DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Fii frumoasa!

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

Fii frumoasa! Empty
MesajSubiect: Fii frumoasa!   Fii frumoasa! Icon_minitimeMier Mar 25, 2009 11:12 pm

Fii frumoasa! Catherinedeneuve

Esti frumoasa! Un motto care trebuie sa-ti domine ziua. Multi psihologi spun ca trebuie sa te simti frumoasa ca atunci cand te uiti in oglinda sa zambesti ca o femeie frumoasa. Tu cum te simti? Ce le diferentiaza pe dive de noi? Celebritatea nu aduce cu ea frumusete, ci trebuie sa-ti intelegi frumusetea proprie ca sa te poti simti ca o diva.
Nu e o noutate faptul ca egiptenii erau un popor care tinea extrem de mult la aspectul lui. Igiena era regula de aur, vesminte bogate, parfumuri aromate si coafuri dramatice. Tot ei pot fi considerati primul popor ce a pus accentul pe ingrijirea pielii cu ajutorul diferitelor tratamente naturiste. Aplicau pe parul ud smirna, foloseau uleiul de migdale pentru ingrijirea pielii si pentru parfumul ei, seminte de schinduf pentru masti faciale si aloe vera pentru tratamentele faciale.
Cum sa te simti frumoasa si spectaculoasa zi de zi in ciuda rutinei?
1. Daca nu iti reinnoiesti garderoba lunar, incearca sa mergi la shopping dupa bijuterii sau alte accesorii. In fiecare zi "inveseleste-ti" tinuta cu un accesoriu nou. Te vei simti foarte chic. Brose, cercei, esarfe, doar o parte din optiunile tale.
2. Poarta in geanta o apa termala de poseta. Te vei trezi zambind in oglinda de fiecare data dupa ce ai aplicat-o pe tenul tau.
3. Nu ai timp de coafor, insa nu uita de produsele de styling. O spuma buna si un foehn iti poate crea cea mai hot coafura din bucle. O placa si o ceara de par poate fi un alt look care nu da gres niciodata. Un breton si un coc ciufulit intr-o parte stilizat cu fixativ poate fi exact coafura ce va crea din tine o apartie eleganta si stilata. Nu uita niciodata spray-ul de stralucire, e "arma" ta secreta.
4. Alege un parfum in functie de stare. Daca vrei sa te simti eleganta, alege Delices de Cartier sau J’adore, senzualitatea cu ceva asemnator cu Sunkisses Glow by JLO, prospetime prin Aqua Ella. Un parfum care hipnotizeaza simturile trecatorilor iti va aduce incredere in tine si in puterea ta de seductie
5. Chiar daca agenda nu iti permite multe escapade din lumea carierei tale, incearca sa iti faci o programare la un salon spa, in care sa ti se ofere o sedinta de masaj aromaterapy in prima saptamana, urmatoarea la un salon premium pentru o manichiura si lista continua. Nu iti ocupa mult timp si mai mult de atat te face sa te simti speciala.
6. Ajungi acasa dupa o zi de munca si parca si cuvantul "frumusete" te face sa te urasti pentru ca te dor picioarele, te simti foarte obosita si cu toate recomandarile din lume nu te simti in stare de nicio masca faciala sau nu stiu ce scrub? Stiu sentimentul. Insa o baie cu lapte si uleiuri esentiale te relaxeaza la maxim si mai mult de atat te simti cea mai sexy femeie din lume.
7. Iti plac florile, insa nu iti poti forta iubitul sa it cumpere zilnic. Insa ce ai spune daca ti le-ai cumpara chiar tu? Gandeste-te la sentimentul pe care ti-l provoaca, de evadare in propriul vis in care te scufunzi in flori. Te face sa te simti femeie!
8. La sfarsit de saptamana cumparati o noua pereche de bikini, un sutien nou sau dresuri cu portjartier. Priveste-te in oglinda si misca-ti corpul in ritmuri de balet. Ce sentiment ai?
9. Inscrie-te la ore de dans sau acorda-ti o ora in propria casa, in care sa-ti pluteasca corpul pe "aripile" muzicii tale preferate. Te vei simti increzatoare si frumoasa!
10. Priveste la omul exceptional pe care il ai alaturi. E perfect! De ce crezi ca te-a ales pe tine? Acum uita-te in oglinda, pentru ca pe langa toate calitatile tale launtrice esti o femeie frumoasa.
11. Zambeste – este cel mai usor dar si cel mai important secret al frumusetii unei persoane. O femeie care zambeste iti creaza nu numai nevoia de a-i zambi la randu-ti, dar o face sa si straluceasca.
12. Poarta in geanta o mini-trusa de machiaj care sa iti recontureze make-up-ul. Te vei simti fresh si atragatoare pe tot parcursul zilei.
Tu ce trucuri ale frumusetii cunosti care au reusit sa te faca sa te simti cea mai frumoasa femeie din lume?
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6513
Data de inscriere : 25/11/2006

Fii frumoasa! Empty
MesajSubiect: Re: Fii frumoasa!   Fii frumoasa! Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 8:08 am

Cel de langa tine te poate face sa te simti o femeie frumoasa , ca poti sa te aranjezi pana-ti sar creierii, ca daca partenerul nu te vede ...
Dresuri cu pojartier nu mi-am cumparat niciodata, prefer lenjerie sportiva si neaparat din bumbac .

Parfumuri am gramada, dupa stare, ca intr-o zi am chef sa miros dulce, intr-alta agresiv, depinde cum am chef .

Florile nu-mi prea plac, adica nu dau prea mare lucru pe ele ... lol!

Insa, ma epilez, imi fac manichiura, dar nu extravaganta si niciodata colorata, imi spal si aranjez parul zilnic, peeling o data la 2 saptamani, pedichiura mi-o face un domn o data la 5-6 saptamani , deci am grija de mine intr-un mod normal, nu iesit din comun .
N-am de ce sa ma dau peste cap ...
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

Fii frumoasa! Empty
MesajSubiect: Re: Fii frumoasa!   Fii frumoasa! Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 2:56 pm

sherlock a scris:
Cel de langa tine te poate face sa te simti o femeie frumoasa , ca poti sa te aranjezi pana-ti sar creierii, ca daca partenerul nu te vede ...
Dresuri cu pojartier nu mi-am cumparat niciodata, prefer lenjerie sportiva si neaparat din bumbac .

Parfumuri am gramada, dupa stare, ca intr-o zi am chef sa miros dulce, intr-alta agresiv, depinde cum am chef .

Florile nu-mi prea plac, adica nu dau prea mare lucru pe ele ... lol!

Insa, ma epilez, imi fac manichiura, dar nu extravaganta si niciodata colorata, imi spal si aranjez parul zilnic, peeling o data la 2 saptamani, pedichiura mi-o face un domn o data la 5-6 saptamani , deci am grija de mine intr-un mod normal, nu iesit din comun .
N-am de ce sa ma dau peste cap ...
Ca cel de lângă tine sa vrea să te facă să te simți frumoasă, întâi tu trebuie să să fi convinsă de aceasta. Pesimismul și ochiul critic este nociv.
Frumusetea vine din interior, din inimă, din suflet și din minte.
E drept că se mai spune că toate femeile sunt frumoase, dar unele sunt neglijente și nu se îngrijesc.
Nu machiajul te face totuși frumoasă, ci în primul rând sănătatea și igiena.
Bărbații supun de cele mai multe ori că o femeie cu-adevărat frumoasă este aceea care este frumoasă atunci când s-a trezit dimineața din somn.
Ai văzut filmul "Harem"? Femeile din orient sunt educate de mici să știe să se simtă frumoase, și să se pună în valoare ca să fie iubite.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
AL-RAISA
Senior
Senior
AL-RAISA


feminin
Numarul mesajelor : 260
Varsta : 50
Localisation : NL
Reputatie : 3
Puncte : 5827
Data de inscriere : 30/05/2009

Fii frumoasa! Empty
MesajSubiect: Re: Fii frumoasa!   Fii frumoasa! Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 3:19 pm

asa stiu si eu; ca femeia o vezi cat e de frumoasa, dimineata. Si chiar e adevarat.
Sus In jos
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6513
Data de inscriere : 25/11/2006

Fii frumoasa! Empty
MesajSubiect: Re: Fii frumoasa!   Fii frumoasa! Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 3:27 pm

sfantul_calinic a scris:
sherlock a scris:
Cel de langa tine te poate face sa te simti o femeie frumoasa , ca poti sa te aranjezi pana-ti sar creierii, ca daca partenerul nu te vede ...
Ca cel de lângă tine sa vrea să te facă să te simți frumoasă, întâi tu trebuie să să fi convinsă de aceasta. Pesimismul și ochiul critic este nociv.
.
Imagineaza-ti ca te aranjezi brici ca sa te duci cu partenerul undeva si te simti mai frumoasa ca niciodata , increzatoare, insa iti surprinzi iubitul in repetate randuri, ca se uita la o alta ...
Cum te simti, frumoasa ?

Parerea mea-i ca barbatul de langa tine, cel pe care-l adori si de opinia caruia tii cont, trebuie sa-ti dea incredere in tine, ca daca nu, frumusetea ii in zadar . beri

Chiar, pentru cine sunt eu frumoasa daca nu pentru Mulders ?
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

Fii frumoasa! Empty
MesajSubiect: Re: Fii frumoasa!   Fii frumoasa! Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 4:23 pm

sherlock a scris:
sfantul_calinic a scris:
sherlock a scris:
Cel de langa tine te poate face sa te simti o femeie frumoasa , ca poti sa te aranjezi pana-ti sar creierii, ca daca partenerul nu te vede ...
Ca cel de lângă tine sa vrea să te facă să te simți frumoasă, întâi tu trebuie să să fi convinsă de aceasta. Pesimismul și ochiul critic este nociv.
.
Imagineaza-ti ca te aranjezi brici ca sa te duci cu partenerul undeva si te simti mai frumoasa ca niciodata , increzatoare, insa iti surprinzi iubitul in repetate randuri, ca se uita la o alta ...
Cum te simti, frumoasa ?

Parerea mea-i ca barbatul de langa tine, cel pe care-l adori si de opinia caruia tii cont, trebuie sa-ti dea incredere in tine, ca daca nu, frumusetea ii in zadar . beri

Chiar, pentru cine sunt eu frumoasa daca nu pentru Mulders ?
În primul rând trebuie să fi frumoasă pentru tine. Să te simți bine în pielea ta.
Femeile mai în vârstă spun că dacă bărbatul o ia razna cu privirea, sau chiar de-a dreptul prin vecini, ori nu este cel potrivit, ori femeia de lângă el nu știe să îl facă să nu mai privească decât la ea.
De fapt pe un bărbat nu îl cucerești doar CU FRUMUSEȚEA FIZICA. Aceasta este trecătoare.
Mă refer la bărbatul care a ales să-ți fie soț. Că cel pasager, chiar că nu apreciază decât frumusețea și prospețimea de moment.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6513
Data de inscriere : 25/11/2006

Fii frumoasa! Empty
MesajSubiect: Re: Fii frumoasa!   Fii frumoasa! Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 5:46 pm

Stii povestea Frumoasa si Bestia ?
Ai vazut ce face iubirea ? Transforma uratenia in frumusete, asta am vrut eu sa zic .

Aranjatul ii partea a doua . flower
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

Fii frumoasa! Empty
MesajSubiect: Re: Fii frumoasa!   Fii frumoasa! Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 7:06 am

Daca inima omului nu se revarsa de dragoste sau de entusiasm, aproape nimic nu se mai poate face pe lumea asta.
Dragostea adevarata si transfiguratoare, sub toate formele ei, este drumul paradisiac care duce spre puritatea morala.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Fii frumoasa! Empty
MesajSubiect: Re: Fii frumoasa!   Fii frumoasa! Icon_minitime

Sus In jos
 
Fii frumoasa!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» o poveste frumoasa de Craciun!
» Cea mai frumoasa parabola despre dragoste!
» Frumoasa, desteapta, dar fara noroc
» Parul sanatos si ingrijit, un atu in plus pentru a fi frumoasa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ROMÂNCELE NOASTRE-
Mergi direct la:  
|
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente