DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Salariul belgianului - informatie si metoda de calcul

In jos 
AutorMesaj
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7316
Data de inscriere : 22/11/2006

Salariul belgianului - informatie si metoda de calcul Empty
MesajSubiect: Salariul belgianului - informatie si metoda de calcul   Salariul belgianului - informatie si metoda de calcul Icon_minitimeMar Feb 19, 2008 10:07 am

Salariul belgianului - informatie si metoda de calcul Euroikw8

Salariul belgianului este secretul cel mai bine pastrat in aceasta tara. Cu toate acestea este bine sa stim ce ar trebui sa castigam, pentru a nu ne da seama peste nu stiu cati ani ca am muncit pe degeaba.
Situl pe care vi-l propun mai jos face acest calcul pentru voi si va arata care ar fi baremul la care ar trebui sa fiti incadrati. acest site il accesati de AICI
Pe acest site gasiti o gramada de informatii referitoare la drepturile voastre salariale precum si alte informatii utile in conformitate cu legislatia in vigoare din Belgia.
Pentru a avea o informatie completa am sa va scriu alaturat si un sit unde puteti calcula salariul in belgia BRUT - NET, foarte important in momentul cand vreti sa stiti cu cât ramineti in mâna in fiecare luna.
Acest site este cel al sindicatului Crestin din Belgia si il gasiti AICI
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7316
Data de inscriere : 22/11/2006

Salariul belgianului - informatie si metoda de calcul Empty
MesajSubiect: Re: Salariul belgianului - informatie si metoda de calcul   Salariul belgianului - informatie si metoda de calcul Icon_minitimeMier Mar 05, 2008 7:30 am

Salariile cele mai taxate din Europa

Dupa un studiu facut de Institutul Elvetian BAK Basel Economics, salariatii belgieni sunt cei mai taxati, mai ales cei din categorii foarte calificate.
Ca exemplu acest studiu arata ca la un salariu de 239.000 €/an de brut (pe semne ca este salariul unui director de intreprindere mare din Belgia),
se ramine dupa retinerea taxelor cu suma de 100.000€. (cred ca îi ramine suficient ca sa traiasaca BINE, vb lui Base...)
Apoi ce sa mai zicem noi carora ne ramin de apox 100 de ori mai putin?... solutia lor este sa-si investeasca/depuna banii in asa zisele "paradisuri fiscale"
precum Luxemburg, Elvetia, sau mai departe de ochii fiscului de prin zona, adica Singapour, Hong Kong, iar noua ce ne ramine?... ati ghicit: "sa strângem centura".
Sus In jos
http://www.belgianul.com
 
Salariul belgianului - informatie si metoda de calcul
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» INFORMATIE IMPORTANTA
» Salariul minim in Europa
» informatie despre doctori si asistente medicale din Olanda

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: INFORMATII UTILE-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente