DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7394
Data de inscriere : 22/11/2006

TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Empty
MesajSubiect: TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA   TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Icon_minitimeMier Oct 31, 2007 9:22 am

new Pt cei ce vor sa telefoneze mai ieftin in România pe fix sau mobil si au o conectie internet pot folosii programele VOIP.
Unele dintre ele ofera acest serviciu telefonic GRATUIT (luati aceasta info cu rezerva necesara) si puteti sa va faceti o opinie despre aceasta AICI dar solutia cea mai valabila ramine cea cu plata si pt aceasta aveti unele situri care ofera aceste servicii aici:
http://www.lowratevoip.com/en/index.html
http://www.voipwise.com/en/index.html
http://www.internetcalls.com/en/index.html
Personal folosesc o varianta cu plata si sunt multumit.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6193
Data de inscriere : 17/10/2007

TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Empty
MesajSubiect: Re: TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA   TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Icon_minitimeJoi Noi 01, 2007 10:15 am

pentru a vorbi in Romania am instalat pe calc www.internetcalls.com; costul este de 1 cent/minut si trebuie sa-ti faci un cont; in functie de suma cu care incarci contul, obtii un numar de zile in care poti suna gratuit catre anumite tari, in special pe numere fixe (ex: Belgia- free)
e ok, doar ca nu intotdeauna calitatea sunetului este buna
Sus In jos
cba21
Senior
Senior
cba21


Numarul mesajelor : 111
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6176
Data de inscriere : 24/10/2007

TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Empty
MesajSubiect: Re: TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA   TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Icon_minitimeJoi Noi 01, 2007 12:49 pm

storm a scris:
pentru a vorbi in Romania am instalat pe calc www.internetcalls.com; costul este de 1 cent/minut si trebuie sa-ti faci un cont; in functie de suma cu care incarci contul, obtii un numar de zile in care poti suna gratuit catre anumite tari, in special pe numere fixe (ex: Belgia- free)
e ok, doar ca nu intotdeauna calitatea sunetului este buna
Poi ia spune-mi tu esti satisfacuta de acest internetcalls? se merita instalat si folosit?
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6193
Data de inscriere : 17/10/2007

TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Empty
MesajSubiect: Re: TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA   TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Icon_minitimeJoi Noi 01, 2007 1:00 pm

noroc ca ai adaugat "de acest internetcalls" Embarassed Very Happy dar oricum raspunsul era Da! :P

am zis ca e ok; exista afisate pe siteul lor mai multe optiuni pentru a pune bani in cont (si banii ajung in cont in functie de metoda de plata; uneori dureaza cateva zile) si apoi poti suna! partea interesanta e aceea cu telefoanele gratuite catre anumite tari (pentru cateva exista si in cazul numerelor de mobil, dar.. mai rarut ca-i mai dragut); plus mi se pare excelent sa vorbesti in tara cu 1 cent/minut, cand din oras de la cabina costa cam15 centi
- nu intotdeauna calitatea sunetului este buna insa, precum am zis
- asta normal ca functioneaza daca persoana pe care o suni nu are internet, ca altfel poti vorbi pe mess sau skype fara griji
Sus In jos
cba21
Senior
Senior
cba21


Numarul mesajelor : 111
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6176
Data de inscriere : 24/10/2007

TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Empty
MesajSubiect: Re: TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA   TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Icon_minitimeJoi Noi 01, 2007 9:26 pm

you are the best, merci de info Smile
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6193
Data de inscriere : 17/10/2007

TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Empty
MesajSubiect: Re: TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA   TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Icon_minitimeMar Noi 06, 2007 7:02 pm

angel
Sus In jos
Continut sponsorizat





TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Empty
MesajSubiect: Re: TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA   TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA Icon_minitime

Sus In jos
 
TELEFONATI IEFTIN IN ROMANIA
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» TRANSPORT, Mutari Romania-Belgia / Belgia-Romania
» din Romania-invitatie in scolile din Romania
» Internet si telefon mai ieftin in Belgia
» Sfaturi simple pentru a mananca sanatos si ieftin
» TRANSPORT, Mutari Romania-Olanda / Olanda-Romania

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: INFORMATII UTILE-
Mergi direct la:  
|
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente