DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Prietenie

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
misszuza




feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 39
Localisation : Bruxelles
Reputatie : 0
Puncte : 5829
Data de inscriere : 18/07/2008

Prietenie Empty
MesajSubiect: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeMar Apr 13, 2010 5:33 pm

Buna tuturor!
Este pentru prima data cand scriu pe acest forum, ( desi, m-am inscris acum vreo doi ani...) . M-am gandit ca acest site ar fi o solutie sa-mi fac noi prietene, deoarece , aici, in Belgia , nu am nici o amica...toate prietenele mele au ramas fie la Bucuresti , fie sunt si ele prin alte tari straine....Nu am gasit deocamdata un job, asa ca, in afara de master ( pe care il fac la distanta, in Romania ) , nu prea am multe alte activitati...Asadar, sper sa ma includeti si pe mine in discutiile voastre... Prietenie Icon_smile
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7305
Data de inscriere : 22/11/2006

Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 9:30 am

misszuza a scris:
Buna tuturor!
Este pentru prima data cand scriu pe acest forum, ( desi, m-am inscris acum vreo doi ani...) . M-am gandit ca acest site ar fi o solutie sa-mi fac noi prietene, deoarece , aici, in Belgia , nu am nici o amica...toate prietenele mele au ramas fie la Bucuresti , fie sunt si ele prin alte tari straine....Nu am gasit deocamdata un job, asa ca, in afara de master ( pe care il fac la distanta, in Romania ) , nu prea am multe alte activitati...Asadar, sper sa ma includeti si pe mine in discutiile voastre... Prietenie Icon_smile
bun venit!
Sus In jos
http://www.belgianul.com
AL-RAISA
Senior
Senior
AL-RAISA


feminin
Numarul mesajelor : 260
Varsta : 50
Localisation : NL
Reputatie : 3
Puncte : 5819
Data de inscriere : 30/05/2009

Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 12:18 pm

bun venit! Pacat ca nu stau in BE.
Sus In jos
misszuza




feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 39
Localisation : Bruxelles
Reputatie : 0
Puncte : 5829
Data de inscriere : 18/07/2008

Prietenie Empty
MesajSubiect: Pt AL-RAISA   Prietenie Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 1:12 pm

Multumesc pentru mesaj. Da, am vazut la profilul tau ca locuiesti in Olanda...In ce oras stai? Eu, pana acum, am vizitat Amsterdam , Haga si Rotterdam... e frumoasa Olanda, imi place, total diferita de tara asta moarta, Belgia....( imi cer scuze fata de cei care sunt fani Belgia, e doar parerea mea si a cunoscutilor mei Prietenie Icon_smile )
Sus In jos
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6900
Data de inscriere : 17/12/2006

Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 4:56 pm

misszuza a scris:
Multumesc pentru mesaj. Da, am vazut la profilul tau ca locuiesti in Olanda...In ce oras stai? Eu, pana acum, am vizitat Amsterdam , Haga si Rotterdam... e frumoasa Olanda, imi place, total diferita de tara asta moarta, Belgia....( imi cer scuze fata de cei care sunt fani Belgia, e doar parerea mea si a cunoscutilor mei Prietenie Icon_smile )
mnazioa,
trag concluzia ca si cunoscutii-s tot de-ai nostrii Prietenie 708608 de le place Beljia "k la magari, fuga" Prietenie Kngt
primii 10 ani sunt mai grei, k'apoi "ii tàt ase". Prietenie 27811
Sus In jos
OT
Bleu
Bleu



feminin
Numarul mesajelor : 11
Reputatie : 0
Puncte : 6052
Data de inscriere : 10/12/2007

Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 10:50 am

misszuza a scris:
Multumesc pentru mesaj. Da, am vazut la profilul tau ca locuiesti in Olanda...In ce oras stai? Eu, pana acum, am vizitat Amsterdam , Haga si Rotterdam... e frumoasa Olanda, imi place, total diferita de tara asta moarta, Belgia....( imi cer scuze fata de cei care sunt fani Belgia, e doar parerea mea si a cunoscutilor mei Prietenie Icon_smile )
Ce curios e ca din Belgia Olanda pare vesela iar din Olanda Belgia pare mai interesanta.
Eu am locuit in ambele si de fapt sunt asemanatoare, dar sigur prefer Bruxelul.
Prietenie Icon_question Tu ce fel de prieteni cauti, virtuali sau doresti sa cunosti romani din Belgia?
Sus In jos
misszuza




feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 39
Localisation : Bruxelles
Reputatie : 0
Puncte : 5829
Data de inscriere : 18/07/2008

Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 4:50 pm

Vad ca am starnit ceva discutii, prin ceea ce am spus despre Belgia... Prietenie Icon_smile OK, ca sa fiu mai exacta, ceea ce nu-mi place mie in Belgia este , in primul rand vremea ( nu exista veri adevarate , cu mult soare si caldura....). Al doilea motiv, il reprezinta faptul ca toate magazinele se inchid la ora 18:00 , iar duminica, ce sa mai zic...in fiecare seara, strazile sunt pustii ,cel mult mai vezi niste oameni prin pub-uri....ei , cum e in Bucuresti, de ex?- Mall-uri pline de oameni, magazine deschise pana la 21:00-22:00, vara- plin de lume la terase , pana la 1- 2 dimineata, ...spun doar ca ma asteptam sa fie un pic mai altfel ( chiar si ceva mai curata...) capitala'' europeana '', Bruxelles....dar, repet , e doar o parere personala si tine de gusturile mele si de ceea ce imi place mie acum, la 25 de ani....bineinteles ca nu trebuie sa fie toata lumea de acord cu mine Prietenie Icon_smile
In ceea ce priveste prieteniile , as prefera sa-mi fac niste prietene reale, in sensul ca mi-ar placea sa am si eu cu cine sa ies la plimbare sau la shopping , sau la o cafea, atunci cand prietenul meu iese cu '' baietii'' ...
Sus In jos
OT
Bleu
Bleu



feminin
Numarul mesajelor : 11
Reputatie : 0
Puncte : 6052
Data de inscriere : 10/12/2007

Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 8:40 am

misszuza a scris:
Vad ca am starnit ceva discutii, prin ceea ce am spus despre Belgia... Prietenie Icon_smile OK, ca sa fiu mai exacta, ceea ce nu-mi place mie in Belgia este , in primul rand vremea ( nu exista veri adevarate , cu mult soare si caldura....). Al doilea motiv, il reprezinta faptul ca toate magazinele se inchid la ora 18:00 , iar duminica, ce sa mai zic...in fiecare seara, strazile sunt pustii ,cel mult mai vezi niste oameni prin pub-uri....ei , cum e in Bucuresti, de ex?- Mall-uri pline de oameni, magazine deschise pana la 21:00-22:00, vara- plin de lume la terase , pana la 1- 2 dimineata, ...spun doar ca ma asteptam sa fie un pic mai altfel ( chiar si ceva mai curata...) capitala'' europeana '', Bruxelles....dar, repet , e doar o parere personala si tine de gusturile mele si de ceea ce imi place mie acum, la 25 de ani....bineinteles ca nu trebuie sa fie toata lumea de acord cu mine Prietenie Icon_smile
In ceea ce priveste prieteniile , as prefera sa-mi fac niste prietene reale, in sensul ca mi-ar placea sa am si eu cu cine sa ies la plimbare sau la shopping , sau la o cafea, atunci cand prietenul meu iese cu '' baietii'' ...
Aceleasi chestii nu mi plac nici mie in Belgia doar ca ai ales o comparatie cu Olanda unde vremea e chiar mai rau iar magazinele se inchid tot la 6 dupa care ora orasele devin pustii. Acelasi stil de viata ca in Bucuresti il gasesti doar in Italia, Spania sau Portugalia unde oamenii sunt mai deschisi si stiu sa se distreze si unde vremea le permite sa stea afara la terase pana spre noapte.
In chestia cu prietenele, aici lumea ori e ocupata cu serviciul, ori nu le place sa socializeze cu romani, ori..., in fine daca ai chef de iesit la o cafea si te intereseaza iti pot da nr meu de telefon Prietenie Icon_smile .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prietenie Empty
MesajSubiect: Re: Prietenie   Prietenie Icon_minitime

Sus In jos
 
Prietenie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Prietenie
» Prietenie
» Prietenie adevarata
» Citate despre prietenie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ROMÂNCELE NOASTRE-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente