DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Traian Basescu demisioneaza

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7262
Data de inscriere : 11/10/2008

Traian Basescu demisioneaza Empty
MesajSubiect: Traian Basescu demisioneaza   Traian Basescu demisioneaza Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 2:56 pm

Potrivit unei informatii primite prin mail de la Antena 3, Presedintele Romaniei, Traian Basescu, a anuntat public astazi, 16 ianuarie 2012, la ora 12:30, in cadrul unei conferinte de presa de urgenta la Palatul Cotroceni ca va demisiona in decursul saptamanii acesteia.
Presiunile din partea poporului par sa fie motivul, intrucat acesta a mentionat ca "asta este dorinta romanilor, asa ca ma voi supune ei".
Grupuri masive de oameni vor veni astazi in capitala din toate colturile tarii pentru a sarbatori aceasta victorie.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6910
Data de inscriere : 17/12/2006

Traian Basescu demisioneaza Empty
MesajSubiect: Re: Traian Basescu demisioneaza   Traian Basescu demisioneaza Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 3:40 pm

sfantul_calinic a scris:
Potrivit unei informatii primite prin mail de la Antena 3, Presedintele Romaniei, Traian Basescu, a anuntat public astazi, 16 ianuarie 2012, la ora 12:30, in cadrul unei conferinte de presa de urgenta la Palatul Cotroceni ca va demisiona in decursul saptamanii acesteia.
Presiunile din partea poporului par sa fie motivul, intrucat acesta a mentionat ca "asta este dorinta romanilor, asa ca ma voi supune ei".
Grupuri masive de oameni vor veni astazi in capitala din toate colturile tarii pentru a sarbatori aceasta victorie.

Laughing fâsâialà gen ANTENA 3, stiri neverificate lansate ca niste bàsini a unor fasolari pe post de reporteri de tembeliziune.
asa tembeliziune, asa stire... "moartea regelui, bucuria nebunilor"
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7262
Data de inscriere : 11/10/2008

Traian Basescu demisioneaza Empty
MesajSubiect: Re: Traian Basescu demisioneaza   Traian Basescu demisioneaza Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 8:19 pm

Alex a scris:
sfantul_calinic a scris:
Potrivit unei informatii primite prin mail de la Antena 3, Presedintele Romaniei, Traian Basescu, a anuntat public astazi, 16 ianuarie 2012, la ora 12:30, in cadrul unei conferinte de presa de urgenta la Palatul Cotroceni ca va demisiona in decursul saptamanii acesteia.
Presiunile din partea poporului par sa fie motivul, intrucat acesta a mentionat ca "asta este dorinta romanilor, asa ca ma voi supune ei".
Grupuri masive de oameni vor veni astazi in capitala din toate colturile tarii pentru a sarbatori aceasta victorie.
Laughing fâsâialà gen ANTENA 3, stiri neverificate lansate ca niste bàsini a unor fasolari pe post de reporteri de tembeliziune.
asa tembeliziune, asa stire... "moartea regelui, bucuria nebunilor"
Da Alex. Ai dreptate. Așa s-a dovedit. O diversiune pusă la cale de aserviții Partidului Conservator. Smile
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6910
Data de inscriere : 17/12/2006

Traian Basescu demisioneaza Empty
MesajSubiect: Re: Traian Basescu demisioneaza   Traian Basescu demisioneaza Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 7:51 am

mda, daca tot vrei sa stii parerea mea (bine, am una stereo, adica intra p-o ureche si iese pe alta Laughing ) in afara de articolul scris aici: (ca sa nu mai ma repet) http://www.belgianul.com/roman/index.php/the-news/romania/2172-revolutia-protestelor ar fi ca pana la urma s-ar putea ca Presedintele sa ceara un referendum pt a vedea cine vrea sa-l schimbe exact si cu ocazia asta, iar au sa ne injure toti pe cei din diaspora ca "nu mancam salam cu soia" Laughing
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7262
Data de inscriere : 11/10/2008

Traian Basescu demisioneaza Empty
MesajSubiect: Re: Traian Basescu demisioneaza   Traian Basescu demisioneaza Icon_minitimeSam Ian 21, 2012 2:44 pm

Alex a scris:
mda, daca tot vrei sa stii parerea mea (bine, am una stereo, adica intra p-o ureche si iese pe alta Laughing ) in afara de articolul scris aici: (ca sa nu mai ma repet) http://www.belgianul.com/roman/index.php/the-news/romania/2172-revolutia-protestelor ar fi ca pana la urma s-ar putea ca Presedintele sa ceara un referendum pt a vedea cine vrea sa-l schimbe exact si cu ocazia asta, iar au sa ne injure toti pe cei din diaspora ca "nu mancam salam cu soia" Laughing
Până una, alta, domnul Președinte stă inidiferent la protestele din sradă.
Să dea Dumnezeu, dar mă îndoiesc, ca 'mnealui să ceră referendum. Sunt 8 zile de când românii din toată țara sunt în stradă scandând "jos Băsescu", și nu avut curajul să iasă la dialog. Îmbucurător este că și românii din diaspora protestează, alături de frații lo,r în fața ambasadelor.
Într-adevăr unii i-au acuzat pe cei din diaspora că au trădat poporul român din considerente personale, dar eu nu cred. Mai repede cred că au fost folosite buletinele de vot rămase de la cei care nu au votat, și cei din ambasade au pus ilegal ștampila și au fraudat alegerile, la fel cum s-a întâmplat și în țară.
La noi în localitate au venit câteva autocare pline cu persoane străine de loc, care au votat pe listele suplimentare, iar într-un sat al comunei, au fost plătiți mai mulți cetățeni de etnie rromă care au votat, și unde aveau dreptul, dar și într-o localitate învecinată. Unii din ei au cam încurcat-o pentru că sunt trași la răspundere penal.
Eu personal m-am cam săturat. În țară este o sărăcie lucie. Multe firme au dat faliment, locuri de muncă nu sunt, salariile sunt mici, șomeri cu duiumul, copii fără viitor. Ce se va întâmpla? O să ajungem să ne dăm în cap ca să putem trăi. Asta nu e posibil într-un stat european și democrat.
E mai rău și decât în timpul foametei, nu mai zic de regimul comunist. Atunci nu aveam, într-un fel, libertate, dar aveam stabilitate economică și locuri de muncă.
L-au omorât pe Ceaușescu, un bătrân deja grav bolnav, pentru genocid, dar acum ce este. Nu mai e mult și vom striga: "Ieșiți voi morților din morminte, ca să intrăm noi.
E greu și urât Alex. Weekend plăcut! love
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6910
Data de inscriere : 17/12/2006

Traian Basescu demisioneaza Empty
MesajSubiect: Re: Traian Basescu demisioneaza   Traian Basescu demisioneaza Icon_minitimeDum Ian 22, 2012 1:57 pm

chiar daca nu sunt de acord cu partea din diaspora din mesajului tau ( pozitie pe care am exprimat-o azi la www.belgianul.com ) recunosc ca nu mi-as dorii sa fiu acolo in momentele astea... dar nici aici nu mai e cea fost, parca retraiesc vremurile cand se strangea surubul incet, incet... singura chestie noua ar fi: pana unde Question
Sus In jos
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6910
Data de inscriere : 17/12/2006

Traian Basescu demisioneaza Empty
MesajSubiect: Re: Traian Basescu demisioneaza   Traian Basescu demisioneaza Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 6:31 pm

tot la Gazeta ti-am raspuns la comentariul tau Arrow
Sus In jos
Continut sponsorizat





Traian Basescu demisioneaza Empty
MesajSubiect: Re: Traian Basescu demisioneaza   Traian Basescu demisioneaza Icon_minitime

Sus In jos
 
Traian Basescu demisioneaza
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Traian Basescu, "cel mai admirat roman"
» Guvernul Tariceanu nu demisioneaza, dar se inchide pentru campanie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: STIRI DIN DIASPORA / ANUNTURI-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente