DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Totul despre locuri de munca si ramura sa

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
socaciudaniel




Numarul mesajelor : 1
Reputatie : 0
Puncte : 4888
Data de inscriere : 21/02/2011

Totul despre locuri de munca si ramura sa Empty
MesajSubiect: Totul despre locuri de munca si ramura sa   Totul despre locuri de munca si ramura sa Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:05 pm

Avand in vedere ca pe acest forum inca nu s-a vorbit despre Locuri de munca si despre ramura sa, am hotarat sa incep eu un topic.

Ce parere aveti despre somajul acordat tinerilor care au iesit din bancile scoli ?

Daca am sta sa facem o statistica sau studiu despre cum gandesc tineri de azi am ajunge la concluzia ca gandesc in felul urmator: Decat s-a lucrez la stat sau patron pentru 600ron prefer sa stau acasa si sa incasez acel somaj acordat de stat.
Prin acest ajutor, Statul Roman nu face altcva decat sa incurajeze tineri la nemunca.
In loc sa incurajeze tineri spre o cariera, prin care sa ofere un bonus pe langa salariu celor dornici sa munceasca. Prin acest fel va fi multumit in primul rand angajatul pentru acel bonus oferit de stat, statul ca isi castiga impozitele dar si angajatorul pentru ca isi poate dezvolta afacerea.

Astept parerile voastre.....
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7173
Data de inscriere : 24/11/2006

Totul despre locuri de munca si ramura sa Empty
MesajSubiect: Re: Totul despre locuri de munca si ramura sa   Totul despre locuri de munca si ramura sa Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 3:35 pm

Pentru ce functie se ofera 600 de Ron, iar atunci ajutorul de somaj cat este?
Mie mi s-au oferit in 2009, 2900 de Ron si nu m-am dus, deoarece cat mai cheltuiam acolo pe casa si masa, nu-mi mai ramaneau prea multi bani.
Am negociat, spunand ca daca mi se ofera 3600 accept, dar nu au fost de acord, ma rog, eu castig aici atata, lucrand 10 ore pe saptamna, iar acolo trebuia sa lucrez 40!
Cum poate cineva sa traiasca cu 600 de ron, incredibil! Shocked
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
 
Totul despre locuri de munca si ramura sa
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Poezia - mangaiere pentru suflet
»  Garda regala a Norvegiei - cu sonor! (ceva cu totul deosebit)
» Locuri magice: 's-Hertogenbosch

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ROMÂNIA PITOREASCA-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente