fiecare pe la noi pe la casile noastre si dupa... sa ne dam in stamba cu 1,2,3... pahare de vin,bere,tzuica...bancuri,stiri,barfe,susanele...etc!
Sa maninci in grup (...) cred ca-i o mare cacofonie, inghiti mult aer si nu prea ai de ales (cei ce nu maninca carne, de ex.)
Eu personal, ma simt in largul meu la Belladone... o taverna cool si cu toate optiunile!
PS
Ultim Atom- este deja "o carciuma bransata" cu pretzuri UE si "fetze" de bani gata! Nu stiu cum ar fi privita o eventuala invazie a eventualului grup RO-mania??? affraid No :suspect: Question


muccelmic,

hai sa nu speriem oamenii inutil. nu stiu daca ai fost vreodata la "l'Ultime Atome" dar preturile sunt.... studentesti.
bransat si cu fete de bani-gata ? lol! sa fim seriosi.
Te asiguri ca nu-i asa. Sunt tineri, studenti, varstnici, oameni de toate varstele care au mai de toate in comun dar nu bogatzia. Este mai ieftin ca la MacDonalds.
Este imens, ai loc sa organizezi si o nunta. Poti manca o portie de spaghetti bolognese pentru 6,50 euro, un steak pentru 10-14 euro, o salata pentru cativa euro si ai cu adevarat de ales deoarece meniul lor este variat si au si vinuri si bere de toate felurile. se servesc si mancaruri vegetariene si iti repet: preturile sunt mai mult decat acceptabile iar atmosfera e super ! Daca vrei sa vezi preturi europene, te invit la Au Pave de Bruxelles.
Si inca ceva: nu-i nici o invazie romaneasca. Doar nu mergem sa spargem pahare si ferestre. Si oamenii care vin acolo nu vin sa vada ce grupuri isi fac aparitia ci vin pentru propria lor placere.
Eu merg in braseria asta de ani de zile si pot spune ca le cunosc obiceiurile. De-asta am si propus-o.
Te pot asigura ca problemele nu sunt in nici un caz cele enumerate de tine.
Puteti propune alta locatie chiar si in alte orase dar din punctul meu de vedere, Belladonne e prea mic si in afara de berea Ursus nu are nimic romanesc in el. In plus, insist pe ideea ca ar fi bine sa se serveasca si mancaruri acolo unde mergem.


Julian DeKlaas


Ultima editare efectuata de catre in Vin Feb 09, 2007 10:06 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6434
Data de inscriere : 25/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeVin Feb 09, 2007 9:02 am

muccelmic a scris:
"Restaurantul" cu pricina>>> nu este restaurant, o cafenea(taverna) EST-EUROPEANA!
la care restaurant 'cu pricina' te referi? la cel propus de mine sau la cel propus de Julian?


deklaas a scris:

Sf.Vineri, la ce restaurant te referi ? detalii, pls.
Mara se numeste (sau asa ceva) cativa de pe site au facut revelionul acolo...
stie si nea admin, poate vrea sa spunca el cate ceva despre acest restaurant...

neatza si voua
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6354
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Mara   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeVin Feb 09, 2007 10:32 am

Sf.Vineri,

Smile Mara este un restaurant super-fain dar care nu-i in Bruxelles ci in Rebaix, Ath. adica undeva in Wallonia.

am facut revelionul acolo si-a fost EXTRAORDINAR.
putem merge si la Mara dar or sa ne injure cei care vin din Olanda pentru ca-i si mai departe de ei.

Numa' bine !

Julian DeKlaas
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6434
Data de inscriere : 25/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeVin Feb 09, 2007 11:34 am

deklaas a scris:
putem merge si la Mara dar or sa ne injure cei care vin din Olanda pentru ca-i si mai departe de ei.

daca e prea departe, este intradevar mai dificil...io mi's batarana si tre sa fiu atenta la calatorii, mai ales pe frigul aista ;)
va las pe voi sa hotarati o locatie
Sus In jos
muccelmic
Senior
Senior
muccelmic


masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 61
Localisation : Uccle
Emploi : transporturi/logistica
Loisirs : navigatie cu vele/bicicleta/fitness/religie
Reputatie : 0
Puncte : 6348
Data de inscriere : 05/02/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: mara   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeDum Feb 11, 2007 10:45 am

Cati Km sunt de facut cu bicicleta pina la Mara??? Bxl> Ath???
Eu unu n-am Automobil (carbo-pshihoza!) lol!
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6420
Data de inscriere : 26/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeDum Feb 11, 2007 5:05 pm

Mie mi-ar place sa merg o data la Mara ca am auzit a e fain, insa pe 17 martie merg la (second try) concertul Shakieri, sa dau din buric.

Am si eu o rugaminte, pt ca eu sunt aia cu agenda si prea multa activitate sociala. Nu putem stabili niste date in avans? Stiu ca nu-i prea romaneste, dar asa nu o sa prea pot niciodata eu am fiecar weekend ocupata pana dupa weekendul de Pasti...
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6354
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: ?   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeDum Feb 11, 2007 6:31 pm

Neptuna, fara suparare dar chiar n-am inteles ce vrei sa spui.

Julian DeKlaas
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6420
Data de inscriere : 26/11/2006

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeDum Feb 11, 2007 7:25 pm

ii grea seara asta Julian? ;)

Niste date in avans, adica sa stabilim de pe acum cand ne vom mai intalni in aprilie, mai, iunie, pt ca eu am deja foarte mulet weekenduri blocate. Si daca nu stiu din timp cand este intalnirea, nu o sa pot veni niciodata!

Acum intelegi? Dar oricum, nu sunt eu cea mai importanta, voi stabiliti cum vreti voi si o sa vad eu daca pot!
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6354
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: alors/dan   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeDum Feb 11, 2007 8:13 pm

copii dragi si frumosi,

la aceste intalniri suntem toti egali si, implicit, la fel de importanti.

Neptuna, propune si tu pentru lunile ce urmeaza (aprox. odata la 45 de zile), date, ore si locatii. si ne aranjam cu totii sa vedem daca-i posibil.

viata sociala...... si eu am o viata sociala foarte activa si sunt sigur ca si ceilalti participanti au o viata cel putin la fel de activa dar asta nu ne-a impiedicat si nu ne va impiedica nici pe viitor sa ne vedem. acum... fiecare cu lista lui de prioritati.

revenind la importanta participantilor: asa cum le-am spus si moderatorilor de pe rombel, la aceste intalniri suntem cu toti simpli participanti, oameni ce se vad in voie buna si-n pace si nimeni nu-i director, baby-sitter, patron sau moderator. ne intalnim ca prieteni, la o bere.
si ca exemplu: admin-ul acestui site a venit la intalnire si-a stat pe scaun fara perna, la fel ca toti ceilalti participanti. si la fel se va intampla chiar si cu Gigi Becali daca va veni (eu sper sa nu-l aduceti) sau cu alti moderatori de site-uri.

un ultim aspect: la aceasta intalnire participa membri rombel, dirobenelu si in curand si membri romanians.nl si posibil si-ai altor forumuri si site-uri dar si oameni care n-au nimic de-a face cu comunitatile noastre virtuale asa ca sa nu va trebui sa va mirati ca ei nu stiu cine sunteti voi ceilalti sau ce-i dirobenelu sau rombel. :)

sper sa fim si mai numerosi si mai bine-dispusi la urmatoarea intalnire.

God bless you !

Julian DeKlaas
Sus In jos
gropitze85

gropitze85


feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 38
Localisation : Bruxelles
Reputatie : 0
Puncte : 6347
Data de inscriere : 06/02/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeLun Feb 12, 2007 4:26 pm

Vad ca va / ne pregatim iarasi de ''party''... Mi-ar face mare placere sa va insotesc daca sunt prin zona...
Draga Julian iti incredintez responsabilitatea sa ma tii la curent in cazul in care uit... stii tu cum sunt eu.. ce zici?.. ma ajuti?...
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6354
Data de inscriere : 30/01/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: help, please   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeLun Feb 12, 2007 7:13 pm

cred ca se profita de mine...

in plus, G., ma aperi tu de iubitul tau daca te-nvatz sa mergi pe role si-apoi te mai si sun sa te tin la curent cu ce se-ntampla ? BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Cald


Julian DeKlaas
Sus In jos
muccelmic
Senior
Senior
muccelmic


masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 61
Localisation : Uccle
Emploi : transporturi/logistica
Loisirs : navigatie cu vele/bicicleta/fitness/religie
Reputatie : 0
Puncte : 6348
Data de inscriere : 05/02/2007

BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitimeMar Feb 13, 2007 8:43 am

Prea e' totul n coada de peste:bleh: pina aici, a ramas ca'n gara la Lehliu!
Suntem in stare sa gindim cu mintea noastra si sa stim- CAND si UNDE?
Detaliile cu privire la masline si scobitorile aferente,brinza,tuica...minciunele si vin...raman niste detalii-neesentiale!
PS
Daca tot vine primavara- propun posesorilor de biciclete si chef, o tura de o zi(lumina) Bxl-Ronquieres! se porneste de la Drogenbos, pe malul stang al canalului Bxl-Charleroi(ecluza 25)-este o pista ciclabila de 2,5 m latime-AUTO, nu au acces, dupa 15km de pedale-iese in cale o terasa cu bere buna si relax, mai se fac 7km si se ajunge la planul inclinat(www.ronquieres.be) unic in Europa! se poate merge o bucata de drum si pe vechiul canal, acum rezervatie naturala!
Toata tarasenia, poate umple o zi intreaga, in aer liber, departe de AUTO si pe linga apa...
Facem o listutza??? cu>>> velo velo velo bere
Sus In jos
Continut sponsorizat





BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Empty
MesajSubiect: Re: BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor   BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor Icon_minitime

Sus In jos
 
BENELUX-intalnirea periodica a romanilor si prietenilor lor
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» INTALNIREA ROMANILOR DIN BRUXELLES
» Benelux.ro
» Noul BENELUX
» Taxa pe kilometru in Benelux

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ACTIVITATI-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente