DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Amintiri, amintiri

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 51
Reputatie : 11
Puncte : 6997
Data de inscriere : 17/12/2006

Amintiri, amintiri Empty
MesajSubiect: Amintiri, amintiri   Amintiri, amintiri Icon_minitimeLun Mar 05, 2007 2:35 pm

Fiecare din noi a avut in copilarie: un obiect, o jucarie, o intamplare, o chestie, care i-a ramas intiparita in memorie, care la marcat si de care i-si aduce aminte cu zâmbetul pe buze sau cu tristete si melancolie.
Eu unul i-mi aduc aminte de un clown in pelus care se numea EMRE... de ce se numea asa ? nici nu stiu... cine i-a pus numele asta imbecil care i-l tin minte de atita amar de timp ? nu stiu, dar i-mi aduc aminte de acest Emre si nu mai i-mi aduc aminte de toate trenuletele electrice, de karting-uri sau alte cele, ce mi-au trecut prin mâna in perioada copilariei. Mai era si urât pe deasupra Emre âla.
Aveti si voi astfel de chestii fetise ?
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6531
Data de inscriere : 25/11/2006

Amintiri, amintiri Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri, amintiri   Amintiri, amintiri Icon_minitimeLun Mar 05, 2007 10:33 pm

Bunica mea avea o camera in spatele casei cu doua intrari (si de afara si din casa). Casa lor era in forma de L si acea camera forma L-ul, de aceea ii spunea 'la Le'. Acolo isi usca ea ceaiurile si tot felul de plante, deci camera avea in permanenta un miros specific.
Multi ani dupa ce au vandut casa, am sunat la poarta la noii propietari si le-am cerut voie sa intru putin la Le. Ciudat este ca era aceeasi aroma de plante uscate acolo si tare as fi vrut sa impachetez camera aia si sa o iau cu mine.
Sus In jos
 
Amintiri, amintiri
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Amintiri...
» AMINTIRI
» Amintiri de vacanta din Maroc
» AMINTIRI DIN NOAPTEA VIETII

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: GENERAL-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente