DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?

In jos 
+33
micaela69
vivia30
purelove
Bed_eyes22
MihaiStancu
oanaoana
silviucristi
storm
madalinutza
ana_43
Quartz
doruta67
lady_sov
lauram81
Rouge
LEX
anda
flory_01
TzH2O
Giulia
cora
mareea
Alessia105
deklaas
red mask
MICA
Badea
Mico
Sfinta Vineri
carmen
Admin
sanziana
Neptuna
37 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
cora
Staff Officer
Staff Officer
cora


feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6499
Data de inscriere : 13/12/2006

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 06, 2007 8:49 am

ISIS a scris:
Draga Cora,
Ai uitat intrebarea...Very Happy Cu cat intrebarea este mai precisa, cu atat raspunsul este mai clar Exclamation

Pe curand,
ISIS

Draga ISIS,
Daca nu ma insel, am scris in textul de mai sus ca doresc daca se poate:
Cora a scris:
sa ma adaugi si pe mine pe lista de clienti care doresc sa isi cunoasca viitorul "
Deci intrebarea cred ca se intelege de la sine ;) : Poti sa imi spui si mie ce imi rezerva viitorul... (pe o scurta perioada de timp sau pe mai lunga - cum vrei tu flower ) Question
Sus In jos
TzH2O




Numarul mesajelor : 5
Varsta : 44
Reputatie : 0
Puncte : 6499
Data de inscriere : 13/12/2006

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 06, 2007 8:29 pm

Am o relatie relativ instabila. Poti sa imi spui ceva despre cursul ei viitor? Multumesc anticipat.
Prenume:Rodica
Data nasterii: 28/01/1980
Sus In jos
flory_01




Numarul mesajelor : 8
Varsta : 49
Reputatie : 0
Puncte : 6305
Data de inscriere : 25/06/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: am si eu nevoie de un sfat   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 25, 2007 1:48 pm

sunt Mihaela nascuta in 08.02.1975 Bucuresti am 32 de ani si te-as ruga sa ma ajuti sa ma lamuresc si eu cu mine insami , sunt divortata , cu un baiat de 9 ani .Am cunoscut un belgian in vara anului trecut ,ne am vazut , ne am placut , si a m hotarat ca in februarie sa vin aici impreuna cu copilul meu , Ajunsa aici ,pentru inceput a fost greu pana m-am adaptat si cunoscut casa , orasul , pana am fixat ce as avea nevoie pentru a duce o viata normala, magazine , spital , posta , medic de familie, ma rog toate astea , apoi am constat ca omul meu , nu era asa incantat de relatie cum eram eu ,ceva lipsea, nu mai era atmosfera aia de vacanta ci tensiune in casa cat cuprinde, eu stresata ca nu stiam ce gandeste el , iar el , stresat , ca nu era atmosfera ca atunci cand eram in romania.Pana l a urma am deschis subiectul si l am intrebat ce are , ce nu i place sau ce nu merge , el spunand ca e greu ca nu stiu olandeza si nu putem comunica bine, dar de fapt el nu tine la mine indeajuns ca sa ma ajute sa ma integrez aici .Nu stie ce vrea , este confuz, si este foarte greu de urnit sa depunem actele ca sa pot locuii si eu legal aici,sa pot incepe un curs de flamanda, ca sa pot sa ma integrez mai usor, sa imi gasesc de lucru , si tot asa, nu ma ajuta cu nimic dar nici nu vrea sa plec de la el, se ambitioneaza sa ma tina aici .Acum el nu ma tine legata , tot cititnd pe forumuri si vorbind cu fete de pe aici,sunt convinsa ca relatia asta nu duce nicaieri ,nu tu viitor , nu tu familie si iubire, doar robotel de casa, fara nici o satisfactie, dar nu am curaj sa il parasesc , si sa cunosc alta persoana care cred ca ar fi mai potrivita pentru mine , si sa realizam ceva pentru noi , un viitor.De unde sa iau curaj , si indrazneala ???Sunt doar de patru luni aici , si nu cunosc flamanda,doar engleza cat sa ma descurc, si cum as putea stii ca alt om este potrivit pentru mine , ca nu ma va minti ca acesta , ca vom fi o familie , si vom fi fericiti...domeniul sentimental bineinteles,
Sus In jos
flory_01




Numarul mesajelor : 8
Varsta : 49
Reputatie : 0
Puncte : 6305
Data de inscriere : 25/06/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: hehe, e de bine   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 26, 2007 4:26 pm

Multumesc mult pentru incurajari , am nevoie de ele sa ma simt mai puternica, pupici
Sus In jos
anda
Bleu
Bleu
anda


Numarul mesajelor : 10
Varsta : 54
Reputatie : 0
Puncte : 6271
Data de inscriere : 29/07/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: isis....te rog....   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 29, 2007 9:47 pm

Draga Isis....te-as ruga sa ma ajuti sa inteleg...incotro se indreapta casnicia mea...Spre final??...Anca..14.06.1970..Iti multumesc,ISIS kis
Sus In jos
anda
Bleu
Bleu
anda


Numarul mesajelor : 10
Varsta : 54
Reputatie : 0
Puncte : 6271
Data de inscriere : 29/07/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 03, 2007 8:13 am

ISIS.......TE ROOOOOOOOOOG!!!!!!!!!!Sad :helps:
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7402
Data de inscriere : 22/11/2006

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 03, 2007 8:24 am

anda a scris:
ISIS.......TE ROOOOOOOOOOG!!!!!!!!!!Sad :helps:
i-am telefonat lui ISIS si este in vacanta dar in cursul zilei de astazi cel tarziu maine se va ocupa de intrebarea ta.
merci pt intelegere.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
anda
Bleu
Bleu
anda


Numarul mesajelor : 10
Varsta : 54
Reputatie : 0
Puncte : 6271
Data de inscriere : 29/07/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 03, 2007 8:40 am

Multumesc mult....mult....Captain!!!!!Iarta-ma,daca.....udi .......Sigur ca inteleg....
Salutari si numai bine!!!!
Sus In jos
anda
Bleu
Bleu
anda


Numarul mesajelor : 10
Varsta : 54
Reputatie : 0
Puncte : 6271
Data de inscriere : 29/07/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 04, 2007 8:09 am

Draga Isis,iti multumesc tare mult....Este adevarat,nu prea am prietene....iar casnicia mea....nu stiu...dar este intr-un vesnic..."impas"....Mai tinem legatura?Eu as vrea...Poate,intr-o zi,incerc sa povestesc mai mult....Salutari,si multumesc!!!!
Sus In jos
LEX
Junior
Junior
LEX


masculin
Numarul mesajelor : 79
Localisation : pe Terra
Emploi : in lumea ideilor
Loisirs : cunoasterea
Reputatie : 0
Puncte : 6266
Data de inscriere : 03/08/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 05, 2007 10:03 pm

anda a scris:
Draga Isis,iti multumesc tare mult....Este adevarat,nu prea am prietene....iar casnicia mea....nu stiu...dar este intr-un vesnic..."impas"....Mai tinem legatura?Eu as vrea...Poate,intr-o zi,incerc sa povestesc mai mult....Salutari,si multumesc!!!!

draga anda, de ce nu gasesti puterea de care ai nevoie in Dumnezeu si in tine insuti? cunoasterea viitorului este o curiozitate a fiecarui om si ea poate sa ajute desi majoritatea o condamna insa fie ca te amaraste fie ca te bucura, noi trebuie sa luptam mereu cu provocarile acestei vieti. omul dispune de el insusi si asa cum mai zicea cineva aici pe for "destinul este opera celor tari si scuza celor slabi". nu stiu daca tu ai citit Alchimistul insa merita sa citesti acea carte, protagonistul spunea ceva tare interesant la un anumit moment dat: in viata trebuie sa urmam semnele care ni se dezvaluie zi de zi, urmandu-le ne vom implini destinul nostru. incearca sa depasesti momentele grele prin apelul la divinitate si vei vedea ca
metodele de divinatie asa cum le practica si Isis prin intermediul Tarotului la fel ca si alte metode ca de ex. I Ching, Rune, astrologie previzionala, etc. nu reprezinta decat niste metode de incercare de cunoastere a programului de viata cu care noi am venit pe acest pamant insa asa in definitiv noi avem o vointa proprie si daca dorim putem sa influentam prin mintea noastra si cu ajutorul divinitatii mai mult decat tu crezi.

mult succes iti urez!
Sus In jos
anda
Bleu
Bleu
anda


Numarul mesajelor : 10
Varsta : 54
Reputatie : 0
Puncte : 6271
Data de inscriere : 29/07/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 06, 2007 9:54 am

Draga Lex,iti multumesc tare mult pentru cuvintele tale,este si foarte adevarat ceea ce spui....Desi,sincer spun,caut puterea de care am nevoie in Dumnezeu si in mine,asa cum spui si tu,NU O GASESC!!!!Nu stiu cind am ratacit drumul....si nici macar nu stiu daca era drumul bun...Nu vreau sa vina ziua in care sa spun "asta este...destinul..."...nu cred ca sunt atit de slaba...Am cazut de multe ori,crede-ma...si m-am ridicat,m-am scuturat de praf,si am mers mai departe...Mereu,mereu...De ce nu reusesc si acum???Cred ca stiu de ce...Este pentru prima data in viata cind...ma gindesc la mine....Este ceva nou pentru mine si cred ca de aceea sunt atit de derutata....Eram obisnuita,de o viata,sa ma gindesc doar la ceilalti...sa le fie lor bine....Am considerat ca asa trebuie....daca le este bine lor,automat imi va fi bine si mie....Acum,dupa atitia ani,constat ca nu este asa...Si doare,doare cumplit!!!!Acum,simt doar un gol imens...da.."aici,in regiunea fiintei mele.."...Draga Lex,nu am citit Alchimistul,dar cu siguranta
o voi face cit de curind.Nu mai pot sa scriu acum,dar...revin.Si,da,chiar iti multumesc pentru cuvintele tale....Pe curind,si numai bine!!!
Sus In jos
LEX
Junior
Junior
LEX


masculin
Numarul mesajelor : 79
Localisation : pe Terra
Emploi : in lumea ideilor
Loisirs : cunoasterea
Reputatie : 0
Puncte : 6266
Data de inscriere : 03/08/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 06, 2007 8:01 pm

anda a scris:
Draga Lex,iti multumesc tare mult pentru cuvintele tale,este si foarte adevarat ceea ce spui....Desi,sincer spun,caut puterea de care am nevoie in Dumnezeu si in mine,asa cum spui si tu,NU O GASESC!!!!Nu stiu cind am ratacit drumul....si nici macar nu stiu daca era drumul bun...Nu vreau sa vina ziua in care sa spun "asta este...destinul..."...nu cred ca sunt atit de slaba...Am cazut de multe ori,crede-ma...si m-am ridicat,m-am scuturat de praf,si am mers mai departe...Mereu,mereu...De ce nu reusesc si acum???Cred ca stiu de ce...Este pentru prima data in viata cind...ma gindesc la mine....Este ceva nou pentru mine si cred ca de aceea sunt atit de derutata....Eram obisnuita,de o viata,sa ma gindesc doar la ceilalti...sa le fie lor bine....Am considerat ca asa trebuie....daca le este bine lor,automat imi va fi bine si mie....Acum,dupa atitia ani,constat ca nu este asa...Si doare,doare cumplit!!!!Acum,simt doar un gol imens...da.."aici,in regiunea fiintei mele.."...Draga Lex,nu am citit Alchimistul,dar cu siguranta
o voi face cit de curind.Nu mai pot sa scriu acum,dar...revin.Si,da,chiar iti multumesc pentru cuvintele tale....Pe curind,si numai bine!!!

anda, daca te gandesti si la tine nu inseamna ca esti egoist. trebuie sa ne gandim la noi si sa petrecem timp singuri cu noi insine sa ne cufundam in constiinta noastra si sa ne autodescoperim si autocunoaste. omul poate sa aiba o forta mai mare decat el ar putea crede. in acest sens sa ne gandim la noi. stiu ca esti derutata si te inteleg perfect tocmai pt. ca toti suntem extrem de derutati la un anumit moment dat din viata noastra. acel gol imens poate sa fie umplut prin meditatie si construirea unei relatii cu divinitatea, cu Iisus care a venit pentru noi pe acest Pamant si s-a jertfit pentru noi. noi suntem atat de neinsemnati si in acelasi timp avem in noi intregul univers. o particica din iubirea divina exista si in noi dar de obicei noi o trecem cu vederea si o punem pe locul ultim in viata noastra. totusi, atunci cand vei spune o rugaciune (nu neaparat dintr-o carte) ci din sufletul tau si asa cum iti spune mintea in acel moment vei constientiza cererile tale catre Dumnezeu si astfel ingerul tau pazitor le va auzi si le va purta catre Creatorul nostru. facand acest lucru o perioada mai mare de timp te vei transforma si vei zice apoi ca este autosugestie sau autoinductie dar nu este asa. este pur si simplu o treapta in plus catre iluminare. cu timpul asta te va transforma si vei vedea lucrurile diferit iar atunci cand se va inchide o usa sau va avea loc o ruptura o vei lua cu totul altfel si vei vedea ca asa a trebuit sa fie tocmai pentru ca ai avut de invatat o lectie. de multe ori dusmanii sau suferintele ne ajuta mai mult decat isi inchipuie. ei cred ca ne fac rau cand de fapt ne fac si un bine depinde insa de noi cum luam lucrurile. asta pentru ca in astfel de situatii ne apropiem de Dumnezeu si tot noi suntem cei castigatori.
stiu ca esti dezorientata insa sa nu uiti niciodata ca mereu trebuie sa luptam chiar si atunci cand am obosit iar o lupta purtata cu si prin credinta si Dumnezeu nu poate sa fie niciodata o lupta pierduta.
tu spui ca nu gasesti acea putere de care ai nevoie dar ai cerut-o? nu e destul sa o cautam trebuie sa o cerem si cerand-o vei vedea cum ea va veni peste tine si te va face invincibila in fata oamenilor. "Domnul este ajutorul meu, nu ma voi teme: ce mi-ar putea face omul?" (Evrei 13:6). anda, cere mai intai acea putere de care ai nevoie, in mod necontenit si ea nu va intarzia sa apara.
"Alchimistul" este o carte profunda, desi un pic comerciala, ea explica intreaga filosofie hermetica antica pe intelesul oamenilor moderni asa ca e bine ca e comerciala caci altfel nu toti ar pricepe taina ei secreta. este o carte scurta insa eu cred ca si "100 de ani de singuratate" a lui Marquez ti-ar placea foarte mult. te va face sa meditezi la menirea si scopul tau pe acest Pamant (vad ca esti atrasa de mistere si esoterism). nu uita insa ca metodele de divinatie ne sfatuiesc doar, reprezinta consilieri de taina pozitivi asta daca le folosim pozitiv (caci pot s afie folosite si negativ) dar in cele din urma omul dispune de evolutia lucrurilor prin vointa sa. daca iti vei pune in cap sa atingi scopurile tale cu ajutorul lui Dumnezeu atunci vointa ta va fi in concordanta cu destinul tau care ti se va revela cat de curand iar daca in acest destin se include si o ruptura, o dificultate, o suferinta mare, un gol asa cum spui tu ca il ai, atunci inseamna ca ai avut de invatat o lectie de destin asa cum avem cu totii. totul depinde daca vrei sa inveti si daca intorci suferinta pe care o ai intr-o meditatie constructiva pentru scopul principal pe care ar trebui sa-l avem si anume depasirea conditiei noastre prin apropierea fata de Dumnezeu si evolutie spirituala care sa duca in final la desavarsire si fericire chiar daca nu aici pe Pamant, cea de dincolo este cea cu adevarat importanta desi nu palpabila pt. moment. cu siguranta ca ea exista.

mult curaj iti doresc si relativizeaza-ti dramele personale prin autoreflectie, meditatie si apropiere de Dumnezeu. sunt convins ca vei reusi si esti mai puternica decat tu crezi.

intelepciune si speranta iti doresc!

iata si ce spunea Cosbuc (desi un pic patriotic si crud, are dreptate)


Lupta vietii (Gazel) - 1894 Fire de tort


TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Cosbuc


Copiii nu-nteleg ce vor:
A plange-i cumintia lor.

Dar lucrul cel mai las in lume
E un barbat tanguietor.

Nimic nu-i mai de ris ca plansul
In ochii unui luptator.

O lupta-i viata; deci te lupta
Cu dragoste de ea, cu dor.

Pe seama cui? Esti un nemernic
Cand n-ai un tel hotarator.

Tu ai pe-ai tai! De n-ai pe nimeni,
Te lupti pe seama tuturor.

E tragedie-naltatoare
Cand, biruiti, ostenii mor.

Dar sant eroi de epopee
Cand bratul li-e biruitor.

Comediant e cel ce plange
Si-i un neom, ca-i dezertor.

Oricare-ar fi sfarsitul luptei,
Sa stai luptand, caci esti dator.

Traiesc acei ce vor sa lupte,
Iar cei fricosi se plang si mor.

De-i vezi murind, sa-i lasi sa moara,
Caci moartea e menirea lor.
Sus In jos
LEX
Junior
Junior
LEX


masculin
Numarul mesajelor : 79
Localisation : pe Terra
Emploi : in lumea ideilor
Loisirs : cunoasterea
Reputatie : 0
Puncte : 6266
Data de inscriere : 03/08/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 07, 2007 1:22 am

LEX a scris:
anda a scris:
Draga Lex,iti multumesc tare mult pentru cuvintele tale,este si foarte adevarat ceea ce spui....Desi,sincer spun,caut puterea de care am nevoie in Dumnezeu si in mine,asa cum spui si tu,NU O GASESC!!!!Nu stiu cind am ratacit drumul....si nici macar nu stiu daca era drumul bun...Nu vreau sa vina ziua in care sa spun "asta este...destinul..."...nu cred ca sunt atit de slaba...Am cazut de multe ori,crede-ma...si m-am ridicat,m-am scuturat de praf,si am mers mai departe...Mereu,mereu...De ce nu reusesc si acum???Cred ca stiu de ce...Este pentru prima data in viata cind...ma gindesc la mine....Este ceva nou pentru mine si cred ca de aceea sunt atit de derutata....Eram obisnuita,de o viata,sa ma gindesc doar la ceilalti...sa le fie lor bine....Am considerat ca asa trebuie....daca le este bine lor,automat imi va fi bine si mie....Acum,dupa atitia ani,constat ca nu este asa...Si doare,doare cumplit!!!!Acum,simt doar un gol imens...da.."aici,in regiunea fiintei mele.."...Draga Lex,nu am citit Alchimistul,dar cu siguranta
o voi face cit de curind.Nu mai pot sa scriu acum,dar...revin.Si,da,chiar iti multumesc pentru cuvintele tale....Pe curind,si numai bine!!!

anda, daca te gandesti si la tine nu inseamna ca esti egoist. trebuie sa ne gandim la noi si sa petrecem timp singuri cu noi insine sa ne cufundam in constiinta noastra si sa ne autodescoperim si autocunoaste. omul poate sa aiba o forta mai mare decat el ar putea crede. in acest sens sa ne gandim la noi. stiu ca esti derutata si te inteleg perfect tocmai pt. ca toti suntem extrem de derutati la un anumit moment dat din viata noastra. acel gol imens poate sa fie umplut prin meditatie si construirea unei relatii cu divinitatea, cu Iisus care a venit pentru noi pe acest Pamant si s-a jertfit pentru noi. noi suntem atat de neinsemnati si in acelasi timp avem in noi intregul univers. o particica din iubirea divina exista si in noi dar de obicei noi o trecem cu vederea si o punem pe locul ultim in viata noastra. totusi, atunci cand vei spune o rugaciune (nu neaparat dintr-o carte) ci din sufletul tau si asa cum iti spune mintea in acel moment vei constientiza cererile tale catre Dumnezeu si astfel ingerul tau pazitor le va auzi si le va purta catre Creatorul nostru. facand acest lucru o perioada mai mare de timp te vei transforma si vei zice apoi ca este autosugestie sau autoinductie dar nu este asa. este pur si simplu o treapta in plus catre iluminare. cu timpul asta te va transforma si vei vedea lucrurile diferit iar atunci cand se va inchide o usa sau va avea loc o ruptura o vei lua cu totul altfel si vei vedea ca asa a trebuit sa fie tocmai pentru ca ai avut de invatat o lectie. de multe ori dusmanii sau suferintele ne ajuta mai mult decat isi inchipuie. ei cred ca ne fac rau cand de fapt ne fac si un bine depinde insa de noi cum luam lucrurile. asta pentru ca in astfel de situatii ne apropiem de Dumnezeu si tot noi suntem cei castigatori.
stiu ca esti dezorientata insa sa nu uiti niciodata ca mereu trebuie sa luptam chiar si atunci cand am obosit iar o lupta purtata cu si prin credinta si Dumnezeu nu poate sa fie niciodata o lupta pierduta.
tu spui ca nu gasesti acea putere de care ai nevoie dar ai cerut-o? nu e destul sa o cautam trebuie sa o cerem si cerand-o vei vedea cum ea va veni peste tine si te va face invincibila in fata oamenilor. "Domnul este ajutorul meu, nu ma voi teme: ce mi-ar putea face omul?" (Evrei 13:6). anda, cere mai intai acea putere de care ai nevoie, in mod necontenit si ea nu va intarzia sa apara.
"Alchimistul" este o carte profunda, desi un pic comerciala, ea explica intreaga filosofie hermetica antica pe intelesul oamenilor moderni asa ca e bine ca e comerciala caci altfel nu toti ar pricepe taina ei secreta. este o carte scurta insa eu cred ca si "Un veac de singuratate" a lui Marquez ti-ar placea foarte mult. te va face sa meditezi la menirea si scopul tau pe acest Pamant (vad ca esti atrasa de mistere si esoterism). nu uita insa ca metodele de divinatie ne sfatuiesc doar, reprezinta consilieri de taina pozitivi asta daca le folosim pozitiv (caci pot s afie folosite si negativ) dar in cele din urma omul dispune de evolutia lucrurilor prin vointa sa. daca iti vei pune in cap sa atingi scopurile tale cu ajutorul lui Dumnezeu atunci vointa ta va fi in concordanta cu destinul tau care ti se va revela cat de curand iar daca in acest destin se include si o ruptura, o dificultate, o suferinta mare, un gol asa cum spui tu ca il ai, atunci inseamna ca ai avut de invatat o lectie de destin asa cum avem cu totii. totul depinde daca vrei sa inveti si daca intorci suferinta pe care o ai intr-o meditatie constructiva pentru scopul principal pe care ar trebui sa-l avem si anume depasirea conditiei noastre prin apropierea fata de Dumnezeu si evolutie spirituala care sa duca in final la desavarsire si fericire chiar daca nu aici pe Pamant, cea de dincolo este cea cu adevarat importanta desi nu palpabila pt. moment. cu siguranta ca ea exista.

mult curaj iti doresc si relativizeaza-ti dramele personale prin autoreflectie, meditatie si apropiere de Dumnezeu. sunt convins ca vei reusi si esti mai puternica decat tu crezi.

intelepciune si speranta iti doresc!

iata si ce spunea Cosbuc (desi un pic patriotic si crud, are dreptate)


Lupta vietii (Gazel) - 1894 Fire de tort


TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Cosbuc


Copiii nu-nteleg ce vor:
A plange-i cumintia lor.

Dar lucrul cel mai las in lume
E un barbat tanguietor.

Nimic nu-i mai de ris ca plansul
In ochii unui luptator.

O lupta-i viata; deci te lupta
Cu dragoste de ea, cu dor.

Pe seama cui? Esti un nemernic
Cand n-ai un tel hotarator.

Tu ai pe-ai tai! De n-ai pe nimeni,
Te lupti pe seama tuturor.

E tragedie-naltatoare
Cand, biruiti, ostenii mor.

Dar sant eroi de epopee
Cand bratul li-e biruitor.

Comediant e cel ce plange
Si-i un neom, ca-i dezertor.

Oricare-ar fi sfarsitul luptei,
Sa stai luptand, caci esti dator.

Traiesc acei ce vor sa lupte,
Iar cei fricosi se plang si mor.

De-i vezi murind, sa-i lasi sa moara,
Caci moartea e menirea lor.
Sus In jos
anda
Bleu
Bleu
anda


Numarul mesajelor : 10
Varsta : 54
Reputatie : 0
Puncte : 6271
Data de inscriere : 29/07/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 07, 2007 9:48 am

Draga Lex,cuvintele tale imi fac atit de bine...si ma ajuta atit de mult....ITI MULTUMESC.....Cred ca ai dreptate cind spui ca nu am cerut puterea....si de-aceea nu o gasesc....Dar sa sti ca,indiferent ce s-a intimplat de-a lungul vietii,nu m-am indepartat nici o secunda de Dumnezeu!!!Poate doar am mai ratacit drumul,in nestiinta mea....
Imi place poezia lui Cosbuc,si acum simt ca-mi da putere sa merg inainte...Greu,tare greu,dar...merg inainte!!!
Pe curind si numai bine,Lex!!
Sus In jos
LEX
Junior
Junior
LEX


masculin
Numarul mesajelor : 79
Localisation : pe Terra
Emploi : in lumea ideilor
Loisirs : cunoasterea
Reputatie : 0
Puncte : 6266
Data de inscriere : 03/08/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 07, 2007 7:18 pm

anda a scris:
Draga Lex,cuvintele tale imi fac atit de bine...si ma ajuta atit de mult....ITI MULTUMESC.....Cred ca ai dreptate cind spui ca nu am cerut puterea....si de-aceea nu o gasesc....Dar sa sti ca,indiferent ce s-a intimplat de-a lungul vietii,nu m-am indepartat nici o secunda de Dumnezeu!!!Poate doar am mai ratacit drumul,in nestiinta mea....
Imi place poezia lui Cosbuc,si acum simt ca-mi da putere sa merg inainte...Greu,tare greu,dar...merg inainte!!!
Pe curind si numai bine,Lex!!

ma bucur ca ti-am putut fi de folos, anda. sunt convins ca esti o femeie puternica, optimista si hotarata si ca vei face fata loviturilor vietii, oricare ar fi ele. asa este ea, viata, cu suisuri si coborasuri caci daca ar fi doar plata, am innebuni! de aceea coborasurile ei ne fac sa apreciem cu mult mai mult urcusurile, suferinta este necesara pt a pretui mai mult bucuria, atunci cand ea vine. numai cel ce a cunoscut nefericirea poate sa aprecieze cu adevarat fericirea cand este ca ea sa-l binecuvanteze pe om. de aceea cand o avem trebuie sa o pretuim cum se cuvine. daca este sa ai o ruptura in viata ta si spui ca mereu te-ai gandit doar la altii si la tine nu, te-ai gandit oare ca si cei de langa tine trebuiau sa se gandeasca la tine daca si tu te gandeai la ei? iar daca ei nu se gandeau inseamna ca nu te meritau, poate esti prea buna pentru ei si atunci poate ca ruptura trebuie sa aiba loc. stii cum se zice: "nu merita sa plangi pentru nimeni iar cei pentru care merita, nu te vor face niciodata sa plangi."
mult curaj si sunt convins ca vei ramane la fel de puternica ca pana acum. daca este sa fim nefericiti, sa ne gandim ca altii sunt mai mizeri decat noi. atat timp cat avem sanatatea, bucuria de a umbla, de a rade, de a privi o floare frumoasa sau a ne bucura de un peisaj frumos, suntem binecuvantati caci toate astea sunt daruri si bucuria vietii vine din pretuirea lucrurilor marunte, neinsemnate. din pacate, de prea multe ori constatam asta numai dupa ce am ajuns sa avem lucruri mari, grandioase, putere, bani sau prestigiu si apoi ajungem la concluzia ca nu ne folosesc la nimic caci totul e desertaciune, efemer si schimbator. de aceea, anda, sa ne bucuram de micile daruri ale vietii si sa nu traim cu regrete, mustrari sau ura in suflet fata de semenii nostri, iar cand vom invata acest lucru, inseamna ca am devenit mai intelepti. totul e o chestiune de perspectiva. lumea nu este rea, decat daca noi o vedem asa. totul este asa cum proiectam noi cu mintea noastra. de aceea se spune in intelepciunea orientala: "Suntem ceea ce gandim. Tot ceea ce suntem isi are sursa in gandurile noastre. Cu gandurile noastre cream lumea." (Gautama Buddha).
de aceea, anda, chiar daca unii iti vor face rau, fie el chiar si prin ruptura de care tu vorbesti ca planeaza asupra ta, tu sa ii ierti si sa te ridici deasupra lor caci atunci vei fi cu adevarat puternica: sa stii ca poti sa-l urasti si sa-i faci rau unui om, dar sa nu o faci. daca o vei face, nu te deosebesti cu nimic fata de el.

numai bine si un gand bun, luminos, din partea mea!
Sus In jos
anda
Bleu
Bleu
anda


Numarul mesajelor : 10
Varsta : 54
Reputatie : 0
Puncte : 6271
Data de inscriere : 29/07/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 08, 2007 8:55 pm

Intr-adevar,nu este aceeasi situatie,dar apreciez gestul!!Nu aveai de unde sa sti,nu mi-am spus povestea.....Sper s-o pot face in curind....
Numai bine,roman!!!!
Sus In jos
Rouge
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 41
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6277
Data de inscriere : 23/07/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 08, 2007 10:50 pm

LEX a scris:
de aceea, anda, chiar daca unii iti vor face rau, fie el chiar si prin ruptura de care tu vorbesti ca planeaza asupra ta, tu sa ii ierti si sa te ridici deasupra lor caci atunci vei fi cu adevarat puternica: sa stii ca poti sa-l urasti si sa-i faci rau unui om, dar sa nu o faci. daca o vei face, nu te deosebesti cu nimic fata de el.

apropo de aceste cuvinte mi-am adus aminte de alte vorbe intelepte; "Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau" - Bogdan Petriceicu Hasdeu - "Razvan si Vidra"
nu cred ca e vorba (sau nu ar trebui sa fie vorba) de razbunare in aceasta poveste de viata (dar sint doar presupuneri) - cu atat mai mult cu cat pentru mine e un cuvant absolut strain - dar cugetarea isi are rostul ei; cati oameni au aceasta tarie de caracter?!

personal expresia cu care nu m-am impacat insa niciodata este "capul plecat sabia nu-l taie" - si aici ne putem referi si la indivizi dar de prea multe ori si la noi ca popor; nu inteleg si pace! Shocked eu vad asta ca o atitudine lasa, de neasumare, de a adopta pozitia sau politica strutului; cu totul altceva este insa atunci cand taci la momentul potrivit!
Sus In jos
anda
Bleu
Bleu
anda


Numarul mesajelor : 10
Varsta : 54
Reputatie : 0
Puncte : 6271
Data de inscriere : 29/07/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 08, 2007 11:05 pm

Nu,Rouge,sub nici o forma nu este vorba de asa ceva in povestea mea...Si subscriu....razbunarea este "pentru mine un cuvint absolut strain"!!!!!Si-mi mai sunt straine multe alte cuvine....
Sus In jos
LEX
Junior
Junior
LEX


masculin
Numarul mesajelor : 79
Localisation : pe Terra
Emploi : in lumea ideilor
Loisirs : cunoasterea
Reputatie : 0
Puncte : 6266
Data de inscriere : 03/08/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 09, 2007 1:17 am

draga anda, daca datele pe care mi le-ai dat sunt corecte, atunci soarele tau se afla in gemeni, ascendetul in rac, descendentul in capricorn (ne uitam strict la aspectele de parteneriat si karmice ca daca ar fi sa ne uitam la toate as scrie pagini intregi aici pe for). si nu uita ca ceea ce urmeaza sunt date cu caracter general pt. ca pt. studiul unei astrograme iti trebuie ore in sir si multa rabdare.



cu ascendentul in rac pot sa spun ca tu ai un temperament retras, o predispozitie pentru traditie si visare dar in acelasi timp, iti exprimi si aperi convingerile cu tarie. iti folosesti mai mult imaginatia si intuitia. pentru tine familia este pe primul loc si esti extrem de profunda, iubind puternic si asteptand acelasi lucru din partea partenerului. venus intr-un semn psihic, asa cum este racul, iti da aceasta atractie fata de misticism, stiinte esoterice sau chiar spiritism sau mediumnitate, in orice caz la nivel subtil esti inzestrata pe deplin dar ai mare grija caci uneori exista si un mare pericol in toate astea, daca nu stii sa fii selectiva. Lilith este in leu ceea ce ma face sa cred ca ai o vointa puternica si uneori poti chiar trece usor peste sentimentele celorlalti. ai un pic tendinta de a-ti domina partenerul si uneori se ajunge chiar la violente.

desi tu spui ca nu ai prieteni, ai luna in balanta si asta aduce favoarea publica, esti placuta in fata celorlalti, amabila, si obtii simpatia oamenilor in general.

jupiter si uranus se afla tot in balanta si in vreme ce soarele face un trigon cu jupiter dandu-ti mari ambitii sociale si multa sansa daca vei alege sa lucrezi intr-un mediu legal sau daca vei avea mereu respect fata de lege jupiter in cuadratura cu venus iti da un pic o natura teribilista, cateodata, poate chiar te face s afii exravaganta tinand mereu sa placi si chiar sa ai numeroase aventuri amoroase (asta depinde insa, poate unele aspecte din astrograma anihileaza tendinta asta dar eu m-am uitat la modul general si nu le-am luat amanuntit de aceea te rog sa le iei cu caracter general).

dificultatile pe care tu le ai in casnicia ta pot sa fie datoarate unui uranus prost dispus in balanta. faptul ca el face o cuadratura cu marte si mai apoi si cu ascendentul pe care se afla venus poate sa aduca, ce-i drept suferinte, neplaceri, dificultati domestice sau chiar moartea partenerului straniu si brusc; sau mai mult, uniunea poate sa fie desfacuta printr-un divort, caci persoanele avand temperamentul pe care il da un uranus afectat, in balanta, nu pot ramane fidele unei singure persoane. dar in conjunctie cu pluton iti da in acelasi timp si ambitia necesara pentru a continua si a trece peste toate obstacolele, a-ti imbunatati viata mereu.

am pus ora 6 :30 am (o jumatate de ora diferenta este ok insa nu mai mult iar tu ai spus intre 6 si 7 am) ar fi bine sa stii cu certitudine ora exacta a nasterii pe viitor. descendentul cade in capricorn, semn greu, guvernat de saturn care da mereu probe de destin. descendentul in capricorn mai duce si la raceala, greutate, austeritate inflexibila, moralism, relatii sporadice, ambient inconjurator melancolic,viata retrasa, insensibilitate si suspiciune intrinseci in casnicie, si in general in toate asocierile.

casa 7 nu are nici o planeta in ea deci se interpreteaza dupa guvernatorul ei, care este Saturn, in cazul asta. deci anda, la capitolul parteneriate ai stat un pic mai greu, nu e asa? Ma refer la orice tip de parteneriat, de afaceri, relatii de amicitie, de asociere, de cooperare si de ce nu, de casatorie, caci in definitiv casatoria este cea mai intima din aliante, este tot o asociere.



sa ne uitam acum un pic la aspectele karmice, de destin :

cu nodul nord lunar in casa IX, in aceasta viata trebuie sa-ti perfectionezi echilibrul psihic iar pana cand nu vei invata ca apropierea de spiritualitate, de religie, de o cale de evolutie spirituala, este esentiala, vei avea mereu probe si teste de destin care te vor pune la incercare. de aceea orice apropiere de spiritualitate iti va fi mai mult decat benefica si iti va aduce rezolvarea problemelor prin ajutorul divinitatii (asa cum ti-am zis de altfel, fara sa stiu insa ca ai NN in casa IX, casa intelepciunii si a progresului, a spiritualitatii si religiei a filosofiei dar si a calatoriilor lungi, a relatiilor cu strainatatea). deci anda trebuie sa pui mare accent pe studiul informatiei spirituale iar asta iti va da o intelepciune care te va face sa treci peste toate obstacolele care se pot ivi.

NN este in pesti si din nou indica faptul ca trebuie sa te deschizi sensibiliatii, subtilitatii lucrurilor si fenomenelor si sa intelegi ca desi oamenii nu pot palpa energiile divine, asta nu inseamna ca ele nu exista. lasa intuitia si sensibilitatea sa lucreze pentru tine. cateodata ratiunea nu spune decat pe jumate din ceea ce este.



Jupiter si neptun sunt retrograde. In vreme ce neptun are o retrogradare de generatie, de karma colectiva, jupiter este cel care te indeamna din nou catre un drum sipritual, catre explorarea vietii tale, meditatie si atingerea unui ideal religios pe care nu ai putut sa-l duci la bun sfarsit in vietile trecute. pt. tine cercetarea informatiilor spirituale, gasirea unei cai spirituale (un studiu metafizic, studiul religiei, al filosofiei) dar si calatoriile lungi in care poate sa –ti duci la capat explorarile ar trebui sa ocupe locuri esentiale in viata ta. in aceasta existenta vei intalni aceeasi oameni, aceleasi situatii si toate se vor constitui ca probe si teste de destin pt, tine pana cand vei realiza ca ajutorul tau din aceasta directie trebuie sa vina. Neptun retrograd te face sa te izolezi uneori in lumea ta, in universul tau si chiar sa fugi de realitate sis a te hraniesti cu himere uneori. in existentele trecute atasarea fata de materialitate ti-a blocat evolutia si de aceea acum trebuie sa te detasezi sa pui pe primul plan uitarea si iertarea, toleranta.



vezi anda fara sa fi stiut atunci cand ti-am spus sa te apropii mai mult de divinitate, uite ca si configuratia astrala te indeamna la acest lucru. Daca vei face asa si vei incepe o explorare a fiintei tale care sa te duca la o evolutie spirituala prin aprofundarea unei perspective religioase, problemele tale isi vor gasi rezolvarea de la sine si vei fi uimita cat ajutor primesti ! am avut eu o intuitie ca in asta ar sta rezolvarea pt. tine si acum ea este si confirmata.



Numai bine si un gand luminos !

LEX



P.S. as cere adminului sa-mi spuna cum sa pun o poza pe site, pt ca am incercat sa pun harta astrala a andei dar nu stiu cum se face. multumesc.

inca ceva : anda, daca ai serioase probleme in casnicie si simti ca totul aluneca pe o panta, atunci ceea ce te poate face sa vezi cum stau lucrurile intre tine si el, sa intelegi d ece nu merge sau cum ar putea sa mearga abordand metoda astrologica atunci sinastria poate sa indice mai multe (adica compatibilitatea exacta dintre 2 persoane). scuze daca am folosit un limbaj prea tehnic





Sus In jos
lauram81

lauram81


Numarul mesajelor : 4
Varsta : 43
Reputatie : 0
Puncte : 6260
Data de inscriere : 09/08/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 09, 2007 11:26 am

[quote="ISIS"]
TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 BanerIsis


ma numesc Laura, data nasterii: 22.08.1981.Domeniu: sentimental. As dori sa stiu ce se va intampla cu relatia mea la distanta. Nu l-am vazut pe omul pe care il iubesc din mai 2006 si as dori sa stiu daca o sa ne mai vedem ( as dori sa ne revedem de ziua mea anul acesta si as dori sa stiu daca se poate) si daca pana la urma o sa ne casatorim si cand se va intampla acest lucru ( el e nascut 31.01.2007). Multumesc

Sus In jos
lauram81

lauram81


Numarul mesajelor : 4
Varsta : 43
Reputatie : 0
Puncte : 6260
Data de inscriere : 09/08/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 09, 2007 11:27 am

[quote="lauram81"][quote="ISIS"]
TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 BanerIsis
Draga Isis, ma numesc Laura, data nasterii: 22.08.1981.Domeniu: sentimental. As dori sa stiu ce se va intampla cu relatia mea la distanta. Nu l-am vazut pe omul pe care il iubesc din mai 2006 si as dori sa stiu daca o sa ne mai vedem ( as dori sa ne revedem de ziua mea anul acesta si as dori sa stiu daca se poate) si daca pana la urma o sa ne casatorim si cand se va intampla acest lucru ( el e nascut 31.01.2007). Multumescquot;lauram81"][quote="ISIS"]
TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 BanerIsis
Draga Isis, ma numesc Laura, data nasterii: 22.08.1981.Domeniu: sentimental. As dori sa stiu ce se va intampla cu relatia mea la distanta. Nu l-am vazut pe omul pe care il iubesc din mai 2006 si as dori sa stiu daca o sa ne mai vedem ( as dori sa ne revedem de ziua mea anul acesta si as dori sa stiu daca se poate) si daca pana la urma o sa ne casatorim si cand se va intampla acest lucru ( el e nascut 31.01.2007). Multumesc
Sus In jos
lauram81

lauram81


Numarul mesajelor : 4
Varsta : 43
Reputatie : 0
Puncte : 6260
Data de inscriere : 09/08/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 10, 2007 8:23 am

GOGU a scris:
lauram81 a scris:

Citat :
( el e nascut 31.01.2007)

scratch nu crezi ca mai trebuie lasat putin sa creasca omu Question Laughing


lol! scuze..e nascut in 1978 Embarassed
Sus In jos
lauram81

lauram81


Numarul mesajelor : 4
Varsta : 43
Reputatie : 0
Puncte : 6260
Data de inscriere : 09/08/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 12, 2007 1:59 pm

ISIS a scris:
lauram81 a scris:
Citat :
Draga Isis, ma numesc Laura, data nasterii: 22.08.1981.Domeniu: sentimental. As dori sa stiu ce se va intampla cu relatia mea la distanta. Nu l-am vazut pe omul pe care il iubesc din mai 2006 si as dori sa stiu daca o sa ne mai vedem ( as dori sa ne revedem de ziua mea anul acesta si as dori sa stiu daca se poate) si daca pana la urma o sa ne casatorim si cand se va intampla acest lucru ( el e nascut 31.01.2007). Multumesc

Draga Laura,


In ciuda distantei dintre voi, se pare ca sentimentele nu s-au alterat.
Chiar am impresia ca vei lua legatura cu el in curand, este un moment propice relatiilor sentimentale. Vad o schimbare, o transformare a relatiei voastre in positif, care se va petrece in curand. Nu am indicatii referitoare la stabilitatea relatiei voastre, dar ceva positiv se va intampla.
Se pare ca fidelitatea nu conteaza pentru el foarte mult. Tu decizi....

Numai bine;
Pe curand,
ISIS

MULTUMESC ISIS!
Sus In jos
Rouge
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 41
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6277
Data de inscriere : 23/07/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 13, 2007 1:49 pm

Cum consider ca talentul de a vedea dincolo, de a patrunde intr-o lume a spiritului este un dar, o binecuvantare, vreau s-o felicit pe ISIS pentru aceasta; ca si pe LEX de altfel

Am si eu o intrebare legata de viata prin strainataturi. asadar, as dori sa aflu daca familia noastra isi poate gasi un rost aici?
intreb asta nu pentru ca nu vrem sa luptam in continuare, ci privind putin peste umar la ceea ce ne-am dorit, la (ne)realizari, la nevoia de stabilitate...nu prea au iesit lucrurile la socoteala; si pentru ca de multe ori mi-am pus intrebarea daca e cazul sa continuam aici...
recunosc totusi ca acum incepe sa se arate o luminita, dar as vrea sa stiu daca intr-adevar e ceva de viitor

date: 1 Martie 1974, ora 6 dimineata
merci anticipat!
Sus In jos
Rouge
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 41
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6277
Data de inscriere : 23/07/2007

TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 20, 2007 10:50 pm

Eu (inca) mai sper ca viitorul meu sa nu fie asa "semnificativ" ca si tacerea care s-a lasat! scratch Smile

Mai sinteti pe aici?! ;)
Sus In jos
Continut sponsorizat





TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?   TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul? - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
TAROT EGIPTEAN - Vreti sa va cunoasteti viitorul?
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» viitorul meu
» TAROT ONLINE
» Viitorul nostru
» CONSILIERE TAROT
» as dori sa stiu si eu viitorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: SPOVEDESTE-TE LU GOGU-
Mergi direct la:  
|
Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente