DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ceva indrumari..?

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
silvia
Bleu
Bleu
silvia


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6426
Data de inscriere : 26/11/2006

ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 9:55 am

sal all,stiu ca nu prea sunt activa pe aici dar va urmaresc din cand in cand..

as avea si eu nevoie de cateva informatii daca le detine cineva... as vrea sa pot vinde si eu produse in markt...dar nu stiu de unde as putea procura marfa ieftina ca toti cei care se afla pe markt...are cineva habar despre asta?
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7312
Data de inscriere : 22/11/2006

ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: Re: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 11:12 am

silvia a scris:
sal all,stiu ca nu prea sunt activa pe aici dar va urmaresc din cand in cand..

as avea si eu nevoie de cateva informatii daca le detine cineva... as vrea sa pot vinde si eu produse in markt...dar nu stiu de unde as putea procura marfa ieftina ca toti cei care se afla pe markt...are cineva habar despre asta?

precizeaza te rog ce fel de produse si locul/tara pt ca cineva sa te poata ajuta cu informatii corecte.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
silvia
Bleu
Bleu
silvia


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6426
Data de inscriere : 26/11/2006

ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: Re: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 11:18 am

..pai in olanda,caci aici locuiesc..cat despre produse...orice e ieftin,deci nu vreau ceva care cere capital mare...maruntisuri...haine ieftine dar noi,bijuterii,legume,fructe... ceva indrumari..? 00020073
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7312
Data de inscriere : 22/11/2006

ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: Re: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 11:57 am

fara a avea ceva in comun cu acest domeniu, imi permit sa imi dau si eu cu parerea, despre ce ai intrebat mai sus incercand mai mult sa fac o analiza decat sa gasesc solutia care iti trebuie, sperind ca vor fi alti membrii care vor stii mai multe sa iti spuna.
plecand de la faptul ca spui ca nu vrei sa investesti mult, cred ca ideea legumelor si fructelor nu este cea mai buna, deoarece aceste produse se degradeaza repede iti trebuie spatiu f bun de depozitare si conditii speciale, care necesita investitie materiala, si sa nu mai amintesc ca piata este ocupata decatre pretinii nostri mai bronzati, pe care este greu sa îi concurezi.
despre celelante produse, fara a putea sa iti dau vreo adresa, ma gandesc ca trebuie in primul rand sa testezi piata, adica sa mergi la fata locului si sa incerci sa constati ce se vinde bine pe acolo si apoi in functie de asta sa incerci sa cauti produsele respective, de regula pe la asa zisele ateliere de confectii, vorbind direct cu patronii repectivi pt a lua marfa de sfarsit de sezon sau sfarsit de serie, marfa destokata, cu un pret mic pe cantitate, sau sa incerci sa vezi daca nu cumva aceste produse sunt mai ieftine in tarile frontaliere vecine cum ar fi germania si belgia si sa le aduci de acolo, sau eventual produse romanesti daca gasesti relatiile necesare pt un import.
nu este o treaba usoara, dar nu este imposibila si iti doresc mult mult succes, iar daca ai sa ai nevoie de publicitate siteul acesta iti va acorda tot sprijinul sa o faci.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
silvia
Bleu
Bleu
silvia


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6426
Data de inscriere : 26/11/2006

ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: Re: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 1:58 pm

iti multumesc sefule pentru informatii,ideile tale sunt foarte bune in legatura cu fructele dar si cu produsele aduse din germania sau belgia...numia ca eu nu am antene asa luni pana acolo si ca sa ma duc asa pe ghicite..nu prea imi permit ceva indrumari..? 00020073
Sus In jos
silvia
Bleu
Bleu
silvia


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6426
Data de inscriere : 26/11/2006

ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: Re: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 2:06 pm

a,si mersik si pentru spatiul acordat pentru reclama:lol: dar deocamdata stii ce vand eu...prajiturele ceva indrumari..? 00020069
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7312
Data de inscriere : 22/11/2006

ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: Re: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 2:37 pm

pai nici nu trebuie o idee mai buna ca asta... (asta in cazul cand ai calculat si iese pasenta la investit/castigat) sa faci prajiturele
de casa, chek, cozonac, si alte minuni din astea, sa te ingrijesti putin de calitatea fainei folosite (stil bio) si sa vinzi la markt.
sa faci o poza si o descriere a lor si o punem pe siteu, sa cumparam si noi.

ps.te rog mult sa nu imi spui seful ca nu ma reprezinta deloc cuvantul, aici toti suntem egali

merci
Sus In jos
http://www.belgianul.com
silvia
Bleu
Bleu
silvia


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6426
Data de inscriere : 26/11/2006

ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: Re: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 2:46 pm

pai nu se cer acte pentru asa ceva ..Capitane? sau la markt nu intereseaza pe nimeni ce vinzi..? ,cred ca da...sau... ceva indrumari..? 00020114
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7312
Data de inscriere : 22/11/2006

ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: Re: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 8:30 pm

Silvia,
te mai plictisesc putin cu povestile mele si anume: am vb cu patronul de la Transilvania, care zilele urmatoare va deschide cel mai mare magazin de produse Romanesti din Bruxelles si ne-am consfatuit putin in privinta vanzarii unor produse de patiserie din cele amintite de tine mai sus si am putea face o proba cu ele pe acolo, daca crezi ca te intereseaza o asemenea varianta.
eu mai am o poveste sa iti spun, dar nu cunosc daca in Olanda este la fel ca in Belgia cu aceasta chestie, adica pe aici in fiecare duminica in unele cartiere se fac brocante, adica vine lumea si vinde ce vrea, de la vechituri, la lucruri noi, pina si potcoave de cai si stiu ca acolo, diferite femei mai vand cate un produs de casa, fara probleme, iar pt aceasta sau se inscriu dinainte la primaria cartierului respectiv, sau direct acolo pe loc platesc cam intre 10 si 20€/zi. daca in Olanda este la fel ar fi o varianta, si ai putea vinde si alte lucruri, pe aici unii se ocupa de asa ceva si string lucruri pe care le scot altii in strada si duminica le vand la brocante, am auzit ca fac bani buni cu asta, dar sincer nu am incercat niciodata asta.
Tinem legatura si am sa iti dau PM cu mai multe detalii despre 1a varianta daca te intereseaza.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
silvia
Bleu
Bleu
silvia


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6426
Data de inscriere : 26/11/2006

ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: Re: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 9:48 pm

..binenteles ca ma intereseaza si chiar iti multumesc ca iti dai osteneala pentru mine:D

..cat despre a doua varianta nu am habar...stiu ca este asa ceva doar de ziua reginei ..
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6427
Data de inscriere : 26/11/2006

ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: Re: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 10:39 pm

Silvia, pune mana si intereseaza-te...si prin Olanda fiecare catun organizeaza zile de vlooienmarkt, sau de antichitati etc...google-ul te ajuta.
E o idee buna, si asa ai putea sa iti incepi activitatea.
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6441
Data de inscriere : 25/11/2006

ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: Re: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitimeMier Feb 07, 2007 11:35 pm

ideia adminului cu patiseria mi se pare super!
Sus In jos
Continut sponsorizat





ceva indrumari..? Empty
MesajSubiect: Re: ceva indrumari..?   ceva indrumari..? Icon_minitime

Sus In jos
 
ceva indrumari..?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ai ceva de vanzare!!!!!vrei sa cumperi ceva???
» ceva nou
» Ceva frumos
» este precautia buna la ceva?
» bunadimineata

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: GENERAL-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente