DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Joc de Imagini

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7298
Data de inscriere : 22/11/2006

Joc de Imagini Empty
MesajSubiect: Joc de Imagini   Joc de Imagini Icon_minitimeSam Feb 17, 2007 1:03 pm

Un topic f frumos si la care am sa particip si eu, dar am o mare rugaminte la voi si anume:
- Toate imaginile pe care le postati la acest post sa fie facute dupa procedura de mai jos pt a nu da ocazia
celor care au aceste imagini gazduite pe siteurile lor sa le scoata dupa 1 zi si sa ne trezim cu spatii goale,
eventual cu reclamele altora pe siteul nostru si sa fim nevoiti sa le stergem.
Aceasta procedura am facut-o cu titlu informativ, luind ca referinta siteul www.ImageShack.us, dar sa stiti
ca sunt o gramada de siteuri pe Net care fac gazduire gratuita (sau cu plata) de imagini si cei ce au asemenea
siteuri in favoritele lor, nu trebuie sa urmeze ad-literam ce scriu mai jos.
Pt a usura intelegerea acestei explicatii, trebuie procedat exact ca in imaginile de mai jos, numerele corespund
explicatiilor, deci:
1. mergem pe www.ImageShack.us, (scriem in bara de adrese a browserului www.ImageShack.us)
2. alegem imaginea care in general ati salvat-o initial in PC-ul vostru, indicand locul exact unde se gaseste in PC,
3. bifam casuta "Resize image",
4. deschidem fereastra de la sageata respectiva
5. alegem formatul imaginii (aici exista posibilitatea redimensionarii imaginii postate astfel: 100x75 pt AVATARE,
320x240 sau daca este prea mica, max 640x480 pt a posta pe forul nostru.)
6. apasam "host it !"

Joc de Imagini Imgssg1

7. dupa ce asteptati sa se incarce pe acest siteu va apare o alta fereastra unde vi se propune linkurile unde se
gaseste aceasta imagine si alegeti pe ultimul de jos: (o selectionati, devine albastra si apoi apasati Ctrl C)

Joc de Imagini Ii1qx2

dupa care veniti pe siteul nostru si in fereastra de scris scrieti: Joc de Imagini Ctrl V(deci lipiti linkul copiat de acolo)

Astfel nu vor fi probleme de postinguri de imagini.


Ultima editare efectuata de catre in Sam Feb 17, 2007 1:12 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6427
Data de inscriere : 25/11/2006

Joc de Imagini Empty
MesajSubiect: Re: Joc de Imagini   Joc de Imagini Icon_minitimeSam Feb 17, 2007 1:09 pm

ai ai captain! am inteles! Very Happy
Sus In jos
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6893
Data de inscriere : 17/12/2006

Joc de Imagini Empty
MesajSubiect: Re: Joc de Imagini   Joc de Imagini Icon_minitimeVin Ian 23, 2009 12:11 am

Iti raspund eu ca saracu' Captain a mai spus asta de vo nu stiu cate ori:
In primul rand citi va rog postul asta de mai sus ca sa nu avem surprize neplacute de paginatie etc
apoi vezi imaginile in ordinea lor si faci asa ca in ele:
1. Cand te plimbi cu mousul pe deasupra icoanelor din imagine iti apare un scris si iti spune la ce serveste icoana respectiva. Pentru imagini mai intai trebuie gazduita imaginea pe un alt sit specializat si pentru asta apesi pe careul verde/careul alb (a 8 a din dreapta spre stanga)
Joc de Imagini Im1kx1Iti apare asta apoi:
Joc de Imagini Im2te2Apesi Brose si cauti locul unde este imaginea in PCul tau, o selectionezi si apesi OPEN , dupa care te intorci aici si apesi host it!
in acest moment imaginea se incarca pe celalalt sit (Imageshack sau altul local de aici)
te duci acolo la ultima rubrica si apesi pe + ca in imaginea de mai jos:
Joc de Imagini Ima3ne0
dupa care tragi cu mousul peste textul scris acolo http://img149blablabla.jpg si se face albastru in casuta respectiva atunci in acest albastru dai clik dreapta si alegi COPY apoi vi inapoi aici pe sit si apesi butonul patrat verde, iar in casuta ce se deschide lipesti linkul copiat de dincolo http://bla bla si apesi OK ca in imagine:
Joc de Imagini Ima4hs5si gata ai scapat Laughing
ca orice lucru prima data este greu pana inveti manevrele, apoi este o joaca de copii.
Sus In jos
angelarusu
Expert
Expert
angelarusu


Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 11
Puncte : 5902
Data de inscriere : 17/01/2009

Joc de Imagini Empty
MesajSubiect: Re: Joc de Imagini   Joc de Imagini Icon_minitimeVin Ian 23, 2009 11:03 pm

Alex datorita tie am reusit si eu merci
Sus In jos
http://www.ganduri-online.ro
Continut sponsorizat





Joc de Imagini Empty
MesajSubiect: Re: Joc de Imagini   Joc de Imagini Icon_minitime

Sus In jos
 
Joc de Imagini
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ANIMALELE IN IMAGINI
» EMINESCU IN IMAGINI ALE VREMII
» Imagini care nu se afiseaza in IE(asa zisele cruci rosii)
» Expozitie la Bruxelles- Imagini ale satului romanesc Heresti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: GROAPA CU NISIP-
Mergi direct la:  
|
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente