DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 12:51 am



Studiile spun ca grasimile mononesaturate au beneficii asupra sanatatii si stimuleaza pierderea grasimii abdominale. Ele ajuta si la controlarea satietatii, deci iti va fi mai usor sa te tii de planul de slabit.
Secretul acestei diete sta in consumul de grasimi mononesaturate la fiecare masa. Aceste grasimi se gasesc in masline, avocado, alune, seminte, ciocolata neagra, soia, ulei de masline si de floarea-soarelui.
Exercitiul fizic este optional, dar incurajat.
Avantajul dietei pentru un abdomen plat este acela ca se potriveste oricui, fie ca esti vegetariana sau mancatoare de carne, ai alergii alimentare sau intoleranta la lactoza. Este o dieta foarte usor adaptabila.
Planul dietei se bazeaza pe patru mese pe zi, spatiate la 4 ore, fiecare de 400 calorii, si fiecare masa include obligatoriu acizi mononesaturati.
• Micul dejun: 1 cana orez expandat, o jumatate de cana cu ananas, un sfert de cana cu seminte de floarea-soarelui.
• Pranz: 90 g bucati de ton in apa, 1 cana de morcov ras, cateva bucatele de branza degresata.
• Cina: 90 g piept de pui, 1 cana cu ciuperci gatite la cuptor cu ulei de masline, o jumatate de cana cu orez brun.
• Snack: 1 cana cu lapte degresat, 120 g ananas, 1 lingura cu seminte de floarea-soarelui).
• 2 litri de apa plata
E ca un vis devenit realitate: mananci anumite alimente si spui adio grasimii abdominale pentru totdeauna! Dieta pentru un abdomen plat promite obtinerea rezultatului mult dorit, dar si pierderea in greutate a 6 kilograme doar in 32 de zile.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6908
Data de inscriere : 17/12/2006

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 8:11 am

Mi-aduc aminte d-un mesaj care-l scriam cu ceva timp in urma p'acilea in care recomandam metoda mea sanatoasa si naturala de slabire:
http://www.dirobenelu.com/haz-de-necaz-f7/cu-situ-dirobenel-devii-tot-mai-subtirel-t446.htm Laughing
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 9:27 am

Alex a scris:
Mi-aduc aminte d-un mesaj care-l scriam cu ceva timp in urma p'acilea in care recomandam metoda mea sanatoasa si naturala de slabire:
http://www.dirobenelu.com/haz-de-necaz-f7/cu-situ-dirobenel-devii-tot-mai-subtirel-t446.htm Laughing
Adica:Slabeste acum
Vara va veni… e timpul sa reintrati in forma. Ardeti acele grasimi urate si deveniti persoanele cele mai atractive de pe plaja…
DIROBENELU.com va va ajuta.
Dati in jos!
Acum dati in sus…simtiti muschii cum lucreaza… ?!
Ai vazut Alex ce cuminte am fost si cum am tradus imediat ca sa le fie fetelor mai usor sa respecte dieta ta Question
Smile Da! Este foarte buna. Cea mai buna.
Multumeasc in numele tuturor.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
angelarusu
Expert
Expert
angelarusu


Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 11
Puncte : 5917
Data de inscriere : 17/01/2009

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeJoi Feb 26, 2009 10:36 pm

Pacat ca acum incepe postul pastelui si nu mai pot tine acest regim pt un abdomen plat . Sad eu chiar am nevoie de un abdomen plat
Sus In jos
http://www.ganduri-online.ro
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeJoi Feb 26, 2009 10:59 pm

angelarusu a scris:
Pacat ca acum incepe postul pastelui si nu mai pot tine acest regim pt un abdomen plat . Sad eu chiar am nevoie de un abdomen plat
Este mai de folos postul. O sa poti sa-l ti si dupa.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
angelarusu
Expert
Expert
angelarusu


Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 11
Puncte : 5917
Data de inscriere : 17/01/2009

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeJoi Feb 26, 2009 11:05 pm

Cu ajutorul lui Dumnezeu sper sa il tin si eu pana la bun sfarsit >De regula pt mine o placere sa tin post . Ma simt bine si sufleteste si trupeste.Cel putin postul craciunului nici nu am simtiti cand sa terminat .
Sus In jos
http://www.ganduri-online.ro
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeJoi Feb 26, 2009 11:36 pm

angelarusu a scris:
Cu ajutorul lui Dumnezeu sper sa il tin si eu pana la bun sfarsit >De regula pt mine o placere sa tin post . Ma simt bine si sufleteste si trupeste.Cel putin postul craciunului nici nu am simtiti cand sa terminat .
Postul e greu numai pentru fițoși.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
angelarusu
Expert
Expert
angelarusu


Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 11
Puncte : 5917
Data de inscriere : 17/01/2009

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeVin Feb 27, 2009 12:01 am

Dar eu nu sunt fitoasa nu nu
Sus In jos
http://www.ganduri-online.ro
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeVin Feb 27, 2009 12:10 am

angelarusu a scris:
Dar eu nu sunt fitoasa nu nu
nu nu , nici eu.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
angelarusu
Expert
Expert
angelarusu


Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 11
Puncte : 5917
Data de inscriere : 17/01/2009

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeVin Feb 27, 2009 12:13 am

Mi-am dat seama ca nu sunteti fitoasa bravo
Sus In jos
http://www.ganduri-online.ro
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeVin Feb 27, 2009 12:26 am

angelarusu a scris:
Mi-am dat seama ca nu sunteti fitoasa bravo
love kis loveU
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
metaldog

metaldog


masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 54
Localisation : sint job-in-t-goor
Reputatie : 0
Puncte : 4327
Data de inscriere : 04/09/2012

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeSam Sept 22, 2012 2:33 am

sunt foarte curios daca a incercat cineva dieta asta, sau altele si care au fost rezultataele...
asta e ca sa zic asa, domeniul meu de interes, ptr ca am cativa ani de cand practic diferite sporturi si am experimentat diferite metode de slabit asa ca acum am ajuns sa am si cateva concluzii dar sunt interesat de rezultatele altora. nu sunt gras dar nu am nici abdomen plat fara efort asa ca, astept comentarii...
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeSam Sept 22, 2012 4:13 am

metaldog a scris:
sunt foarte curios daca a incercat cineva dieta asta, sau altele si care au fost rezultataele...
asta e ca sa zic asa, domeniul meu de interes, ptr ca am cativa ani de cand practic diferite sporturi si am experimentat diferite metode de slabit asa ca acum am ajuns sa am si cateva concluzii dar sunt interesat de rezultatele altora. nu sunt gras dar nu am nici abdomen plat fara efort asa ca, astept comentarii...
Dacă regimul se respectă întocmai, cei care doresc vor avea rezultate.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
metaldog

metaldog


masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 54
Localisation : sint job-in-t-goor
Reputatie : 0
Puncte : 4327
Data de inscriere : 04/09/2012

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeSam Sept 22, 2012 2:16 pm

Multumesc ptr raspuns, sunt convins de faptul ca dietele slabesc (asa cum ati spus,daca sunt respectate) si nu am nici un gand sa intru in polemica pe tema asta cu dvs, insa nu cred ca fara efort fizic va avea cineva abdomen plat, avand in vedere ca in mod natural, un procent de 10-12 este normal chiar si ptr persoanele f slabe. Sportivii de la fitness, care au cel mai mic procent de grasime ajung in perioada competitiilor la un minim de 7 procente, ceea ce nu se vede, dar un om normal, fara efort nu va ajunge niciodata sa aiba abdomenul plat decat daca este f slab. Rezerva de grasime a unui corp uman incepe din jurul abdomenului si chiar multi sportivi de performanta nu ajung niciodata sa aiba abdomen plat, tocmai de asta ma mira „ promisiunile” unor diete de a obtine un abdomen plat, ptr ca asta ar insemna sa ajungi si foarte slab, ori despre asta nu scrie nimic in aceste diete...
Studiul nutritiei demonstreaza ca sunt multe necunoscute in timpul unui proces de slabire si ca e putin probabil sa obtii rezultate bune ale scaderii procentului de grasime din organism fara un program de alimentatie, un program de somn, odihna, un program de activitati fizice, s.a.m.d, ceea ce nu se spune din diferite motive (in principal ptr a nu descuraja subiectul) si afirm, ca cei care vor sa ajunga la un procent mic de grasime in organism (din motive de sanatate) trebuie sa-si schimbe in primul rand programul zilnic de activitati (de alimentatie, odihna activa si pasiva, exercitii fizice), ceea ce ar trebui sa le dea de gandit mai mult...
Din experienta mea, fiecare organism raspunde diferit la diete, cel mai bine raspunde la programul zilnic si cel mai bun lucru pe care-l putem face, este sa facem experiente pe noi, sa ne cunoastem mai bine, sa ne alegem ceea ce ni se potriveste si sa facem... ceea ce putem face!
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitimeSam Sept 22, 2012 9:32 pm

metaldog a scris:
Multumesc ptr raspuns, sunt convins de faptul ca dietele slabesc (asa cum ati spus,daca sunt respectate) si nu am nici un gand sa intru in polemica pe tema asta cu dvs, insa nu cred ca fara efort fizic va avea cineva abdomen plat, avand in vedere ca in mod natural, un procent de 10-12 este normal chiar si ptr persoanele f slabe. Sportivii de la fitness, care au cel mai mic procent de grasime ajung in perioada competitiilor la un minim de 7 procente, ceea ce nu se vede, dar un om normal, fara efort nu va ajunge niciodata sa aiba abdomenul plat decat daca este f slab. Rezerva de grasime a unui corp uman incepe din jurul abdomenului si chiar multi sportivi de performanta nu ajung niciodata sa aiba abdomen plat, tocmai de asta ma mira „ promisiunile” unor diete de a obtine un abdomen plat, ptr ca asta ar insemna sa ajungi si foarte slab, ori despre asta nu scrie nimic in aceste diete...
Studiul nutritiei demonstreaza ca sunt multe necunoscute in timpul unui proces de slabire si ca e putin probabil sa obtii rezultate bune ale scaderii procentului de grasime din organism fara un program de alimentatie, un program de somn, odihna, un program de activitati fizice, s.a.m.d, ceea ce nu se spune din diferite motive (in principal ptr a nu descuraja subiectul) si afirm, ca cei care vor sa ajunga la un procent mic de grasime in organism (din motive de sanatate) trebuie sa-si schimbe in primul rand programul zilnic de activitati (de alimentatie, odihna activa si pasiva, exercitii fizice), ceea ce ar trebui sa le dea de gandit mai mult...
Din experienta mea, fiecare organism raspunde diferit la diete, cel mai bine raspunde la programul zilnic si cel mai bun lucru pe care-l putem face, este sa facem experiente pe noi, sa ne cunoastem mai bine, sa ne alegem ceea ce ni se potriveste si sa facem... ceea ce putem face!
Așa este. Fecare organism răspunde diferit nu numai la diete, dar și la medicamente.
În rest sănătoși să fim, și fără prea multe kilograme peste greutatea normală.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Continut sponsorizat





DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Empty
MesajSubiect: Re: DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT   DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT Icon_minitime

Sus In jos
 
DIETA PENTRU UN ABDOMEN PLAT
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dieta si personalitatea
» SLABESTE CU DIETA ITALIANA ANTISTRES!
» Informatii utile pentru cei care aplica pentru un post: scrisoarea de motivare si de recomandare, etc

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ROMÂNCELE NOASTRE-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente