DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ghicitul in cafea

In jos 
+6
storm
Domino
Alex
Badea
cba21
Sfinta Vineri
10 participan?i
AutorMesaj
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6398
Data de inscriere : 25/11/2006

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeJoi Noi 01, 2007 11:30 am

Te lasi de bucatareala si vrei sa te ocupi cu ghicitul, Ely?
Facem o firma si ne-mbogatim? beri
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6398
Data de inscriere : 25/11/2006

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeJoi Noi 01, 2007 11:58 am

de priceput la cafele nu ma pricep, dar stiu citeva simboluri despre visuri... poate se potrivesc si la cafea...

pesti = bani
ploaie = lacrimi
pisica = dusman
caine = prieten

acum nu stiu cum poti vedea 'ploaie' in cafea... noroi poate... Laughing
Sus In jos
cba21
Senior
Senior
cba21


Numarul mesajelor : 111
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6051
Data de inscriere : 24/10/2007

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeJoi Noi 01, 2007 12:53 pm

eu ghicesc in portofele (doar din alea pline)... Laughing
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6398
Data de inscriere : 25/11/2006

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeJoi Noi 01, 2007 1:58 pm

in alea pot ghicii si eu, asa ca te bagam la facut cafea... :geek:
Sus In jos
Badea
Senior
Senior
Badea


Numarul mesajelor : 231
Varsta : 53
Reputatie : 0
Puncte : 6382
Data de inscriere : 27/11/2006

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeVin Noi 02, 2007 9:48 am

la cafea de dimineata?
ia aruncati un oki si pentru mine in zatzul ala. ce zice ceasca? o scot pe Coca la o inghetata? fluiera
Sus In jos
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6864
Data de inscriere : 17/12/2006

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeMar Noi 06, 2007 8:00 am

Sper ca nu asa arata ceasca voastra de cafea Laughing

Ghicitul in cafea Coferi9
Sus In jos
Domino

Domino


Numarul mesajelor : 4
Reputatie : 0
Puncte : 6041
Data de inscriere : 03/11/2007

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeMar Noi 06, 2007 9:04 am

:suspect: Persistenta mmoriei nocturne sau obsesia mentala ...
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6398
Data de inscriere : 25/11/2006

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeMar Noi 06, 2007 12:10 pm

hahaha, astea da simboluri!... Laughing
Sus In jos
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6864
Data de inscriere : 17/12/2006

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeMar Noi 06, 2007 2:22 pm

Imi cer scuze fata de cei ce privesc aceasta poza, am facut-o numai in spiritul umorului românesc, dar sincer nu mam putut abtine, prea avea legatura cu subiectul articolului.Embarassed closed
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6068
Data de inscriere : 17/10/2007

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeMier Noi 07, 2007 11:56 pm

ELY a scris:
haha, te fac manageru meu? Laughing

Adevarul e ca meseria asta se fura... a ghicitului, adica. Deci care se pricepe?... ca sa fur si eu meseria de la cineva... Very Happy

pana la urma se pricepe cineva la citit in cafea sau asta-i afacere de drumuri si poduri gata?!

zic sa-l chestionam pe GOGU ca sigur stie mnealui ceva... nu degeaba a ascultat atatea spovedanii doctor
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6398
Data de inscriere : 25/11/2006

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeJoi Noi 08, 2007 12:44 pm

storm a scris:
pana la urma se pricepe cineva la citit in cafea

chiar mi-ar place o intilnire la cafea in stilul romanesc cu intorsul cestii! Feteleeeee...

o data, he he, in tineretile mele, am trimis o ceasca cu zatz in Romanica cu o prietena sa o duca la ghicitoare, pacat ca pina a ajuns ceasca la destinatie, s-a uscat zatsul si a cazut tot din ceasca... Laughing
Sus In jos
cba21
Senior
Senior
cba21


Numarul mesajelor : 111
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6051
Data de inscriere : 24/10/2007

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeJoi Noi 08, 2007 2:57 pm

ELY a scris:
hahaha, eu vreau la o cafea romaneasca dar sa vina si Alex, ca sa fim sigure ca putem vedea ceva in cesti Laughing
Da daca iti gheceste eu in cafeala ce are? Ca si eu citesc bine... din clasa a2a de cand am invatat alfabetul Twisted Evil
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6068
Data de inscriere : 17/10/2007

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeJoi Noi 08, 2007 7:56 pm

ELY a scris:
hahaha, eu vreau la o cafea romaneasca dar sa vina si Alex, ca sa fim sigure ca putem vedea ceva in cesti Laughing

io vin cu ochelarii! fluiera
Sus In jos
DECEBAL
Bleu
Bleu
DECEBAL


masculin
Numarul mesajelor : 45
Localisation : Bruxelles
Reputatie : 0
Puncte : 6138
Data de inscriere : 29/07/2007

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeJoi Noi 08, 2007 10:16 pm

storm a scris:
ELY a scris:
hahaha, eu vreau la o cafea romaneasca dar sa vina si Alex, ca sa fim sigure ca putem vedea ceva in cesti Laughing

io vin cu ochelarii! fluiera

draga storm hai mai bine nu te uita in cesti ca e interzis, daca te uiti vezi sa nu te pierzi in profunzimi si daca te pierzi, aminteste-ti ca continutul din alte cesti e mai bun poate

ai grija cand vine Alex sa nu va confundati, asemanarea sa fie prea izbitoare atunci o sa te pierzi cu adevarat
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6068
Data de inscriere : 17/10/2007

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeVin Noi 09, 2007 12:40 pm

DECEBAL a scris:
storm a scris:
ELY a scris:
hahaha, eu vreau la o cafea romaneasca dar sa vina si Alex, ca sa fim sigure ca putem vedea ceva in cesti Laughing

io vin cu ochelarii! fluiera

draga storm hai mai bine nu te uita in cesti ca e interzis, daca te uiti vezi sa nu te pierzi in profunzimi si daca te pierzi, aminteste-ti ca continutul din alte cesti e mai bun poate

ai grija cand vine Alex sa nu va confundati, asemanarea sa fie prea izbitoare atunci o sa te pierzi cu adevarat

nu pricepui nimic in prima faza! :roll: cine e Alex, ce treaba are sa vina sau nu.. dar apoi am observat ca scrisese Ely mai sus ceva (referitor la acest nume)

Decebal, cand cineva imi spune "draga" sau eu folosesc acest nume fata de alta persoana, atunci negresit inseamna numai "DRAGA" nimic altceva!
cand e asociat cu malitiozitatea, nu-i mai vad sensul..

Nu ma uit in cesti daca zici ca e interzis (si daca -mi dai un sfat inseamna ca-mi vrei binelme, nu? Very Happy );
nu "poate" ci sigur! continutul altei cesti nu e mai bun

e drept ca nu tot timpul putem folosi doar ceasca noastra, mai bem o cafea cu/la o prietena/ un prieten, la o cafenea.. :joker:

Io vin cu ochelarii... :P pentru ca-i am la purtator, de aia
Si vin la intalnire si-ti spun si cum ma cheama :P (ca sa nu fie confuzii cu invinuitele jdemii de nick-uri)
Sus In jos
Pantera Roz
Bleu
Bleu
Pantera Roz


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 35
Reputatie : 0
Puncte : 6062
Data de inscriere : 13/10/2007

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeVin Noi 09, 2007 1:20 pm

O sa vezi daca e mai bun continutul sau nu numai dupa ce il gusti. Daca lasa gust dulce e bun si daca lasa gust amar e rau ...
Majoritatea continuturilor lasa gusturi amare ... dar sunt si surprize surprize
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6068
Data de inscriere : 17/10/2007

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeVin Noi 09, 2007 4:31 pm

Daca e sa gusti pentru a fi sigur de e bun sau nu ceva, atunci ma gandesc si la povestea cu ursul pacalit de vulpe; ca bietul urs a incercat! si uite ce poveste a iesit! cam bearca Very Happy

nimeni nu garanteaza in viata ca gustul dulce e intotdeauna cel bun! plus ca din cate stiu, pentru corpul uman, desi neiubite, cele mai sanatoase sint principiile alimentare amare!


hahaha, apropo de gusturi, mi-am adus aminte de o reclama ce-mi place, la o bautura racoritoare, cu gust "usor intepator" :P

tot vorbind de cafea mi se facu pofta, asa ca astept sa savuram angel impreuna o cafea buuuuuna la tovaraseasca intalnire
daca nu, e ok, putem schimba pe beri (putin mai amar)
Sus In jos
Pantera Roz
Bleu
Bleu
Pantera Roz


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 35
Reputatie : 0
Puncte : 6062
Data de inscriere : 13/10/2007

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeVin Noi 09, 2007 4:36 pm

Corect.
Cele amare sunt si cele mai sanatoase. Asa ca si povestea cu sarea in bucate. Mie imi plac gusturile amare.

Si mie imi place reclama cu "un pic mai intepator".
Desi niciodata nu poti savura nimic atat timp cat esti trist si jignit.

Cuvintele dor mai mult decat loviturile.
As prefera o palma in locul unor cuvinte dureroase.
Nu ne dor toate cuvintele urate ci doar acelea care vin de la persoane in care ne-am pus nadejdea si la care tinem ...
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6068
Data de inscriere : 17/10/2007

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeVin Noi 09, 2007 4:46 pm

atat de mult te doare?!
Sus In jos
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6864
Data de inscriere : 17/12/2006

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeSam Noi 10, 2007 3:59 pm

ELY a scris:
hahaha, eu vreau la o cafea romaneasca dar sa vina si Alex, ca sa fim sigure ca putem vedea ceva in cesti Laughing

- Ospatar, dupa ce am baut cafeaua, pe fundul cestii am gasit o musca. Ce insemna asta?!?
- Nu stiu domnule. Cred ca ar trebui sa o intrebati pe colega mea, ea ne ghiceste de obicei in cafea.
lol!
Sus In jos
angelarusu
Expert
Expert
angelarusu


Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 11
Puncte : 5873
Data de inscriere : 17/01/2009

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeVin Ian 23, 2009 11:36 pm

Laughing Laughing Laughing Laughing
cba21 a scris:
eu ghicesc in portofele (doar din alea pline)... Laughing
Sus In jos
http://www.ganduri-online.ro
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6469
Data de inscriere : 25/11/2006

Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitimeLun Iun 01, 2009 12:43 pm

Aveam vreo 17 ani si am fost cu sora mea la o femeie care ghicea in cafea si mi-a spus ce se va intampla in viitor .
Mi-a descris sotul , unde si cum il voi cunoaste si multe alte lucruri .
Deci, eu cred .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ghicitul in cafea Empty
MesajSubiect: Re: Ghicitul in cafea   Ghicitul in cafea Icon_minitime

Sus In jos
 
Ghicitul in cafea
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?
» La cafenea
» Cind si de ce???
» Lectura de cafea
» Averea din cafea

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: SPOVEDESTE-TE LU GOGU-
Mergi direct la:  
|
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente