DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Femeia

In jos 
+3
sanziana
Neptuna
Giulia
7 participan?i
AutorMesaj
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Femeia   Femeia Icon_minitimeVin Mar 23, 2007 9:28 pm

Femeia

Elena Mușat


„Avem totul în noi pentru a fi splendide”;
Maya Angelou
Femeia, acest mister ce creează Universul. O întîlnim peste tot: femeia-mamă, femeia-soră, femeia-iubită, femeia-soție, femeia-amantă, dar și femeia-om politic, femeia-director, femeia-om de afaceri…
Oare unde se regăsește femeia contemporană care se plînge din ce în ce mai des de nefericire, de neîmplinire?
Să fie de vină noul tip de femeie, femeia-bărbat? Privind în jur vedem o nouă femeie, cu un comportament confecționat, cu o atitudine masculină, dornică să fie cît mai egală cu bărbatul în ierarhia socială.
Unde este însă Femeia? Cea care inspiră poeții și pictorii cu misterul ei… Femeia fascinatoare, inițiatoare, cea plină de erotism rafinat, femeia-copil, femeia-spirituală.
Femeia a uitat și a abandonat adevărata sa putere feminină: seducția. Orice femeie are puterea să aibă orice relație dorește, un cuplu armonios unde fericirea și iubirea să înflorească.
Femeia este un alchimist al Universului, are piatra filosofală… tot ce trebuie să facă este să-și trezească sufletul și să folosească acea putere ascunsă. Forța feminină, acea energie colosală, misteri-oasă, o însoțește oriunde s-ar duce și orice ar face. Are puterea de a încînta, de a seduce. Fiecare femeie s-a născut cu propriul mister, cu înfățișarea și magnetismul personal și de aceea o femeie nu trebuie să înceteze, în nici o împrejurare, să fie Femeie.
Capacitatea de seducție a femeii se naște din privirea sa profundă, infinită, ceva în care te poți pierde cu ușurință, în care îți poți pierde propria identitate, pentru a renaște.
Femeia este rară, Ea îngenunchează marile personalități masculine, Ea răstoarnă tronurile, Ea oprește anii. Pielea sa este de marmură, iar cînd apare Una, Ea pune în impas întreaga lume
Unde se duc fluviile, zăpezile, păsările singuratice? Toate se scufundă în Femeie Dar Ea este rară Va trebui să fugim cînd o întîlnim, deoarece cînd iubește este implacabilă Dar Ea este rară. Adevărata Femeie, cea care vine din noaptea Timpului, Femeia care ne-a fost dată de divin, aparține în întregime de un univers diferit de cel al bărbatului. Ea luminează cealaltă extremitate a Creației. Ea cunoaște secretul apelor, al pietrelor, al plantelor și al animalelor. Ea se uită fix la soare și vede clar în noapte. Ea posedă cheile sănătății, ale relaxării, ale armoniilor materiei.
Ea este magiciana albă, feea cu aripile mari și umede, cu ochii transparenți, cea care așteaptă bărbatul pentru a începe Paradisul terestru. Cînd Ea se dăruiește Lui, într-un moment sacru, îi deschide prin calda obscuritate a pîntecelui ei poarta către o altă lume. Ea este izvorul virtuților: dorința pe care Ea o inspiră consumă excitarea. Scufundarea în Ea redă castitatea. Ea este sterilă pentru că Ea oprește roata timpului. Ea readuce bărbatul în copilăria lui. Ea este cea care îl restituie muncii, îndatoririlor sale. Femeia adevărată este cea care face din bărbat mai mult decît este. Ea este suficientă pentru ca el să existe în plenitudine.
Bărbatul trebuie să treacă prin ea pentru a ajunge la ființa sa adevărată, și chiar dacă el a ales alte asceze, o va întîlni din nou sub forme simbolice.
Descoperirea Femeii Adevărate este o grație. Unirea cu Ea cere bunăvoința lui Dumnezeu Acele întîlniri stranii! Ea apare brusc în trupul falselor femele, iar bărbatul favorizat care o vede începe să tremure de dorință și de teamă. Apoi totul se va transforma, iar el va înceta să se mai joace cu el însuși” (Louis Pauwels - Conferință imaginară: „Femeia este rară”)
Cert este că bărbatul trebuie să treacă prin Femeie pentru a ajunge la ființa sa adevărată. Femeia, orice femeie, este adevărata inițiatoare a bărbatului, calea sa către Sine.
Femeia trebuie însă să se desăvîrșească, deoarece prin desăvîrșirea sa, va produce desăvîrșirea acestei lumi. Prin transformarea ei conștientă se va produce transformarea inconștientă a acestei lumi. Adevărata natură a femeii este Iubirea, lege fundamentală a Universului. Ea se poate regăsi astfel, iubind necondiționat, dăruind lumină și pe sine. Femeia naște universuri cînd se lasă purtată de energia ce i-a fost dăruită.
Ce muzică poate încînta mai mult urechea unui bărbat decît muzica unei femei ce face dragoste, ce dans poate fi mai minunat decît trupul unei femei ce se unduiește pe ritmurile pasiunii?… Femeia poate face o artă din amor… o artă a vieții eterne.
Femeie!!! Fii femeie!!! Iubește, dăruiește, ascultă, iartă, creează, joacă-te… fă dragoste!!!
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeVin Mar 23, 2007 9:38 pm

Femeia MissUniv

Miss Universe ....

fiecare dintre noi suntem un "Miss"

va place articolul pe care l-am postat, femeilor de pe acest forum?
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 26/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeSam Mar 24, 2007 1:14 am

Nu stiu...parca e prea filozoval totul. La urma urmei suntem toti oameni si atat!
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 26/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeSam Mar 24, 2007 1:17 am

Nah...ma simt nu stiu cum sa fiu pusa pe un piedestal. Nu ca nu sunt foarte manda ca sunt cum sunt, si stiu ce putere am si ca ma pot folosi de atuurile mele...Insa, vreau sa fiu vazuta ca pe un om, jumatatea cealalata, yin-ul din yang...si nu mai presus...caci cand se sparec bula...cazi cel mai rau!
Sus In jos
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeSam Mar 24, 2007 2:13 am

Asa si este, Neptuna (fain nume de planeta, planeta viselor, a idealurilor inalte dar si a iluziilor) ... exact lucrul asta se spune ... eu una cat am stat in NL m-am speriat de felul cum sunt oamenii ... femeile masculinizate, barbatii feminizati, parca e o lume cu susul in jos. Cred ca lupta asta pt egalitate e o mare prostie. Totul e ok cu egalitatea atat timp cat se mentine echilibrul insa cred ca prea multa egalitate intre sexe strica foarte mult. Si asta nu doar pt ca barbatii se simt pusi la zid, simt ca nu mai au pe cine sa protejeze, femeile nu mai sunt vulenerabile ci din contra, sunt mult mai puternice decat ei, de foarte multe ori. Pe de alta parte, femeile si-au pierdut din candoarea si feminitatea care le definesc ... este ca si cum si-ar fi pierdut identitatea. Cred ca asistam la un adevarat razboi al sexelor care nu are urmari dintre cele mai bune ...
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeSam Mar 24, 2007 2:15 am

In orice caz, e faina rochia lui Miss Universe, asa-i? Din cauza asta am si postat poza ... o rochie speciala si deosebita, nici n-am mai vazut una asa de frumoasa!king
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7169
Data de inscriere : 24/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeSam Mar 24, 2007 9:57 am

Chiar foarte frumoasa rochie!
Nu am urmarit anul acesta ""Miss Universe"".
Din ce tara este castigatoarea?
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeSam Mar 24, 2007 2:24 pm

sanziana a scris:
Chiar foarte frumoasa rochie!
Nu am urmarit anul acesta ""Miss Universe"".
Din ce tara este castigatoarea?


Sal, Sanziana, cred ca este Puerto Rico dar asta cu rochia este Miss 2006, asa cred, mie mi-a placut rochia ... dar si ea este frumoasa ce-i drept!king
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6444
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeLun Mar 26, 2007 1:28 am

Femeia e intradevar frumoasa, dar nu pot spune ca rochia e frumoasa. Pentru o rochie este prea ordinara...parerea mea...
O femeie poate sa fie destul de sexy si fara sa i se vada jumate din sani!
Dar pot spune ca, pentru concursul respectiv, are o costumatie frumoasa.
Sus In jos
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeLun Mar 26, 2007 2:01 am

Sfinta Vineri a scris:
Femeia e intradevar frumoasa, dar nu pot spune ca rochia e frumoasa. Pentru o rochie este prea ordinara...parerea mea...
O femeie poate sa fie destul de sexy si fara sa i se vada jumate din sani!
Dar pot spune ca, pentru concursul respectiv, are o costumatie frumoasa.

Fiecare cu gusturile lui! Cert este ca a castigat Miss Universe ... n-or fi fost nebuni cei din juriu!flower sunny king
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
mishulyna
Junior
Junior
mishulyna


feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 62
Reputatie : 0
Puncte : 6397
Data de inscriere : 06/01/2007

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeLun Mar 26, 2007 6:36 am

Very Happy Iata ca nici femeile nu sunt de acord intre ele dar asteptam aprobarea barbatilor in tot ce facem! Dupa parerea mea nu e vorba despre o lupta pentru egalitate intre femei si barbati ci in unele cazuri doar de incercarea (fara prea mari sorti de izbanda) de-a impresiona pe toata lumea si nu doar in cadrul unui concurs de frumusete.
E drept ca societatea s-a schimbat, ca femeile doresc mai multa stabilitate materiala, mai multa emancipare. Dar nu cred ca asta e un lucru rau atata timp cat nu faci mari compromisuri cu tine insati. O femeie poate fi atragatoare sau vulgara nu doar prin tinuta ci si prin atitudine, ca i se vad mai mult sau mai putin anumite parti ale corpului nici nu mai conteaza...
Pana la urma orice femeie are dreptul sa fie asa cum vrea daca asta o face sa se simta bine, daca e insa pentru a se impune sau a obtine ce vrea de la altii deja intram in alt subiect de discutie...
O zi buna, frumoaselor!flower
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 26/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeLun Mar 26, 2007 11:25 am

Asa e Mishulina.
Cat despre rochie, eu am remarcat ca cele mai sexy femei sunt u cele care se despoaie, dar care stiu cum sa se imbrace, nonchalant, dar defapt sexy, natural, dar atragator.
Sus In jos
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeLun Mar 26, 2007 3:17 pm

De acord. Cel mai frumos este sa ai o rochie "compacta" sau infofolita si cu un decolteu (daca ai ce pune in el) sau daca nu, cu o crapatura in spate la rochie, indrazneata ... cred ca ideea unui contrast dintre "cuminte" si "indraznet" este cea mai sexy.

Cat despre rochia Miss-ei, e drept ca e cam decoltata dar are ce arata si rochia in sine e ... deosebita, mie mi-a placut mult ... imi pare rau ca nu va place dar asa cum am zis, fiecare cu gusturile lui, care nu se discuta!closed sunny

Cat despre femei si barbati si a lor egalitate ... nu pot sa zic decat ca tot ce e prea mult nu e sanatos si ca in orice, in idei, in obiceiuri in lupta pt ceva, trebuie sa existe un echilibru. Eu una cred ca de multe ori acest echilibru este bulversat. De exemplu, am auzit daunezi ca au facut o nou traducere a Bibliei in spirit "feminist" si ii ziceau Lui Dumnezeu, "Tata-Mama", pentru a nu le ofensa pe feministe. No comment.

Parerea mea este ca barbatii si femeile nu sunt egali ecat in fata lui Dumnezeu dar mai mult decat egali, ei sunt, complemetari.

Pe de alta parte, stiti cum se mai spune: "Barbatii conduc lumea iar femeile ii conduc pe barbatii." sau "Men manipulate the environment, women manipulate men."

Sper sa nu zic radicalisme prea mari:lol!: udi

va pup:sunny:
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6444
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeLun Mar 26, 2007 4:47 pm

Giulia a scris:
Sfinta Vineri a scris:
Femeia e intradevar frumoasa, dar nu pot spune ca rochia e frumoasa. Pentru o rochie este prea ordinara...parerea mea...
O femeie poate sa fie destul de sexy si fara sa i se vada jumate din sani!
Dar pot spune ca, pentru concursul respectiv, are o costumatie frumoasa.

Fiecare cu gusturile lui! Cert este ca a castigat Miss Universe ... n-or fi fost nebuni cei din juriu!flower sunny king

este exact ce am spus si eu :joker: femeie frumoasa si costumatia potrivita pentru concurcursul respectiv fluiera
oare n-o trage curentul prin snururile alea legate la un loc, care se numesc 'rochie'? scobit scuze, abea am terminat de mancat Laughing
Sus In jos
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6515
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeMar Apr 17, 2007 5:11 am

Giulia a scris:
Femeia MissUniv

Miss Universe ....

fiecare dintre noi suntem un "Miss"

va place articolul pe care l-am postat, femeilor de pe acest forum?
Eu zic ca trebuie sa fi ipocrit sa nu poti recunoaste ca aceasta femeie este intr-adevar superba.
Noi suntem femei normale care nu ne invartim in lumea asta a modei,a vip-urilor...s-atunci nu se numeste gelozie faptul ca ti se pare ca tinuta-ti de zi cu zi,cuminte si potrivita pt o discutie cu soacra,este mai atragatoare decat tinuta acestei miss world,care se afla pe un podium cu o gramada de profesionisti in jur si care cu siguranta nu i-au lasat nici un fir de par sa-i fluture aiurea?
Sus In jos
mishulyna
Junior
Junior
mishulyna


feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 62
Reputatie : 0
Puncte : 6397
Data de inscriere : 06/01/2007

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeMar Apr 17, 2007 7:09 am

Poate "gelozie" e un cuvant cam dur dar "invidie" tot i s-ar putea spune! Haideti sa recunoastem ca ne-ar place sa aratam asa, sa putem purta fara complexe rochia asta fie si o ora in viata... Eu recunosc, mi-ar place!Very Happy
Sus In jos
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6515
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeMar Apr 17, 2007 7:48 am

mishulyna a scris:
Poate "gelozie" e un cuvant cam dur dar "invidie" tot i s-ar putea spune! Haideti sa recunoastem ca ne-ar place sa aratam asa, sa putem purta fara complexe rochia asta fie si o ora in viata... Eu recunosc, mi-ar place!Very Happy

Hahaha si sa le dai peste bot olandezelor care daca le vezi din spate tre sa te gandesti...oare o fi femeie sau barbat?
Le vad eu la scoala in fiecare zi si pot sa spun numai un lucru,nu le-a mai ramas multora nici gram de feminitate in ele,pana si vocile le sunt masculinizate...o fi pe baza hormonala?
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 26/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeMar Apr 17, 2007 11:23 am

ei nah...da, poate ca sunt mai multe femei in olanda mai masculine, care se ingrijesc mai putin etc, dar eu in romania fac alergie la alea cu vocea pitigaiata, mieroase toate, imbracate cam de 2 bani, cu rochii prea stramte, decolteuri prea mari, expunandusi nurii exact cand nu trebuie... jeak...nu e bine nici asa nici asa.
Sus In jos
iri




Numarul mesajelor : 4
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6308
Data de inscriere : 27/03/2007

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeMier Apr 18, 2007 11:20 am

danamulders a scris:
mishulyna a scris:
Poate "gelozie" e un cuvant cam dur dar "invidie" tot i s-ar putea spune! Haideti sa recunoastem ca ne-ar place sa aratam asa, sa putem purta fara complexe rochia asta fie si o ora in viata... Eu recunosc, mi-ar place!Very Happy

Hahaha si sa le dai peste bot olandezelor care daca le vezi din spate tre sa te gandesti...oare o fi femeie sau barbat?
Le vad eu la scoala in fiecare zi si pot sa spun numai un lucru,nu le-a mai ramas multora nici gram de feminitate in ele,pana si vocile le sunt masculinizate...o fi pe baza hormonala?

si nu doar din spate dana si eu de multe ori vad cate o femeie si prima data cred ca e barbat
Sus In jos
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6515
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeJoi Apr 19, 2007 5:38 am

Adevarul este ca romancele din romania nici nu prea au de unde isi alege niste haine ca lumea...s-apoi nu se poate compara viata de aici cu cea de acolo.
Pai ia sa se duca niste olandeze sa traiasca in romanica,sa vada cum si-ar lua-o peste bot in fiecare zi de la barbatii romani,ca aia nu le-ar accepta meniul (cartofi prajiti) oferiti doar la ora 17 si ifosele de 2 lei.lol!


Plus de asta,majoritatea stau acasa si isi cresc copiii...vorba vine ca sunt atat de prost educati copiii acestor femei de iti vine sa-ti iei campii.
Pai daca un pusti de 10 ani sa zicem,sta pe scaun si o vede pe mama lui sau bunica langa el stand in picioare,pai nici prin gand nu-i trece sa se ridice si sa-si ofere acestora locul!
Pai cum se va comporta acest copil in viata de adult?
Oare nu va trai dupa principiul ca el este cel mai important si ceilalti n-au decat sa se duca dracului?
S-apoi ce fel de sentimente poate avea un astfel de om,cand ei sunt crescuti in asa fel incat nimic nu-i poate atinge?

Inca o chestie!
Unde ati vazut voi in Olanda o femeie care ii da voie barbatului ei sa fie barbat,sa-l lase acolo unde ii este locul,in capul familiei?
(in afara de faptul ca in majoritatea cazurilor ei aduc banii in casa,ca sa aiba ele ce sa toace prin magazine).
Pai nu oare asta o fi unul dintre motivele pt care nici nu le intereseaza de felul in care arata?
Doar vorba aia,nu prada astea orzul pe gaste.nu

[quote=''Sfanta Vineri'']O femeie poate sa fie destul de sexy si fara sa i se vada jumatate din sani![/quote]

Sfanta Vineri,de-aia ti-ai pus silicoane?lol!
Sus In jos
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6515
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeJoi Apr 19, 2007 6:07 am

...
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 26/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeJoi Apr 19, 2007 10:21 am

pfff...acolo e locul barbatului, in capul familiei...hmm...eu credeam ca altundeva Embarassed
scuze, insa din vecii vecilor femeia conduce familia...barbatul vaneaza...;)
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 26/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeJoi Apr 19, 2007 10:25 am

Si apropos, cunosc destule olandeze casatorite cu romani, si foaaaaaarte multi copii romani tare prost crescuti, rasfatati pana la disperare, in plus, majoritatea prietenelor mele olandeze arata si se ingrijesc chiar foaret bine, mai bine decat tsoapele asa numite sexy din Ro...asa ca...
Sus In jos
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6515
Data de inscriere : 25/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeJoi Apr 19, 2007 5:10 pm

Neptuna a scris:
Si apropos, cunosc destule olandeze casatorite cu romani, si foaaaaaarte multi copii romani tare prost crescuti, rasfatati pana la disperare, in plus, majoritatea prietenelor mele olandeze arata si se ingrijesc chiar foaret bine, mai bine decat tsoapele asa numite sexy din Ro...asa ca...

Adevarul sta intotdeauna undeva la mijloc,deci eu stiu ca n-am dreptate in totalitate.
La faza cu tzoapele...ai dreptate,cunosc si eu nu numai romance ci si poloneze,rusoaice care se imbraca exact ca dracu si au impresia ca sunt super sexi.

Eu nu mai am in garderoba nici o haina confectionata in Romania decat o pijama din bumbacel cu venerabila varsta de 10 ani si de care cred ca nu am sa ma despart niciodata.

Iar despre barbati ce sa ma zic,macar din respect sa le lasam impresia ca ne conduc.king
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 26/11/2006

Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitimeVin Apr 20, 2007 10:07 am

vezi ca un pic de nuantare nu strica...;)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Femeia Empty
MesajSubiect: Re: Femeia   Femeia Icon_minitime

Sus In jos
 
Femeia
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Daca nu ar fi EA - FEMEIA
» Femeia superstitioasa
» Femeia de servici a calculatorului vostru
» Ce spune femeia, ce aude barbatul
» Anuntul anului: AMANDA femeia fatala

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ROMÂNCELE NOASTRE-
Mergi direct la:  
|
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente