DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7402
Data de inscriere : 22/11/2006

NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU Empty
MesajSubiect: NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU   NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU Icon_minitimeJoi Apr 26, 2007 10:57 am

Intodeauna când aud câte o veste bizara din România imi spun: “numai la noi se poate intâmpla asa ceva”, dar de data asta vestea suspendarii Presedintelui a intrecut orice limita de intelegere a mea.

Ramâi ca la « dentist » când principala autoritate constitutionala, Parlamentul, institutia care trebuie sa vegheze la democratia acestei tari, sustine ideea unor interese de partide si refuza deliberat sa vada realitatea in fata, in speta îi renega pe cei care iau ales sa le conduca interesele : poporul român, declarind ca acestia "gandesc gresit".

Asist in fiecare zi la tot felul de incercari de schimbare a procedurilor si chiar legilor in vigoare, numai pentru demolarea unui om, care a avut curajul sa se opuna, (chiar si limitat de drepturile de care dispunea) unor interese obscure care bantuie România precum stafiile comuniste.

Odata aleg ziua de sambata 19 mai pt votare, zi lucratoare pt o buna parte din români, altadata interpreteaza constitutia dupa bunul plac, declarind ca : « daca nu se vine la vot mai mult decât jumatate + unul din alegatori, referendumul este nul si Presedintele ramine suspendat » pina « decid ei ce vor face », sau micsoreaza cheltuielile alocate pt buna desfasurare a votului, dau o lege pt timpii de antena la TV si interzic in acest fel interventia televizata a Presedintelui, dau declaratii de stilul : « chiar daca il alege poporul din nou, noi il suspendam a 2 a zi » si aceasta saga deabia a
inceput, dar sa vedem ce vor mai scornii pe parcursul acestor zile.

Lundu-ma dupa o declaratie care spune ca bugetul unui referendum este de 60 milioane de €, stau si ma intreb cât se vor mai juca cu banii poporului si asa sarac si nevoit sa isi duca traiul de pe o zip e alta.

Stiam demult ca România este « tara tuturor posibilitatilor » dar nu-mi inchipuiam ca dupa intrarea ei in UE, acei oameni care o conduc din umbra pot avea acelasi comportament ca inainte si vor continua sa isi bata joc de interesul tuturor românilor si vor murdarii imaginea acestei tari, pe care majoritatea românilor prin sacrificii enorme facute s-au straduit sa o redea, iar noi cei de aici ne straduim sa o sustinem.

Gandirea acestor oameni care vor sa decida soarta României si a românilor de pretutindeni, este bolnava, precum si democratia astfel imaginata de ei, este bolnava, legile facute de ei sunt bolnave si atrag dupa sine o societate bolnava, care nu reuseste dupa 17 ani de la « revolutie »(vezi ghilimelele) sa paseasca cu dreptul intr-un sistem de « normalitate » si sa ne dea
sentimentul la toti românii de DEMNITATE.

Cea ce ignora acesti politicieni este ca poporul a invatat deja « legea pampers-ilor » care trebuiesc schimbati mai des, din aceleasi motive si nu se vor lasa manipulati la nesfarsit.

Cu titlu personal va spun ca am sa merg la vot, pe 19 si decate ori va fi nevoie pt a nu lasa destinul românilor pe mâna acelora care confunda România cu propriul buzunar si interesul national cu cel propriu si am sa le transmit pe aceasta cale :
NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU


PS. Cine doreste sa impartaseasca aceasta idee de sustinere a unui Presedinte ales democratic prin votul popular, poate folosii avatarul meu care se gaseste la adresa : https://2img.net/r/ihimizer/img144/737/basehg7.jpg
( la profilul vostru trebuie lipit la URL pt imaginea asociata)
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7402
Data de inscriere : 22/11/2006

NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU Empty
MesajSubiect: Re: NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU   NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU Icon_minitimeJoi Mai 03, 2007 10:47 am

Inca o incercare de derutare a alegatorilor mai neatenti sau mai nescoliti, care il sustin pe Presedintele Traian Basescu, printr-un formular de vot facut in acest sens, dupa cum se vede din imaginea de mai jos, unde raspunsul de mentinere a Presedintelui trebuie sa fie NU:

NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU Vothx2


Mersi democratie, ce va urma ?...
Sus In jos
http://www.belgianul.com
mishulyna
Junior
Junior
mishulyna


feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 62
Reputatie : 0
Puncte : 6484
Data de inscriere : 06/01/2007

NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU Empty
MesajSubiect: Re: NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU   NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU Icon_minitimeJoi Mai 03, 2007 1:04 pm

Ce va urma? Un lung sir de paradoxuri ca de obicei in Romania. Deocamdata se pare ca se trece de la Alianta D.A. la alianta NU.
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7402
Data de inscriere : 22/11/2006

NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU Empty
MesajSubiect: Re: NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU   NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU Icon_minitimeVin Mai 11, 2007 9:55 pm

Daca aveti neclaritati sau intrebari cu privire la referendumul din 19 mai puteti merge AICI unde veti gasi sigur raspunsul dorit.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Continut sponsorizat





NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU Empty
MesajSubiect: Re: NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU   NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU Icon_minitime

Sus In jos
 
NU TE ATINGE DE PRESEDINTELE MEU
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Presedintele Romaniei-2009 alegeri- ce tip de personalitate preferati ?
» AVEM DE INVINS UN BALAUR ?-Mitingul Pro-Presedintele Basescu
» Presedintele PNL, Calin Popescu Tariceanu, impins spre prezidentiale

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ARHIVA-
Mergi direct la:  
|
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente