DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7356
Data de inscriere : 11/10/2008

Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Empty
MesajSubiect: Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare   Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Icon_minitimeLun Mar 30, 2009 1:30 am

Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Images51j
NASA a lansat o avertizare , cel putin ciudata, anuntand faptul ca in 2012 lumea va fi maturata de o furtuna solara.
Sincer, mi se pare o manipulare si asta pentru ca, daca ne gandim putin la actuala criza mondiala, ce poate sa fie mai convenabil pentru cei care isi vor pierde casele , vor ajunge sa traiasca in corturi, daca nu faptul ca astfel, li se va induce sa isi accepte soarta si sa nu se revolte urmand sa astepte sfarsitul lumii ?
Am vazut de asemenea un raport interesant despre metode de manipulare a maselor, si culmea, pe primul loc, era acest tip de manipulare, folosit de altfel in toate religiile lumii, si anume aceea cu prevestirea "sfarsitului lumii".




Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
angelarusu
Expert
Expert
angelarusu


Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 11
Puncte : 6013
Data de inscriere : 17/01/2009

Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Empty
MesajSubiect: Re: Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare   Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Icon_minitimeLun Mar 30, 2009 11:05 am

Apoi numai Bunul Dumnezeu stie ce va mai fi . Ca ei zic multe dar se intampla putine.Eu sunt de parere ca trebuie sa ne gandim fiecare la sfarsitul nostru si sa fim pregatiti tot timpul.
Sus In jos
http://www.ganduri-online.ro
Karina
Senior
Senior
Karina


feminin
Numarul mesajelor : 171
Localisation : Pe munte
Reputatie : 3
Puncte : 5928
Data de inscriere : 27/03/2009

Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Empty
MesajSubiect: Re: Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare   Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Icon_minitimeLun Mar 30, 2009 3:07 pm

angelarusu a scris:
Apoi numai Bunul Dumnezeu stie ce va mai fi . Ca ei zic multe dar se intampla putine.Eu sunt de parere ca trebuie sa ne gandim fiecare la sfarsitul nostru si sa fim pregatiti tot timpul.
Asa se zice.
Sus In jos
black_cat

black_cat


feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 40
Localisation : Jemeppe sur Sambre - Namur
Emploi : English Teacher la St Georges s/M
Loisirs : Radioamatorismul, Sportul
Reputatie : 0
Puncte : 5831
Data de inscriere : 19/10/2008

Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Empty
MesajSubiect: Re: Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare   Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Icon_minitimeLun Mar 30, 2009 9:06 pm

Deci asta numai a comunicat NASA nu arata...

In plus, daca ar fi fost sa fie asa ceva,s-ar fi declansat isteria pe toate posturile TV...ceea ce nu s-a intamplat.

E un motnaj facut de vre-un nebun obsedat de astronomia pe care nici el n-o intelege prea bine...
Sus In jos
Karina
Senior
Senior
Karina


feminin
Numarul mesajelor : 171
Localisation : Pe munte
Reputatie : 3
Puncte : 5928
Data de inscriere : 27/03/2009

Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Empty
MesajSubiect: Re: Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare   Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Icon_minitimeMar Mar 31, 2009 11:17 pm

black_cat a scris:
Deci asta numai a comunicat NASA nu arata...

In plus, daca ar fi fost sa fie asa ceva,s-ar fi declansat isteria pe toate posturile TV...ceea ce nu s-a intamplat.

E un motnaj facut de vre-un nebun obsedat de astronomia pe care nici el n-o intelege prea bine...
Totuși mulți discută de 2012. S-au cheltuit tone de cerneală în toată lumea. Televiziunile pe mai toate canalele dezbat acest subiect. Și internetul este plin de diverse pe tema anului 2012.
Toți vorbesc...nimeni nu știe nimic...
Sus In jos
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6609
Data de inscriere : 25/11/2006

Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Empty
MesajSubiect: Re: Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare   Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 9:21 am

Eu nu cred .
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7356
Data de inscriere : 11/10/2008

Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Empty
MesajSubiect: Re: Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare   Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 4:01 pm

sherlock a scris:
Eu nu cred .
Pe B1tv, vineri la ora 22:00 a româniei, este emisiunea "Codul lui Oreste".
În general sunt invitați serioși și credibili. De câteva ori a vorbit și un general de armată, nu mai rețin cum îl cheamă.
La nivel mondial, armata face niște cercetări. S-au descoperit multe.
Oamenii de știință cercetează. Calendarul Maya nu are greșeli. Se încheie brusc în anul 2012.
Nu va fi însă sfârșitul lumii, ci momentul când adevărul ne va fi revelat.
Problema e că toate aceste schimbări dramatice vor avea efecte serioase asupra ADN-ului.
Acesta va suferi o reprogramare și va fi îmbunătățit, având 12 spirale în loc de 2.
Oamenii vor depăși tehnologia.
E bine să ne informăm, și să ținem pasul cu noile descoperiri științifice.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Empty
MesajSubiect: Re: Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare   Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare Icon_minitime

Sus In jos
 
Lumea amenintata cu sfarsitul in 2012 din cauza unei furtuni solare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CELE 12 SEMNE, CARE VOR FI LA SFARSITUL LUMII !!!
» Belgia va trebui sa stranga centura din cauza crizei
» Saluti la toata lumea de pe-aici......
» Visul american debarcat in toata lumea.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: STIRI DIN DIASPORA / ANUNTURI-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente