DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 OAMENI CARE AJUTA OAMENI

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6425
Data de inscriere : 25/11/2006

OAMENI CARE AJUTA OAMENI Empty
MesajSubiect: OAMENI CARE AJUTA OAMENI   OAMENI CARE AJUTA OAMENI Icon_minitimeVin Dec 08, 2006 7:53 pm

Dragi forumisti, pe OTV exista o emisiune speciala, asa cum nu exista mai nicaieri. Este o emisiune la care plangi daca te uiti... Crying or Very sad mai mult decat trista...Este vorba despre o emisiune (in colaborare cu Romtelecom) care ajuta oameni.
De obicei suntem indiferenti la suferinta altora... nu-i asa? Trecem pe langa oropsiti ai sortii si ne bucuram ca nu suntem noi in locul lor... iata ca emisiunea asta merge pana si la cel mai impietrit suflet, facandu-l sa planga pentru o clipa... sau mai multe. In aceasta emisiune sunt ajutati oameni tineri, extrem de tineri, care au avut diferite nenorociri... fie sunt paralizati fie au leucemie sau alte boli dar pentru care mai exista inca o sansa de scapare si vindecare...
Astfel, fiecare telespectator care suna la numarul afisat pe ecran, nr. Romtelecom poate sa doneze 5 euro printr-un simplu apel, pentru invitatul din emisiune care crede el ca are mai multa nevoie, sau poate pt. toti...depinde de darnicia sufleteasca a fiecaruia... Fiecarui invitat ii este destinat un numar de telefon diferit de al celorlalti.
Se poate viziona si pe internet la adresa: http://www.oamenicareajutaoameni.ro/ sau in fiecare vineri pe OTV (Oglinda TV), seara... de la 19 (nu sunt sigura de ora, oricum e seara).
HAIDETI SA NU RAMANEM INDIFERENTI CACI ORICARE DIN NOI POATE FI IN LOCUL LOR, IN ORICE MOMENT AL VIETII...:| Crying or Very sad :roll:

Dumnezeu sa ne pazeasca si sa ne dea gand bun de induiosare si daruire de ajutor!
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7164
Data de inscriere : 24/11/2006

OAMENI CARE AJUTA OAMENI Empty
MesajSubiect: Re: OAMENI CARE AJUTA OAMENI   OAMENI CARE AJUTA OAMENI Icon_minitimeVin Dec 08, 2006 8:19 pm

Draga Giulia,
Am crezut ca esti Peste , ca mine, oameni deosebit de milosi, dar vad ca esti alta zodie!
Eu deja am vazut pe Rombel , povestea uniu copil caruia ii trebuie un transplant de rinichi si am facut o donatie, urmatoarea fiind pentru copiii orbi, de la Catharsis, pentru care s-a facut masa de caritate, apoi mai am anumite organizatii pentru animale, deci din 2007 voi da la 2 sau trei, nu mai mult!
In alti ani dadeam la cate 5-6, dar trebuie sa ma canalizez, pentru ca as vrea sa-i ajut pe toti ,dar nu pot!
Cand sunt in Romania, dau bani tuturor cersetorilor, mai ales copii sau batrani, iau mancare pentru caini si pisici vagabonzi, de altfel si aici dau bani, uneori sunt singura care dau si toti se uita la mine, dar ce sa fac, asa sunt Pestii, isi dau si camasa, cand este vorba sa-si ajute semenii!
Iti promit ca ma voi uita si voi incerca sa fac ceva, initiativa este buna si
este bine ca mai exista oameni cu suflet!;)
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6425
Data de inscriere : 25/11/2006

OAMENI CARE AJUTA OAMENI Empty
MesajSubiect: Re: OAMENI CARE AJUTA OAMENI   OAMENI CARE AJUTA OAMENI Icon_minitimeVin Dec 08, 2006 8:50 pm

sanziana a scris:
Draga Giulia,
Am crezut ca esti Peste , ca mine, oameni deosebit de milosi, dar vad ca esti alta zodie!
Eu deja am vazut pe Rombel , povestea uniu copil caruia ii trebuie un transplant de rinichi si am facut o donatie, urmatoarea fiind pentru copiii orbi, de la Catharsis, pentru care s-a facut masa de caritate, apoi mai am anumite organizatii pentru animale, deci din 2007 voi da la 2 sau trei, nu mai mult!
In alti ani dadeam la cate 5-6, dar trebuie sa ma canalizez, pentru ca as vrea sa-i ajut pe toti ,dar nu pot!
Cand sunt in Romania, dau bani tuturor cersetorilor, mai ales copii sau batrani, iau mancare pentru caini si pisici vagabonzi, de altfel si aici dau bani, uneori sunt singura care dau si toti se uita la mine, dar ce sa fac, asa sunt Pestii, isi dau si camasa, cand este vorba sa-si ajute semenii!
Iti promit ca ma voi uita si voi incerca sa fac ceva, initiativa este buna si
este bine ca mai exista oameni cu suflet!;)

Sal, Sanzaiana, sunt taur:affraid: cu ascendent in balanta:flower: si mai am si Marte in taur care ma face sa vad rosu si cand nu este rosu....lol! si sa iau in coarne... tot ce pica...lol! . Totusi avand balanta ca ascendent sunt destul de echilibrata desi uneori par de-a dreptul scratch "terrible" sa zic asa...
Da asa, sunt pestii, este adevarat... mai sunt si tare visatori dar si foarte independenti...romantici si senzuali:lol:

Foarte bine, Sanzaiana, eu nu prea ma impresionez asa cu una cu doua, trebuie sa recunosc... insa emisiunea asta m-a dat gata, efectiv am in ceput sa plang si nu m-am mai putut opri... este destul de simpla metoda... doar apelezi si donezi... nu te deplasezi, nu nimic. Femeia aia, Marilena Barate, este o scumpa si un suflet nobil. Era un caz cu o fata care a aflat ca e bolnava de leucemie la 2 zile dupa nunta, groaznic... un altul fost campion national la lupte si acum paralizat... teribil...

Este bine sa afle cat mai multa lume, mai ales romani plecati care au un pic mai multi bani ca astia din Romanika... nu? Si noi putem sa fim ca ei, doamne apara si pazeste!:|

In general OTV este o voce a adevarului intr-o tara a minciunii, un post TV amarat dar pe care il preocupa oamenii inainte de toate!

Da-i sanatate doamne, la Dan Diaconescu al carui fan devotat sunt!flower
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6425
Data de inscriere : 26/11/2006

OAMENI CARE AJUTA OAMENI Empty
MesajSubiect: Re: OAMENI CARE AJUTA OAMENI   OAMENI CARE AJUTA OAMENI Icon_minitimeLun Dec 11, 2006 11:22 am

e frumos sa poti sa sa vrei a ajuta! love
Sus In jos
Continut sponsorizat





OAMENI CARE AJUTA OAMENI Empty
MesajSubiect: Re: OAMENI CARE AJUTA OAMENI   OAMENI CARE AJUTA OAMENI Icon_minitime

Sus In jos
 
OAMENI CARE AJUTA OAMENI
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cati dintre noi se pot numi OAMENI?
» Ce oameni nepasatori!
» Ajuta 4 fetite orfane de ambii parinti sa aiba o locuinta si lemne de foc pentru iarna

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: FILME SI MUZICA-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente