DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Despre minciuna

In jos 
AutorMesaj
DECEBAL
Bleu
Bleu
DECEBAL


masculin
Numarul mesajelor : 45
Localisation : Bruxelles
Reputatie : 0
Puncte : 6271
Data de inscriere : 29/07/2007

Despre minciuna Empty
MesajSubiect: Despre minciuna   Despre minciuna Icon_minitimeJoi Noi 08, 2007 11:41 pm

Minciuna cred ca este tot ceea ce poate fi mai rau pe lume. Minciuna este modalitatea de a dezamagi cel mai tare oamenii. Minciuna te face sa-ti pierzi credibilitatea in fata oamenilor. Ea te face sa-ti pierzi respectul in fata lor. Un om mincinos nu merita nici cel mai mic respect.
Un om mincinos foloseste pretextele pt. a scapa de persoanele care il deranjeaza.
Un om mincinos este un om ipocrit si las.
Minciuna este o lasitate in sine.
Minciuna distruge cel mai mult, mai ales prieteniile. Un om mincinos este un om parsiv, un om parsiv pune la cale strategii uneori puerile pt. a scapa de cineva. Un om las este un om care persista in minciuna pt. a-si salva imaginea in fata lumii. Aceasta lasitate este cea mai grava forma care poate exista
Sus In jos
DECEBAL
Bleu
Bleu
DECEBAL


masculin
Numarul mesajelor : 45
Localisation : Bruxelles
Reputatie : 0
Puncte : 6271
Data de inscriere : 29/07/2007

Despre minciuna Empty
MesajSubiect: Re: Despre minciuna   Despre minciuna Icon_minitimeVin Noi 09, 2007 12:38 am

Tinela a scris:
Deacord cu tine, Decebal. Si eu urasc minciunile si prefacatoriile. Dar sti ce pot fi la fel de daunatoare ca si minciunile? Acuzatiile false; alea in ochii mei tot minciuni sunt. deci daca urasti minciuna atat de mult, ai grija cu acuzatiile alea... mai ales la adresa mea.

Multumesc pentru intelegere

faptul de a folosi o neputinta omeneasca sau un defect al cuiva pe post de santaj si pretext si incercand sa-l amplifici pt ca singur sa se distruga si ca tu sa ai un motiv intemeiat si sa iesi basma curata este cel mai josnic lucru pe care l-am intalnit vreodata

faptul de a face o persoana nevinovata sa creada ce a vinovata, sa o innebunesti si mai apoi sa-i zici ca e nebuna dupa ce tu insuti ai innebunit-o prin tehnici sistematice este ce poate fi mai josnic uman

este ca si cum ai pune in lagare evrei si i-ai exploata si mai apoi sa zici ca e vina lor si de aceea au trebuit sa moara

cata prefacatorie, cata josnicie si cata lipsa de calitate umana

cel mai grav e sa fii una si sa pretinzi ca esti alta, cel mai grav e sa te minti pe tine insuti
Sus In jos
 
Despre minciuna
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Bla bla despre Belgia
» despre ce?
» Despre.........
» despre ingeri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: GENERAL-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente