DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Pretul biletelor la Wizz Air difera de la o tara la alta

In jos 
AutorMesaj
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7409
Data de inscriere : 22/11/2006

Pretul biletelor la Wizz Air difera de la o tara la alta Empty
MesajSubiect: Pretul biletelor la Wizz Air difera de la o tara la alta   Pretul biletelor la Wizz Air difera de la o tara la alta Icon_minitimeVin Feb 02, 2007 10:36 pm

Mesaj trimis de Marian/Liége cu aceasta constatare f utila si buna de stiut:

Am intrat acum cateva zile pe site-ul lor sa vad cat costa biletele pana la Bucuresti (cu plecare de pe aeroportul cel mai apropiat de Belgia, si anume Dortmund)
Am fost foarte surprins cand, dupa ce am facut o comparatie intre pretul pentru 2 bilete adulti-Bucuresti/Dortmund si retur si Dortmund/Bucuresti si retur (in aceleasi zile si in aceleasi conditii), am vazut ca exista o diferenta care poate depasi 300€ !!!.
Daca iei 2 bilete dus/intors cu plecare din Bucuresti, te costa de exemplu 416€. In aceleasi zile, daca iei 2 bilete dus/intors cu plecare din Dortmund, te costa 99€ !!!
Si asta se poate verifica pa site , la toate zborurile ( a lua in calcul zborurile cele mai ieftine).
De ce oare, plecand din Bucuresti platesti mult mai mult pt aceeasi companie? (asta este valabil si pt zborurile dus "simplu".

Numai bine

PS. De cateva ori am trimis-o pe fiica-mea si cu TAROM-ul. Acolo, cam aceeasi chestie bizara: daca cumparam biletele la Bruxelles, i se facea reducere de 50%. Daca le cumparam din Bucuresti, trebuia sa platim 100% !!!
Sus In jos
http://www.belgianul.com
 
Pretul biletelor la Wizz Air difera de la o tara la alta
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Mai bine medic de tara in strainatate decat medic in tara
» Noi destinatii oferite de Wizz Air
» Bilete de avion ieftine la compania WIZZ AIR
» Agentii pt cumparare bilete avion Tarom/Blue-air/Wizz-Belgia
» Romania tara mea

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: INFORMATII UTILE-
Mergi direct la:  
|
creeaza un forum | Arta, Cultura si Timp liber | Diverse.. | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente