DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 informatii acte varza

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 26/11/2006

informatii acte varza Empty
MesajSubiect: informatii acte varza   informatii acte varza Icon_minitimeMar Feb 06, 2007 10:27 am

Cine ma ajuta si pe mine cu niste informatii complete.

Pasaportul meu romanesc e expirat de cativa ani. Trebuie sa imi scot altul.

Casatoria din olanda nu mi-am inscris-o in Ro, trebuie sa imi scot certificat romanesc.

Cu acel certifiucat de casatorie pot inscrie si certificatul de nastere al fetitei mele, ca sa ii scot pasaport romanesc.

Deci, actele mele sunt varza. :roll:

Doresc insa sa fac acest lucru in Bucuresti, daca se poate. Cine imi poate spune si mie unde ma pot duce in Bucuresti, si cam cat dureaza, si eventual ce hartoage trebuie sa iau precis cu mine?
Eu insa sunt din Craiova, sper sa nu fie o problema sa imi fac actele in Bucuresti...ca nu am timp sa ajung in Craiova.

Va multumesc in prealabil pt informatii. Sper sa reusesc sa mi le ordonez si sa mi le rezolv.
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 26/11/2006

informatii acte varza Empty
MesajSubiect: Re: informatii acte varza   informatii acte varza Icon_minitimeMar Feb 06, 2007 11:44 am

Merci mult Markule!!!

Dar, spune-mi si mie daca stii, eu nu am avut buletin... Deci, unde ma duc? Iar ultimul pasaport era eliberat de Dolj, deci asta inseamna ca tot de mama ei de Craiova tin? Ce ma enerveaza, ca m-am nascut acolo e una, dar de ce ma trimit mereu acolo cand nu mai am ce cauta. Eu am o propietate, dar asta inseamna ca trebuie sa-mi caut si actukl de propietate...hahahah

Cred ca ma imbrac in fusta scurta si ma duc frumusel la Consulat aici, sa ma lamuresc. Daca dau de o tipa, am halit-o, hihihi
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6531
Data de inscriere : 25/11/2006

informatii acte varza Empty
MesajSubiect: Re: informatii acte varza   informatii acte varza Icon_minitimeVin Feb 09, 2007 2:52 am

Neptuna a scris:

Daca dau de o tipa, am halit-o, hihihi

pai ai grija sa nu papi tot din ea, lacomie mica ce esti!...:P
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 26/11/2006

informatii acte varza Empty
MesajSubiect: Re: informatii acte varza   informatii acte varza Icon_minitimeLun Feb 12, 2007 1:16 pm

Pana la urma trebuie sa ma duc la Amsterdam dupa acte, of of, si apoi la judecatorie, si apoi la ambasada, dar le rezolvam noi. Nu ma mai duc in Ro, nu am timp si nici chef, mai bine merg la ambasada si gata!

Asa ca va multumesc de sfaturi. Am sa am grija sa nu halesc pe nimeni. Dar vad ca dau numai peste oameni amabili. La primarie aici aveam nevoie de imputernicire de la sot, care nu o aveam, dar tipa de la ghiseu mi-a data actul ala pana la urma, ca tot m-a intristat ca pt celalat tot trebuie sa merg la Amsterdam. Pana si tipa de la ambasada si-a dat tot interesul sa ma lamureasca cu una sau alta! Io mereu am noroc :-)
Sus In jos
Continut sponsorizat





informatii acte varza Empty
MesajSubiect: Re: informatii acte varza   informatii acte varza Icon_minitime

Sus In jos
 
informatii acte varza
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» pentru a munci legal in belgia trebuiesc legalizate actele romanesti??
» Informatii inchirieri imobile
» SITURI PT INFORMATII UTILE DIN TOATE DOMENIILE
» Cum sa ma descurc si eu prin aceste tari
» Informatii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: GENERAL-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente