DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Romania, sora cu Titanicul

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
LEX
Junior
Junior
LEX


masculin
Numarul mesajelor : 79
Localisation : pe Terra
Emploi : in lumea ideilor
Loisirs : cunoasterea
Reputatie : 0
Puncte : 6274
Data de inscriere : 03/08/2007

Romania, sora cu Titanicul Empty
MesajSubiect: Romania, sora cu Titanicul   Romania, sora cu Titanicul Icon_minitimeJoi Oct 04, 2007 8:18 am

România, sora cu Titanicul


Ca un vapor bezmetic si sinucigas, condus spre dezastru de un comandant pe jumatate manga, cu o mana pe carma si cu cealalta varata adanc in decolteul somptuos al unei blonde cu fata vulgara, Romanika noastra e din ce in ce mai oarba. Coruptia, incompetenta, prostia si lacomia care pateaza fetele ministrilor, ale parlamentarilor, ale „barosanilor“ care conduc tara sunt doar partea mai vizibila a aisbergului care risca sa scufunde Romania. In paginile acestui ziar au defilat si zeci sau sute de nume de primari, de consilieri locali, de directori si sefi din institutiile locale care incalca legile cu o nepasare si o voiosie de sfarsit de lume. Noi am scris despre ei. Din cånd in cand procurorii au mai cercetat, foarte rar cate un asemenea personaj a ajuns in instanta si mult mai rar in puscarie.

Ajungi apoi sa nu mai stii ce sa faci, sa razi sau sa plangi cand ii vezi pe multi politicieni, la centru sau in teritoriu, intreband, cu fete tampe, de ce nu are populatia incredere in ei. Cand raspunsul e atat de simplu: nu ne-am saturat numai de matusi tamare, de vilele si limuzinele de neam prost ale grobienilor care s-au cocotat in frunte
a tarii si si-au umflat buzunarele furand miliarde de euro din buzunarul contribuabilului. La fel de rau ne-am saturat si de zecile de lipitori care se lipesc de bugetele oraselor si satelor din tara asta, de primarii, consilierii, directorii cu secretare ciorchine sub birou, de nevestele lor, de prietenii lor care fac afaceri cu statul, in dispretul legii. Am scris de ontani, videni, mazari, danci, de batalioane intregi de sefi si functionari corupti, de „bijnitmani“, de goldenbliti, pana ne-am saturat. Asa cum ne-am saturat sa ne fure si sa ne dispretuiasca in acelasi timp. Din pacate, nu avem decat o singura arma: stampila pe buletinul de vot. Si, tot din pacate, parlamentarii nu o sa dea prea curand o lege prin care sa ne dea dreptul sa purtam si alte arme. Stiu ei de ce ...

din GARDIANUL


Ultima editare efectuata de catre in Joi Oct 04, 2007 8:33 am, editata de 1 ori
Sus In jos
EFORIE
Senior
Senior
EFORIE


masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 63
Localisation : Bucuresti
Reputatie : -1
Puncte : 5726
Data de inscriere : 09/08/2009

Romania, sora cu Titanicul Empty
MesajSubiect: Banc cu Basescu   Romania, sora cu Titanicul Icon_minitimeDum Aug 09, 2009 12:59 pm

Postat de Lenuta
" Basescu, dupa alegeri, in fata natiunii:
- Sa traiti bine!
Basescu, la un an de la alegeri:
- Sa traiti!
Basescu, la doi ani de la alegeri:
- Mai traiti?"
Cica Basescu cu secundul naufragiase pe mare si aflandu-se in barca de
salvare, dupa cateva zile de plutire, vad lampa lui Aladin
plutind...Din ea iese duhul si le spune:
- Ba, baieti, eu nu mai am putere decat pentru o dorinta…
Basescu, insetat, zice:
- Transforma oceanul in bere rece!
Duhul se conformeaza.
Celalalt naufragiat zice:
- Boule! Acum trebuie sa ne pisam in barca!!!

Autor Erevan

De pe Dacia forum
http://daciacreatemybb2comindexphp.createmybb2.com/showthread.php?tid=183
Sus In jos
http://reforma.qforum.biz/index.htm
 
Romania, sora cu Titanicul
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Experiente pe oameni in Romania. Semneaza petitia! Romania va experimenta pe populatie
» din Romania-invitatie in scolile din Romania
» TRANSPORT, Mutari Romania-Olanda / Olanda-Romania
» TRANSPORT, Mutari Romania-Belgia / Belgia-Romania

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: SUFLET ROMÂNESC-
Mergi direct la:  
|
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente