DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Prietenie

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
misszuza




feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 39
Localisation : Bruxelles
Reputatie : 0
Puncte : 5829
Data de inscriere : 18/07/2008

Prietenie Empty
MesajSubiect: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeMar Apr 13, 2010 5:47 pm

Buna tuturor!
Este pentru prima data cand scriu pe acest forum, ( desi, m-am inscris acum vreo doi ani...) . M-am gandit ca acest site ar fi o solutie sa-mi fac noi prietene, deoarece , aici, in Belgia , nu am nici o amica...toate prietenele mele au ramas fie la Bucuresti , fie sunt si ele prin alte tari straine....Nu am gasit deocamdata un job, asa ca, in afara de master ( pe care il fac la distanta, in Romania ) , nu prea am multe alte activitati...Asadar, sper sa ma includeti si pe mine in discutiile voastre... Prietenie Icon_smile
Larisa
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7159
Data de inscriere : 24/11/2006

Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 10:34 am

Bine ai venit, misszuza! Prietenie Icon_flower
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
misszuza




feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 39
Localisation : Bruxelles
Reputatie : 0
Puncte : 5829
Data de inscriere : 18/07/2008

Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 4:53 pm

Multumesc pentru mesaj Prietenie Icon_smile
Imi place citatul acesta :'' Cine nu iubeste animalele , nu iubeste nici oamenii'' . Cam de asta eu nici nu mai consum carne de vreo 4 ani , nu prea inteleg cu ce e omul mai bun decat animalele si de ce omoara el fara nici o remuscare un miel , un vitelus sau un puisor de gaina,dar daca ii moare lui un copil, este distrus pe viata....
Dar asta e o discutie delicata si sincer, chiar nu intentionez sa intru in vreo polemica pe acest forum ( deja am starnit ceva discutii, dupa ce mi-am spus parerea despre Belgia..)
Sus In jos
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6900
Data de inscriere : 17/12/2006

Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 5:37 pm

misszuza a scris:
Multumesc pentru mesaj Prietenie Icon_smile
sincer, chiar nu intentionez sa intru in vreo polemica pe acest forum ( deja am starnit ceva discutii, dupa ce mi-am spus parerea despre Belgia..)
pe situl asta dupa cum stiu eu fiecare este liber sa aiba parerile sale indiferent ca plac sau nu celorlalti. ceea ce spui tu despre Belgia este foarte de inteles din pcdv al celui care ajunge aici si gaseste oameni care sunt pe alte lungimi de unda, obiceiuri schimbate, o viata care pare fara cap si coada, tot felul de bizarerii samd. cu riscul de a ma repeta trebuie sa-ti spun ca "emigratia" are etapele sale iar ce sezizezi tu acum face parte din prima etapa (poate cea mai confuza, in unele cazuri) dar obisnuinta este mama naturii celui plecat de acasa. in momentul in care reusesti sa nu mai bagi in seama toate detaliile din jurul tau si cand vei reusii sa nu mai traiesti din comparatii vei putea trai mai linistita in Belgia sau oriunde in lume(am specificat mai "linistita", nu mai bine, pentru "mai bine" depinde de tine). in rest iti doresc sa gasesti pe cineva sa puteti iesii impreuna cand "baietii ies si ei impreuna" (obicei belgian valabil si pentru femei).
Sus In jos
misszuza




feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 39
Localisation : Bruxelles
Reputatie : 0
Puncte : 5829
Data de inscriere : 18/07/2008

Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 9:29 am

Multumesc pentru comentariu. Da, suntem deja de doi ani jumate in Bruxelles, nu cred ca mai e o chestie de acomodare...... In alta ordine de idei, nu stiu cum sunt obiceiurile pe la belgieni , dar prietenul meu este roman si amicii lui , tot romani( unii dintre ei ) si din cate stiu, iesitul la o bere , ca sa vorbeasca '' ca intre barbati'' sau la fotbal in sala ( sau parc ) e un obicei destul de comun si la barbatii romani...
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6104
Data de inscriere : 17/10/2007

Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeSam Apr 17, 2010 11:35 am

salutari Larisa si ... soare la Bxl AZI (ca de maine nu se stie Prietenie Icon_lol )
weekend placut tuturor! Prietenie Icon_sunny
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7159
Data de inscriere : 24/11/2006

Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeSam Apr 17, 2010 11:13 pm

misszuza a scris:
Multumesc pentru mesaj Prietenie Icon_smile
Imi place citatul acesta :'' Cine nu iubeste animalele , nu iubeste nici oamenii'' . Cam de asta eu nici nu mai consum carne de vreo 4 ani , nu prea inteleg cu ce e omul mai bun decat animalele si de ce omoara el fara nici o remuscare un miel , un vitelus sau un puisor de gaina,dar daca ii moare lui un copil, este distrus pe viata....
Dar asta e o discutie delicata si sincer, chiar nu intentionez sa intru in vreo polemica pe acest forum ( deja am starnit ceva discutii, dupa ce mi-am spus parerea despre Belgia..)
Ai dreptate misszuza si te admir ca esti vegetariana! Prietenie Icon_cool
Eu nu mananc multa carne, dar totusi de 5 ori pe saptamana mananc. Am incercat cam 2 saptamani, dar nu am reusit, dar cine stie cu timpul...
Iubesc foarte mult animalele si ma intristeaza cand oamenii sunt rai cu ele si incerc intotdeauna sa le protejez!
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
Continut sponsorizat





Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitime

Sus In jos
 
Prietenie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» prietenie adevarata intre doua persoane de sex opus
» Prietenie
» Prietenie adevarata
» Citate despre prietenie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: GENERAL-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente