DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
gabriel123
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 10
Reputatie : 0
Puncte : 5235
Data de inscriere : 22/03/2010

electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Empty
MesajSubiect: electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda   electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 3:54 pm

electrician de intretinere cu experienta industriala,si civila,automatizari,proiectari,montaj,reparatii de aer conditionat,plc,cnc,asistenza software ,hardware,montaj ,intretinere si reparatii panouri electrice,cu atestate in regula,posesor masina si carnet b,caut de munca preferabil in zona flamanda-engleza,cu franceza incepator


Ultima editare efectuata de catre gabriel123 in Dum Noi 06, 2011 10:42 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7317
Data de inscriere : 22/11/2006

electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Empty
MesajSubiect: Re: electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda   electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 3:57 pm

acelasi sfat ca si in postul precedent, incearca un anunt in franceza/flamanda pe un sit de anunturi belgiene (gratuit) AICI
Sus In jos
http://www.belgianul.com
gabriel123
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 10
Reputatie : 0
Puncte : 5235
Data de inscriere : 22/03/2010

electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Empty
MesajSubiect: am trimis sute de cv   electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 4:02 pm

am trimis sute de cv uri dar nu raspunde nimeni
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7317
Data de inscriere : 22/11/2006

electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Empty
MesajSubiect: Re: electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda   electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 6:17 pm

gabriel123 a scris:
am trimis sute de cv uri dar nu raspunde nimeni
eu am spus sa pui un anunt in franceza/flamanda pe siturile de anunturi gratuite, deoarece il pot vedea mai multi angajatori din Belgia, deoarece printre românii care viziteaza siturile românesti, oricare ar fi ele, sansele tale sunt destul de limitate, la o singura comunitate, care din pacate nu are prea multi patroni pe aici.
cred ca cel mai bine pentru meseria ta este sa mergi personal la intreprinderile cu specific electric, gen Fabricom, Gazel, Bestelec, AVI, etc etc (vezi in cartea telefonica sau prin Google) si cu un CV pregatit si sa incerci un randez-vous si un interviu direct.
in acelasi timp prin societatile de interim stil Manpower etc poti incerca o solutie provizorie, dar care dupa aia daca faci proba de seriozitate si cunostinte in meserie te poti angaja direct acolo unde te-au trimis ei provizoriu.
iti doresc succes si sper sa-ti gasesti cat mai repede un job.
PS. cand te uiti pe net sunt o gramada de cereri: http://www.optioncarriere.be/emploi-electricien.html acum nu stiu situatia actelor tale daca poti avea un job la oficial (gandesc ca da, de moment ce zici ca ai trimis CVuri)
Sus In jos
http://www.belgianul.com
gabriel123
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 10
Reputatie : 0
Puncte : 5235
Data de inscriere : 22/03/2010

electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Empty
MesajSubiect: daca esti dragut/a   electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 6:44 pm

as putea sa stiu daca cei din belgia sunt la fel de mincinosi-neseriosi ca cei din italia??/?
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7317
Data de inscriere : 22/11/2006

electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Empty
MesajSubiect: Re: electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda   electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 7:59 pm

la anuntul asta ai incercat?
"2010-03-02
Owner CBC
Promotion level None
Title Angajam tehnicieni /electricieni /electromecanici cu experienta HVAC - franceza
Description Pentru clientul nostru, companie serioasa, cautam pentru un contract cu posibilitate de prelungire pe durata lunga in Bruxelles si alte zone ale Belgiei:
Denumire post - Tehnician / electro-mecanic / electrician / reglor

Experienta
– instalatii de incalzire, racire, aer conditionat – instalatii industriale
– reparatii, mentenanta
- instalare sau mentenanta electrica in sisteme de supraveghere video CCTV, control electronic intrari /iesiri (cartela de acces), detectie incendiu, centrale termice
Vorbitori de franceza sau flamanda.
Daca sunteti interesati trimiteti CV in limba franceza la adresa alexandra.helici@manpower.be
Vom contacta doar persoanele care se incadreaza in cerinte."










Sus In jos
http://www.belgianul.com
gabriel123
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 10
Reputatie : 0
Puncte : 5235
Data de inscriere : 22/03/2010

electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Empty
MesajSubiect: am vorbit   electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 8:54 pm

da am vorbit cu aceasta alexandra helici dar se pare ca se tin de glume,am sunat si colegele ei sau chiar ea,nu stiu exact,vorbesc repede si,chiar daca le zici sa vb mai rar,fac pe inteligentele
ma rog,prima data cind am vorbit a spus ca e ok ,nu e problema, este de munca, am o pregatire si experienta foarte buna,la vreo saptamina imi spune ca,,sa vedem daca gasim de munca,,,daca vreti va trimit email urile,iar cind am sunat a 3 ia oara deja colegele nu mai fac legatura cu ea si mi zice ca nu stiu franceza,desi ma pot descurca
da ce sa i faci cind o femeie ajunge undeva ,cit de cit,nu i ajungi la nas cu nimic
Sus In jos
gabriel123
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 10
Reputatie : 0
Puncte : 5235
Data de inscriere : 22/03/2010

electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Empty
MesajSubiect: oricum   electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 8:57 pm

oricum stii cum se verifica o persoana daca minte???
o intrebi acelasi lucru la ceva timp,si ai daca obtii raspunsuri diferite......incearca ,eu am probat de multe ori
Sus In jos
CBC

CBC


Numarul mesajelor : 6
Localisation : Bruxelles
Reputatie : 0
Puncte : 5290
Data de inscriere : 26/01/2010

electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Empty
MesajSubiect: Re: electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda   electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 9:06 am

Gabriel,

Imi pare rau ca ai ramas cu o impresie neplacuta dupa discutiile noastre. Cred ca am investit cateva ore puse cap la cap pentru a intelege in detaliu ce experienta ai, in ce fel te pot prezenta unor eventuali angajatori, cand ai fi disponibil sa vii pentru un interviu. Daca retii, am vorbit la telefon cat erai inca in Italia, si ti-am spus ca e nevoie sa te pui la punct cu limba franceza pentru ca nu vorbesti aproape deloc si eu din pacate fara franceza sau flamanda nu stiu cum sa iti gasesc un loc de munca in Belgia. Nu pentru ca nu as vrea. Apoi m-ai sunat dupa o luna spunandu-mi ca acum vorbesti bine franceza. ?!?!
In plus, daca iti amintesti, ai fost si nepoliticos, si insistent. Si acum observ ca tu vorbesti despre mine negativ. Eu imi fac munca cu seriozitate su simt al raspunderii si cu respect fata de oameni, te rog sa imi arati acelasi respect. Daca nu ai reusit sa te intelegi la telefon cu colegele mele, este pentru ca nu intelegi inca franceza. Din partea mea oferta ramane deschisa, daca vorbesti cursiv franceza (chiar daca mai faci cate o greseala) poti sa iei legatura cu mine si sa te prezint la un client. Altfel te duci acolo la interviu si nu vei reusi sa explici ce stii sa faci. Ai o experienta de munca frumoasa, si multi angajatori ar vrea sa te aiba, daca nu ar fi bariera de limba.
Un singur lucru te rog, trateaza-ma si tu cu respect, pentru ca asa e corect si nu iti permit sa imprastii minciuni despre mine pe acest site.
Alexandra
Sus In jos
http://www.manpower.be
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7317
Data de inscriere : 22/11/2006

electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Empty
MesajSubiect: Re: electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda   electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 3:57 pm

CBC a scris:
Gabriel,

Imi pare rau ca ai ramas cu o impresie neplacuta dupa discutiile noastre. Cred ca am investit cateva ore puse cap la cap pentru a intelege in detaliu ce experienta ai, in ce fel te pot prezenta unor eventuali angajatori, cand ai fi disponibil sa vii pentru un interviu. Daca retii, am vorbit la telefon cat erai inca in Italia, si ti-am spus ca e nevoie sa te pui la punct cu limba franceza pentru ca nu vorbesti aproape deloc si eu din pacate fara franceza sau flamanda nu stiu cum sa iti gasesc un loc de munca in Belgia. Nu pentru ca nu as vrea. Apoi m-ai sunat dupa o luna spunandu-mi ca acum vorbesti bine franceza. ?!?!
In plus, daca iti amintesti, ai fost si nepoliticos, si insistent. Si acum observ ca tu vorbesti despre mine negativ. Eu imi fac munca cu seriozitate su simt al raspunderii si cu respect fata de oameni, te rog sa imi arati acelasi respect. Daca nu ai reusit sa te intelegi la telefon cu colegele mele, este pentru ca nu intelegi inca franceza. Din partea mea oferta ramane deschisa, daca vorbesti cursiv franceza (chiar daca mai faci cate o greseala) poti sa iei legatura cu mine si sa te prezint la un client. Altfel te duci acolo la interviu si nu vei reusi sa explici ce stii sa faci. Ai o experienta de munca frumoasa, si multi angajatori ar vrea sa te aiba, daca nu ar fi bariera de limba.
Un singur lucru te rog, trateaza-ma si tu cu respect, pentru ca asa e corect si nu iti permit sa imprastii minciuni despre mine pe acest site.
Alexandra
Intru totul de acord cu tine, respectul si bunul simt trebuie sa fie atuurile noastre, celor care ne-am stabilit sau avem de gand sa ne stabilim pe aici.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
gabriel123
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 10
Reputatie : 0
Puncte : 5235
Data de inscriere : 22/03/2010

electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Empty
MesajSubiect: romani,feriti va de agentia de munca TOP INTERIM,MAINTEC   electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Icon_minitimeSam Aug 13, 2011 9:48 am

am lucrat 4 luni la bruxel la o firma care are circa 10 persoane angajate si alti cativa cu saptamina,prin top interim care este aceeasi firma cu maintec,desi am spus ca doresc sa lucrez intr o societate mare , de la o suta de angajati in sus,ei mi au spus la interviu ca sunt societate mare!!cu multi angajati
cind am ajuns acolo,am lucrat primele 2 saptamini cu sculele mele de acasa,noroc ca le aveam cu mine,dupa care au cumparat,cu mare greutate,incet incet scule.asa ceva nu am mai vazut!!
practic am cerut sa mi gaseasca o firma cu profil industrial,si ei erau pe constructii,ceea ce este complet diferit,fara scheme,asa din cap,las ca o facem noi.!!....am ramas blocat
practic e o firma de italieni din sicilia,ce sa le ceri?
daca le cereai ceva scule se suparau!!
in prima luna am lucrat la montaj panouri electrice,cum au zis,dar dupa mi au cerut sa le fac si desene electrice,si sa ma duc sa trag cabluri pe diverse santiere cu masina mea,personala
si in plus pe aceeasi bani!!
de aceea intr o firma serioasa,desenatorul face desene,mecanicul face mecanica,directorul face director
mi au spus la inceput ca face cdi dupa maxim 4 luni,si ma anunta dupa 4 luni ,in ultima zi ca nu mai e de munca
da problema mai mare este alta!!
am locuit la hostel o perioada,dupa care mi au propus sa locuiesc intr un apartament,in care am gasit alte 3 persoane din polonia si ungaria,si ei se plingeau de aceesi treaba
adica,dupa ce incepi sa platesti chiria la acel apartament,care a crescut de al 15 euro la 65 pe saptamina(in ianuarie,ziceau persoanele care locuiau in camera) fara sa anunte ,fara explicatii,periodic iti mai trag 65 de euro fara explicatii, iar cind ceri explicatii,,te poarta de la un birou la altul,,ca nu ma ocup eu de asta,,
problema este generala,nu ca mi sa intimplat mie,deci este o practica,ce ar trebuie starpita.
am fost la sindicat,dar trebuia sa ma duc la juridic,pierdere de timp
dar intrebarea-de ce la romani, se de salariu de la 11 la 14 euro la ora,in timp ce belgienii nu muncesc fara 18euro brut-gunoierii si 20 electricieni policaficati?mai nou iau francezi,ca salariul e mai mic in franta
problema este ca nu poti lua apartament in chirie cu acesti bani,ca nu ti da,se uita pe fisa de salar si nu ti da!!
iar referitor la limba,franceza din franta e clara si curata,dar la bruxel e o stalcitura de franceza,probabil amestecata cu olandeza,adica ma duc in franta vorbesc cu persoane de la agentii imobiliare,firme,agentii de munca,si ma inteleg foarte bine si la bruxel fac figuri unii
problema este ca practic rasismul pleaca de la BRUXEL,de acolo de unde ar trebui sa de axemplu de non rasism!!
si ar mai fi multe de spus

Sus In jos
Continut sponsorizat





electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Empty
MesajSubiect: Re: electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda   electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda Icon_minitime

Sus In jos
 
electrician de intretinere -caut de munca in zona flamanda
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ELECTRICIAN-CAUT MUNCA IN BELGIA ZONA FLEURUS
» Caut job
» ANGAJAM Mecanic intretinere / reglaje de precizie
» rugaminte adresata vorbitorilor de limba Dutch(flamanda)
» Putem prelua pachete pentru trimis in Romania - zona de nord

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: STIRI DIN DIASPORA / ANUNTURI-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente