DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 scoala de soferi - permis de conducere

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
mihaela mihai




Numarul mesajelor : 3
Varsta : 45
Reputatie : 0
Puncte : 6085
Data de inscriere : 07/02/2008

scoala de soferi - permis de conducere Empty
MesajSubiect: scoala de soferi - permis de conducere   scoala de soferi - permis de conducere Icon_minitimeMar Iun 03, 2008 6:54 pm

as vrea sa fac si eu scoala de soferi....aici in nl....dar nu stiu prea bine limba olandeza...si m ar interesa daca este vreun instructor roman care sa nma ajute....asrtept raspunsurile voastre!!
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7409
Data de inscriere : 22/11/2006

scoala de soferi - permis de conducere Empty
MesajSubiect: Re: scoala de soferi - permis de conducere   scoala de soferi - permis de conducere Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 10:27 am

Am mutat acest subiect la informatii utile deoarece ar putea fi folositor si altor persoane in aceiasi situatie ca tine.
Referitor la intrebarea ta, cu regret iti spun ca eu nu cunosc o scoala de soferi cu un instructor român in Olanda, dar poate vre-un forumist stie aceasta.
Totusi analizand ce ai scris tu, sfatul meu ar fi urmatorul: - de ce nu mergi in românia in vacanta si sa faci repede acolo scoala de soferi, sa dai examen si sa-ti iei permisul de acolo, deoarece permisele românesti sunt valabile in toate tarile europene acum, inclusiv Olanda.
Avantajul ar fi pretul mai mic pt scoala si examen, limba materna, spaga si restul chestiilor mioritice, iar dezavantajul o vacanta pierduta acolo cu cheltuiala drumului, in plus in Olanda cu toate ca permisul este perfect valabil, poate vei fi obligata sa-l schimbi cu unul Olandez mai tarziu pt urmatoarele motive:
- poti da peste cate un capcaun de politai care spune ca ai dreptul sa conduci cu el doar 6 luni (fals - poti conduce mereu deoarece romania este o tara europeana), unele companii de asigurari pot face figuri si invoca ca nu te pot asigura (sau cer bani mai multi) deoarece ai permis altul decat Olandez, (din nou ilegal, dar fiecare companie isi face legea ei)
in cazul acesta te duci si-l preschimbi contra sumei de vre-o +/- 45€ si gata.
ai aici un sit unde te poti informa despre permisul de conducere Olandez, legislatie referitoare la aceasta etc.: http://www.rijbewijs.nl/nl/english.asp
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7409
Data de inscriere : 22/11/2006

scoala de soferi - permis de conducere Empty
MesajSubiect: Re: scoala de soferi - permis de conducere   scoala de soferi - permis de conducere Icon_minitimeMar Oct 28, 2008 8:20 am

Un sit util pt Permis de conducere auto online, in Belgia este: klik here
Sus In jos
http://www.belgianul.com
angelarusu
Expert
Expert
angelarusu


Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 11
Puncte : 6013
Data de inscriere : 17/01/2009

scoala de soferi - permis de conducere Empty
MesajSubiect: Re: scoala de soferi - permis de conducere   scoala de soferi - permis de conducere Icon_minitimeVin Ian 23, 2009 11:11 pm

Draga mea ,si eu fac scoala de soferi tot aici in nl numai ca este detul de scump eu platesc 32 de euro pe 50 de minute de conducere ... TEMPO , dar daca tot vrei instructor roman eu stiu unul daca mai ai nevoie anuntama si iti voi da nr de telefon al domnului instructor.
Sus In jos
http://www.ganduri-online.ro
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 51
Reputatie : 11
Puncte : 7004
Data de inscriere : 17/12/2006

scoala de soferi - permis de conducere Empty
MesajSubiect: Re: scoala de soferi - permis de conducere   scoala de soferi - permis de conducere Icon_minitimeJoi Oct 29, 2009 10:30 am