DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Basescu si-a pierdut electoratul

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7357
Data de inscriere : 11/10/2008

Basescu si-a pierdut electoratul Empty
MesajSubiect: Basescu si-a pierdut electoratul   Basescu si-a pierdut electoratul Icon_minitimeMar Dec 23, 2008 9:13 pm

Presedintele Traian Basescu a recunoscut, ieri, ca a pierdut din punct de vedere electoral de pe urma aliantei dintre PD-L si PSD. El a sustinut ca aceasta alianta a fost create din interes national, care primeaza pentru el in fata celui personal.
"A fost o solutie cu pierderi enorme, pentru ca electoratul meu este anti – PSD. Cred ca, in momentul de fata, 80 la suta din electoratul meu nu mai e electoratul meu", a spus Basescu, pe B1 TV.
Seful statului a declarat si ca nu este hotarat daca va mai candida pentru un nou mandat la Cotroceni si ca intelegerea dintre PSD si PD-L a venit numai ca ultima solutie. Primele doua variante respinse ar fi fost un guvern minoritar PD-L - UDMR care nu ar fi putut face fata presiunilor politice si un guvern cu cele doua partide alaturi de PNL, solutie care a fost respinsa deoarece Calin Popescu Tariceanu insista sa fie prim ministru.
Presedintele a mai dezvaluit ca Emil Boc si Mircea Geoana au stiut chiar din ziua in care au semnat protocolul de guvernare ca Theodor Stolojan va renunta la mandatul de premier, in ciuda faptului ca liderul pesedist a negat de multe ori acest lucru.


Ultima editare efectuata de catre sfantul_calinic in Joi Feb 19, 2009 3:13 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
bic
Junior
Junior



Numarul mesajelor : 98
Reputatie : 0
Puncte : 6077
Data de inscriere : 29/02/2008

Basescu si-a pierdut electoratul Empty
MesajSubiect: Re: Basescu si-a pierdut electoratul   Basescu si-a pierdut electoratul Icon_minitimeMar Dec 23, 2008 9:24 pm

sfantul_calinic a scris:
Presedintele Traian Basescu a recunoscut, ieri, ca a pierdut din punct de vedere electoral de pe urma aliantei dintre PD-L si PSD. El a sustinut ca aceasta alianta a fost create din interes national, care primeaza pentru el in fata celui personal.
"A fost o solutie cu pierderi enorme, pentru ca electoratul meu este anti – PSD. Cred ca, in momentul de fata, 80 la suta din electoratul meu nu mai e electoratul meu", a spus Basescu, pe B1 TV.
Seful statului a declarat si ca nu este hotarat daca va mai candida pentru un nou mandat la Cotroceni si ca intelegerea dintre PSD si PD-L a venit numai ca ultima solutie. Primele doua variante respinse ar fi fost un guvern minoritar PD-L - UDMR care nu ar fi putut face fata presiunilor politice si un guvern cu cele doua partide alaturi de PNL, solutie care a fost respinsa deoarece Calin Popescu Tariceanu insista sa fie prim ministru.
Presedintele a mai dezvaluit ca Emil Boc si Mircea Geoana au stiut chiar din ziua in care au semnat protocolul de guvernare ca Theodor Stolojan va renunta la mandatul de premier, in ciuda faptului ca liderul pesedist a negat de multe ori acest lucru.

cred ca aceasta afirmatie a domnului Presedinte este facuta cu mult talc si trebuie luata cu o anumita rezerva.
electoratul domniei sale este unul foarte variat si nu vad de ce l-ar fi pierdut, mai degraba a castigat si partea de electorat care era in opozitie prin decizie politica, deci sunt convins ca la ora la care vorbim el este mai numeros decat inainte.
in conluzie: "sa traiti bine!"
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7357
Data de inscriere : 11/10/2008

Basescu si-a pierdut electoratul Empty
MesajSubiect: Basescu si-a pierdut electoratul   Basescu si-a pierdut electoratul Icon_minitimeJoi Dec 25, 2008 11:17 am

Basescu este un tip imprevizibil. Pentru putere a luptat cu cea mai puternica arma: carisma, si-apoi cu ... "Sa traiti bine"
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Basescu si-a pierdut electoratul Empty
MesajSubiect: Re: Basescu si-a pierdut electoratul   Basescu si-a pierdut electoratul Icon_minitime

Sus In jos
 
Basescu si-a pierdut electoratul
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Traian Basescu demisioneaza
» Basescu la operatie
» Basescu: E posibil sa nu mai candidez la prezidentiale
» Basescu la Bruxelles
» Basescu suspendat si D.A. destramata!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: STIRI DIN DIASPORA / ANUNTURI-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente