DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ce-l face sa-ti fie fidel

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitimeVin Ian 23, 2009 9:49 pm

Tentatiile sunt la tot pasul, atat pentru cei singuri dar si pentru cei implicati intr-o relatie. Este foarte probabil ca si partenerul tau sa fi fost tentat, la un moment dat, sa calce stramb...si totusi nu a facut-o. Motivul sau motivele care l-ar fi putut determina sa-ti ramana fidel s-ar putea regasi in lista de mai jos:
Te iubeste
Desi noi, femeile, avem tendinta de a-i baga pe toti barbatii in aceeasi oala si a-i eticheta ca fiind "nascuti pentru a insela" suntem placut surprinse cand aflam ca nu e chiar asa. O buna parte dintre reprezentantii sexului puternic considera ca o data implicati intr-o relatie merita sa se dedice acelei relatii.
Iubirea ta, dar si sentimentele care il incearca pe el sunt cele care il determina sa-ti ramana fidel. Cum? Foarte simplu! Atunci cand inseala, barbatii motiveaza gestul ca fiind consecinta unei lipse a ceva: a pasiunii, a sexului, a intelegerii, etc. etc. Daca insa numai voi impreuna, prin implicare reusiti sa umpleti acest gol care se creeaza intre voi, atunci o a treia persoana nici nu mai intra in discutie.
S-ar simti vinovat si nu ar putea suporta
Daca partenerul tau este genul de om care isi asuma intodeauna faptele si consecintele lor si regreta atunci cand greseste, atunci cu siguranta nu te-ar putea insela fara sa-ti recunoasca; chiar cu riscul de a pune in pericol relatia voastra. Iar daca relatia cu tine este ceea ce-l face fericit nu ar risca sa te piarda doar pentru o distractie de o noapte.
Flirtul este destul
Toti barbatii adora sa se simta maguliti. Le place sa vada o femeie frumoasa ca le zambeste... dar numai unii se opresc doar aici. Se poate ca si iubitul tau sa fie unul dintre acestia. Ca sa-l faci sa-si doreasca sa fie numai langa tine nu trebuie decat sa ai intotdeauna grija la aceasta nevoie a lui de afectiune - si de multe ori o faci chiar fara sa-ti dai seama. Un sarut, o imbratisare, acel "te iubesc" soptit dimineata de sub patura, inainte de a cobori din pat, toate il fac sa se simta bine langa tine. Ii este teama de ce ar putea fi dupa
Teoriile care se vehiculeaza spun ca orice infideliatte in cuplu este descoperita, mai devreme sau mai tarziu. Barbatul de langa tine stie si el acest lucru si se gandeste probabil ca nu e suficient de abil sa-ti ascunda un astfel de moment de ratacire. Asa ca, daca de fiecare data insista sa iesi impreuna cu el si cu amicii lui, sa-i cunost colegii de munca, sa participi alaturi de el la diferite evenimente, atunci cu siguranta nu vrea sa renunte la tine, si nu ai de ce sa te temi ca te va insela.


Ultima editare efectuata de catre sfantul_calinic in Mar Feb 10, 2009 3:00 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
angelarusu
Expert
Expert
angelarusu


Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 11
Puncte : 5917
Data de inscriere : 17/01/2009

Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Re: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitimeVin Ian 23, 2009 10:42 pm

Foarte buna postarea dvs aplauze aplauze aplauze aplauze si chiar ar fi bine sa fie citita de cat mai multe persoane .Multumim
Sus In jos
http://www.ganduri-online.ro
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitimeSam Ian 24, 2009 7:09 pm

Very Happy Multumesc.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
GETY




feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 55
Localisation : grez-doiceau
Reputatie : 0
Puncte : 5688
Data de inscriere : 05/12/2008

Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Re: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitimeMier Feb 04, 2009 9:11 am

Da,asa este . Am 21 de ani de casnicie ,iar relatia noastra este solida datorita comunicarii ,spontaneitatii, sinceritatii si persoanei (el)sotulmeu care este deosebit. Asa ca fetelor se poate,fara a fi ipocrita mai sunt si probleme ,dar reusim sa trecem peste ele.Restul ....vine de la sine. Very Happy
Sus In jos
bic
Junior
Junior



Numarul mesajelor : 98
Reputatie : 0
Puncte : 5980
Data de inscriere : 29/02/2008

Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Re: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitimeMier Feb 04, 2009 10:44 am

GETY a scris:
Da,asa este . Am 21 de ani de casnicie ,iar relatia noastra este solida datorita comunicarii ,spontaneitatii, sinceritatii si persoanei (el)sotulmeu care este deosebit. Asa ca fetelor se poate,fara a fi ipocrita mai sunt si probleme ,dar reusim sa trecem peste ele.Restul ....vine de la sine. Very Happy

inseamna ca sunteti una din fericitele castigatoare a tirajului la loto Exclamation sansa
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Re: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitimeMier Feb 04, 2009 1:49 pm

bic a scris:
GETY a scris:
Da,asa este . Am 21 de ani de casnicie ,iar relatia noastra este solida datorita comunicarii ,spontaneitatii, sinceritatii si persoanei (el)sotulmeu care este deosebit. Asa ca fetelor se poate,fara a fi ipocrita mai sunt si probleme ,dar reusim sa trecem peste ele.Restul ....vine de la sine. Very Happy

inseamna ca sunteti una din fericitele castigatoare a tirajului la loto Exclamation sansa

Bic, vreau sa te intreb, ce crezi tu? Dragostea si fidelitatea sunt acelasi lucru?
Question
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
angelarusu
Expert
Expert
angelarusu


Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 11
Puncte : 5917
Data de inscriere : 17/01/2009

Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Re: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitimeMier Feb 04, 2009 6:29 pm

GETY a scris:
Da,asa este . Am 21 de ani de casnicie ,iar relatia noastra este solida datorita comunicarii ,spontaneitatii, sinceritatii si persoanei (el)sotulmeu care este deosebit. Asa ca fetelor se poate,fara a fi ipocrita mai sunt si probleme ,dar reusim sa trecem peste ele.Restul ....vine de la sine. Very Happy

Felicitari ptr relatia de casatorie asa de minunata si solida aplauze Si multi ani de casnicie in continuare fericiti si impliniti
Sus In jos
http://www.ganduri-online.ro
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Re: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitimeMier Feb 04, 2009 7:05 pm

angelarusu a scris:
Felicitari ptr relatia de casatorie asa de minunata si solida aplauze Si multi ani de casnicie in continuare fericiti si impliniti
@angelarusu tu esti de-a dreptul fermecatoare. Nu am mai intalnit un om asa depsebit pana acum.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
angelarusu
Expert
Expert
angelarusu


Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 11
Puncte : 5917
Data de inscriere : 17/01/2009

Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Re: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitimeMier Feb 04, 2009 8:55 pm

Va multumesc din suflet .
Sus In jos
http://www.ganduri-online.ro
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Re: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitimeMier Feb 04, 2009 9:03 pm

angelarusu a scris:
Va multumesc din suflet .
Very Happy flori
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
GETY




feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 55
Localisation : grez-doiceau
Reputatie : 0
Puncte : 5688
Data de inscriere : 05/12/2008

Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Re: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 4:33 pm

Dragostea si fidelitatea sunt acelas lucru?
Eu cred ca se completeaza una pe alta.



Si nu cred ca am castigat la loto(pt.Bic)

Multumesc Angela !
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Re: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 5:03 pm

GETY a scris:
Dragostea si fidelitatea sunt acelas lucru?
Eu cred ca se completeaza una pe alta.



Si nu cred ca am castigat la loto(pt.Bic)

Multumesc Angela !

Intr-o casnicie, sau relatie stabila, intemeiata pe sentimente, respect, si in care exista comunicare, dragostea creste proportional cu timpul petrecut impreuna, iar fidelitate se instaleaza prin comparatia persoanei de langa tine cu tot ce este frivol.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Ce-l face sa-ti fie fidel Empty
MesajSubiect: Re: Ce-l face sa-ti fie fidel   Ce-l face sa-ti fie fidel Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce-l face sa-ti fie fidel
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum se face cruce corect
» Gaseste-i pe oamenii care te pot face fericit!
» Cum se face BORSUL de casa pentru ciorbe

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ROMÂNCELE NOASTRE-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente