DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Superstitii

In jos 
AutorMesaj
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6427
Data de inscriere : 25/11/2006

Superstitii Empty
MesajSubiect: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeMar Mar 27, 2007 7:25 am

A innebunit lupul…07.07.2007


Sâmbăta norocoasă peste ocean !

"Superstitii Img4606c7741e538
Ca să vezi ce poate face superstiția ! Agențiile de presă anunță cu tam-tam o nouă „modă” pentru căsătorii. Data de sâmbătă 07.07.2007! Unde ? La americani. Dar când se vor dezmetici și ai noștri - să te ții ! – deși, înclin să cred că deja unii s-au gândit, dar cum nu avem darul american al publicității și popularizării, nu de noi, românii, vor vui agențiile de presă.


Superstitii Img4606c7e938dc6Ia să vedem ce se-ntâmplă pe acolo ? Păi, gata ! Nu mai sunt rezervări pentru această dată. Nici la biserici, nici la localuri, cam pe nicăieri. Și de ce vor neapărat să se căsătorească atunci ? Cum, de ce ? Pentru că ei cred că suita de cifre 7 le va aduce noroc. Unde mai pui că ziua respectivă cade într-o sâmbătă, norocoasă, zic ei. Cred și eu, vor avea timp să se trezească ! Alte motive ar fi că soții nu vor mai putea pretexta că au uitat ziua de aniversare a căsătoriei. Cine nu poate ține minte 07.07.2007 ?! Lanțurile hoteliere nu se lasă nici ele mai prejos : oferă tarife speciale și „norocoase”. Și prețurile sunt adaptate: costuri între 777 dolari și 7707. Unele nunți vor fi deosebite; nu numai că data va fi una specială, ci și mesele vor fi de 7 persoane, vor fi 7 domnișoare de onoare, 7 flori în buchete ș.a.m.d.
Probabil că vor viziona „7 mirese pentru 7 frați”, urmând ca, mai apoi, să vadă și... „7 păcate”. Cine poate ști ce ne rezervă superstițiile ?!"


Sursa: www.superstitii.ro

Voi credeti in superstitii .... americanii cred cu siguranta! Nici macar al 13-lea etaj nu-l au lol!
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
 
Superstitii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Superstitii de Anul Nou
» DESPRE SUPERSTITII
» superstitii de anul nou
» Superstitii, simboluri si traditii de Paste

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: SPOVEDESTE-TE LU GOGU-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente