DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cati dintre noi se pot numi OAMENI?

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6427
Data de inscriere : 25/11/2006

Cati dintre noi se pot numi OAMENI? Empty
MesajSubiect: Cati dintre noi se pot numi OAMENI?   Cati dintre noi se pot numi OAMENI? Icon_minitimeSam Mar 10, 2007 3:13 pm

Dragii mei, as dori sa deschid un topic realist si dureros. Desi mai exista un topic intitulat "oameni care ajuta oameni" pe vremea cand l-am deschis, nu au fost prea multe reactii....
Este vorba despre emisiunea care ruleaza pe SINGURUL post de televiziune liber din Romania: OTV (Oglinda Television), un post modest, fara mare infrastructura si fara trusturi de presa bogate in spatele lui! Este singurul post TV care prezinta realitatea asa cum este, nedeformata!
http://www.oglinda.home.ro/ (se poate urmari si LIVE) sau http://www.dandiaconescu.ro/ (tot LIVE).
Pe acest post, se desfasoara emisiunea "Oameni care ajuta oameni", in fiecare vineri seara (de la orele 19), moderata si realizata de Marilena Barata, un suflet rar si nobil. link: http://www.oamenicareajutaoameni.ro/Oameni%20care%20ajuta%20Oameni/Acasa.html
Daca veti merge la sectiunea, "cazuri", veti vedea niste oameni oropsiti, care au mare nevoie de AJUTORUL vostru. Suntem toti romani, indiferent daca am plecat sau am ramas, indiferent daca suntem bogati sau saraci. Acum, in postul Sfintelor Pasti, fac un indemn catre voi, romani, sa ajutati pe cat puteti, pe acesti oameni oropsiti si batuti de soarta! Trebuie doar sa formati un nr de teledon si sa donati 5 EUR, sau daca va lasa inima mai mult..... acesti oameni au nevoie de ajutorul vostru si au ajuns la mila semenilor lor, nimic nu poate fi mai rau decat asta.... caci asa cum spune psalmistul: "la mila oamenilor, nu ma lasa, Doamne!"
Sunt convinsa ca intre voi exista oameni de bine, oameni care nu raman inghetati la durerea altora! Nu uitati caci viata este un hazard si in orice moment, oricine, poate sa fie in locul lor:no:

Cel mai tare m-a impresionat cazul unei tinere pe nume Magda Iuliana Baltag (la sectiunea "cazuri" daca dati click pe linkul cu numele acesta, veti vedea povestea ei). Ea este o tanara de 23 de ani, o tanara care a stralucit pe podiumul de moda, a stralucit in fata reflectoarelor ca model, aparand pe coperte de reviste, la TV, in reclame, o tanara cu o cariera stralucita in fata... de fotomodel, manechin, ambasador al frumusetii (este imposibil sa nu va impresioneze cazul si povestea ei, daca veti vedea acel filmulet LIVE).Crying or Very sad
Aceasta tanara din Bucuresti este acum intr-un scaun cu rotile. Dupa ce aproape ca devenise vedeta.... intr-o zi, intorcandu-se de la scoala, a fost rapita de catre 5 indivizi coborati dintr-o masina, si sechestrata timp de 2 ani de zile, folosita sa ajute la eliberarea conditionata a unui infractor din penitenciarul Jilava! A intrat fara sa vrea in mafia tiganeasca, fiind utilizata timp de 2 ani de zile pentru a servi la eliberarea acelui infractor.
Dupa 2 ani de zile de teroare continua, batai, drogata, etc. ea a scapat si a fugit din apartamentul unde fusese sechestrata, a fugit la o vecina de acolo, insa psihicul ei, fiind distrus, in momentul in care a auzit ca cineva suna la usa si crezand ca sunt tiganii infractori care o sechestrasera, a facut o greseala pe care o regreta toata viata: acea tanara s-a aruncat de la etajul 5 al unui bloc, din cauza spaimei si teroarei pe care acei indivizi i-au inoculat-o timp de 2 ani de zile in subconstient. Gestul ei nu are scuze, insa... psihicul ei era blocat...Crying or Very sad
Asa, Dumnezeu a ajutat-o sa traisca insa acum ea este intr-un scaun cu rotile si are nevoie de o operatie la Moscova, operatie care costa 80.000 de EUR. Acea mafie tiganeasca a corupt intreaga politie si organele competente de ordine de pe raza in care acea tanara locuia, astfel incat, timp de 2 ani de zile nimeni nu a suflat nici o vorba, politia a luat-o pe mama ei in deradere in timp ce fata ei statea sechestrata intr-un apartament si amenintata ca daca scapa sau face ceva, mama sau ea vor fi omorate!
Acea tanara a fost fortata sa semneze o serie de acte pentru a se casatori cu acel infractor inchis si pt a-l ajuta sa scape din penitenciar. A fost fortata de oamenii sai sa se casatoreasca cu el in penitenciarul Rahova. Acel infractor beneficia de telefon mobil atat in penitenciarul Jilava cat si in Rahova, unde fusese transferat, astfel incat el coordona sechestrarea fetei, din interiorul puscariei precum si alte activitati infractionale. Ea a reusit sa scape de sub teroare si amenintari, abia dupa ce cazul sau a devenit public la OTV!
De pe urma faptului ca ea este invalida, el a beneficiat, ea fiind sotia lui, silita sa devina o marioneta a mafiei tiganesti din lumea interlopa din Bucuresti! Acum acel individ a fost eliberat conditionat, pentru " a avea grija de sotia sa invalida". Ea a divortat de el acum, abia dupa ce cazul a fost facut public!
Politia, Procuratura, NIMENI nu a facut nimic, nimic.... este o suprarealitate, cazul asta si pare desprins dintr-un film SF. Acum are loc o ancheta (jurnalistica) nu de politie, in acest caz facuta de OTV, singurul post TV liber din Romania.
Este socant, incredibil, urmariti emisiunea despre acest caz la OTV, la Dan Diaconescu Direct!!! (voi da mai multe detalii cand aflu ora)
Sincer, am crezut ca visez cand am vazut acest caz la TV, incredibil ce se intampla in Romania zilelor de azi! Dar nu este singurul caz!!!! OTV prezinta cazuri de frauda si coruptie pe care efectiv nu le vezi la celelalte televiziuni!
Totusi, ideea era sa-i ajutati pe acesti oameni, din sectiunea "cazuri" a emisiunii Oameni care ajuta oameni, pe care vreti voi, caci sunt pt fiecare niste filmulete mici LIVE care explica povestea lor si cum au ajuns atat de oropsiti de soarta!

Nu fiti indiferenti! Nu fiti de gheata! Sunt convinsa ca puteti dona din putinul pe care il aveti cate 5 EUR formand nr. de tel al carui caz doriti, sunt mai multe...

Va tin la curent....cu "Oameni care ajuta oameni"
Numai bine!Crying or Very sad sunny
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7166
Data de inscriere : 24/11/2006

Cati dintre noi se pot numi OAMENI? Empty
MesajSubiect: Re: Cati dintre noi se pot numi OAMENI?   Cati dintre noi se pot numi OAMENI? Icon_minitimeSam Mar 10, 2007 10:15 pm

M-am uitat si eu , ce trista situatie!
M-a impresionat ca mama , aceasta tanara nefericita si sper din tot sufletul sa se gaseasca suficienti oameni s-o ajute!
Din pacate cei care au multi bani, nu prea ajuta, eu desi nu am chiar atat de multe venituri si am mai facut niste donatii anul acesta, voi trimite ceva.Voi vorbi si cu fiica mea si poate mai mobilizeaza si ea pe alti tineri de aici!
Din pacate nu-i putem ajuta pe toti, dar macar pe cei care au o astfel de situatie! Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
Alessia105

Alessia105


Numarul mesajelor : 8
Varsta : 47
Localisation : Zeeuws-Vlaanderen
Reputatie : 0
Puncte : 6274
Data de inscriere : 27/04/2007

Cati dintre noi se pot numi OAMENI? Empty
MesajSubiect: Re: Cati dintre noi se pot numi OAMENI?   Cati dintre noi se pot numi OAMENI? Icon_minitimeMar Mai 08, 2007 12:39 am

Buna fetelor ..imi cer scuze daca is cam off-topic ..dar aveti cumva adresa de e-mail acestei emisiuni?? eu am scris pe adresa doamnei de la ziarul dansei( mb@curier.ro)si nu am primit nici un raspuns..nici macar unul de refuz ...adresa de e-mail de la ei de pe site nu este fuctionala
"message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es)
failed:
mb@oamenicareajutaoameni.ro retry timeout exceeded"

..Aveti mareee dreptate ca suntem prea mici ...si ceea ce este cel mai revoltator este ca si aceeia care vor sa faca ceva macar ptr o parte din cei aflati in suferinta sunt tinuti la colt de legile romanesti ...pacat pale ..si ca statul roman i loc sa ii ajute pe cei care au nevoie cu adevarat de el ..se joaca de-a sorecele si pisica in parlament ...offff:(
Sus In jos
mishulyna
Junior
Junior
mishulyna


feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 62
Reputatie : 0
Puncte : 6394
Data de inscriere : 06/01/2007

Cati dintre noi se pot numi OAMENI? Empty
MesajSubiect: Re: Cati dintre noi se pot numi OAMENI?   Cati dintre noi se pot numi OAMENI? Icon_minitimeMar Mai 08, 2007 11:43 am

Poate ca dau cu bota-n balta, n-ar fi prima data...
Dar intr-un stat normal, democratic unde institutiile abilitate "duduie" precum economia nationala vi se pare normal sa existe asemenea cazuri disperate, in care Justitia doamnei Monica Macovei nu poate face lumina? Vi se pare normal ca niste oameni in dificultate sa apeleze la pomana conationalilor prin intermediul televiziunii, ziarelor, internetului?
Daca n-am vazut coruptia trasa in teapa macar o protectie sociala, o umbra de justitie nu putem cere de la guvernantii nostri?

Cu scuzele de rigoare, aceeasi a voastra incomoda mishulyna!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cati dintre noi se pot numi OAMENI? Empty
MesajSubiect: Re: Cati dintre noi se pot numi OAMENI?   Cati dintre noi se pot numi OAMENI? Icon_minitime

Sus In jos
 
Cati dintre noi se pot numi OAMENI?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cati dintre noi ne regasim...aproape toti...
» OAMENI CARE AJUTA OAMENI
» Ce oameni nepasatori!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: FILME SI MUZICA-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente