DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 stabilire Belgia cu copil din prima casatorie

In jos 
AutorMesaj
csllngy




Numarul mesajelor : 1
Reputatie : 0
Puncte : 5244
Data de inscriere : 03/03/2010

stabilire Belgia cu copil din prima casatorie Empty
MesajSubiect: stabilire Belgia cu copil din prima casatorie   stabilire Belgia cu copil din prima casatorie Icon_minitimeMier Mai 30, 2012 11:57 am

Buna ziua
Am nevoie de ajutorul vostru
Sotul meu (actualul) este plecat la munca in Belgia. In vara acestui an vreau sa merg si eu cu copilul din casatoria mea anterioara. M-am interesat peste tot daca am dreptul sa scot copilul din tara fara acordul tatalui. Toti avocatii, autoritatea nationala a vamilor mi-a spus ca da, pot iesi cu copilul din tara fara acordul tatalui. Dar pt a ne stabili in Belgia avem nevoie de acordul in scris al tatalui? Asta se face in fata unui notar si trebuie apostilat (supralegalizat) ca si actele de stare civila? Sentinta de divort trebuie apostilata? Inafara de asta mai trebuie si alt act de la tribunal? Va multumesc anticipat pt raspunsul dat. O zi frumoasa sa aveti toti.
Sus In jos
 
stabilire Belgia cu copil din prima casatorie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» romani din belgia
» Socant!O femeie din Bihor a nascut un copil cu doua capete!
» Si femeile fug de casatorie
» Casatorie colectiva, in luna mai la Bruxelles

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: INFORMATII UTILE-
Mergi direct la:  
|
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente