DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 romani in rotterdam

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
mihaela mihai




Numarul mesajelor : 3
Varsta : 45
Reputatie : 0
Puncte : 6085
Data de inscriere : 07/02/2008

romani in rotterdam Empty
MesajSubiect: romani in rotterdam   romani in rotterdam Icon_minitimeMar Feb 12, 2008 10:10 am

salut la toata lumea de pe aici!! azi am primit un mail in care mi se cerea ajutor pt o pers care practic a ramas fara nimic pe aici! este in rotterdam,am nr de tel si adresa de mail......dar ..........eu nu am prea multe cunostinte nici macar pt mine.omul e de 4 zile in nl in cautarea unui job,dar......nimic....si banii pe care ii avea sunt pe terminate .....mancare....la supermarket....casa....la proprietar...deci, daca e cineva care il poate ajuta, sa ma contacteze pt a i da nr de tel sau adresa de mail . eu zic sa incercati .totusi e un om....si roman!!!! drapel astept raspunsurile voastre help
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7409
Data de inscriere : 22/11/2006

romani in rotterdam Empty
MesajSubiect: Re: romani in rotterdam   romani in rotterdam Icon_minitimeMar Feb 12, 2008 10:43 am

mihaela mihai a scris:
salut la toata lumea de pe aici!! azi am primit un mail in care mi se cerea ajutor pt o pers care practic a ramas fara nimic pe aici! este in rotterdam,am nr de tel si adresa de mail......dar ..........eu nu am prea multe cunostinte nici macar pt mine.omul e de 4 zile in nl in cautarea unui job,dar......nimic....si banii pe care ii avea sunt pe terminate .....mancare....la supermarket....casa....la proprietar...deci, daca e cineva care il poate ajuta, sa ma contacteze pt a i da nr de tel sau adresa de mail . eu zic sa incercati .totusi e un om....si roman!!!! drapel astept raspunsurile voastre help

Am mutat aici mesajul tau deoarece la aceasta rubrica poate fi vazut de mai multa lume, (la rubrica unde l-ai pus nu se poate intra decat pt cei inscrisi pe sit).
Sper ca mesajul tau va fi auzit in principiu de cei din Olanda si vor reactiona in consecinta dupa cum le va dicta inima pt a ajuta un compatriot.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6538
Data de inscriere : 25/11/2006

romani in rotterdam Empty
MesajSubiect: Re: romani in rotterdam   romani in rotterdam Icon_minitimeMar Feb 12, 2008 12:45 pm

Daca ar veni toti din Romania in Olanda, fara siguranta de a avea un job aici, sau fara bani in buzunar, ce ar trebui sa faca romanii din Olanda? Sa le gaseasca la toti servici si sa aibe grija ca romanii sa aibe ce mina si unde sta? Pe mine una, ma cam revolta chestiile astea, dar totusi am sa-i dau un sfat:

Acel roman poate sa se prezinte la Leger des Heils, adresa:
De Sluis
Westzeedijk 493
3024 EL Rotterdam
telefoon: (010) 244 03 56
este pe linga Euromast si se ajunge cu tramvaiul 8, care opreste practic in fata usii.


citat
Mission Statement
MCR is onderdeel van de Stichting Leger des Heils Welzijns- en Gezondheidszorg (W&G). Wij werken vanuit de gedachte dat iedereen die in Rotterdam en omstreken een beroep op ons doet, recht heeft op goede zorg. Wat zijn of haar afkomst of hulpvraag ook is. De basis van dit werk is gelegen in het Evangelie van Jezus Christus. Onze drijfveren zijn rechtvaardigheid, solidariteit en professionaliteit. Met maatwerk willen wij gerichte zorg bieden, waarbij wij uitgaan van de mogelijkheden en ontwikkelingskansen van elke individuele cliënt. Het MCR werkt intensief samen met andere instellingen voor hulp- en zorgverlening, de gemeente, bewonersorganisaties en overige belangrijke partijen.

Poate vrea Cornelia sa traduca tekstul de mai sus, ca eu nu am timp acum.

http://www.legerdesheils-mcr.nl/index.html


succes!
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7409
Data de inscriere : 22/11/2006

romani in rotterdam Empty
MesajSubiect: Re: romani in rotterdam   romani in rotterdam Icon_minitimeMar Feb 12, 2008 1:15 pm

Sfinta Vineri a scris:
Daca ar veni toti din Romania in Olanda, fara siguranta de a avea un job aici, sau fara bani in buzunar, ce ar trebui sa faca romanii din Olanda? Sa le gaseasca la toti servici si sa aibe grija ca romanii sa aibe ce mina si unde sta? Pe mine una, ma cam revolta chestiile astea, dar totusi am sa-i dau un sfat:

Acel roman poate sa se prezinte la Leger des Heils, adresa:
De Sluis
Westzeedijk 493
3024 EL Rotterdam
telefoon: (010) 244 03 56
este pe linga Euromast si se ajunge cu tramvaiul 8, care opreste practic in fata usii.


citat
Mission Statement
MCR is onderdeel van de Stichting Leger des Heils Welzijns- en Gezondheidszorg (W&G). Wij werken vanuit de gedachte dat iedereen die in Rotterdam en omstreken een beroep op ons doet, recht heeft op goede zorg. Wat zijn of haar afkomst of hulpvraag ook is. De basis van dit werk is gelegen in het Evangelie van Jezus Christus. Onze drijfveren zijn rechtvaardigheid, solidariteit en professionaliteit. Met maatwerk willen wij gerichte zorg bieden, waarbij wij uitgaan van de mogelijkheden en ontwikkelingskansen van elke individuele cliënt. Het MCR werkt intensief samen met andere instellingen voor hulp- en zorgverlening, de gemeente, bewonersorganisaties en overige belangrijke partijen.

Poate vrea Cornelia sa traduca tekstul de mai sus, ca eu nu am timp acum.

http://www.legerdesheils-mcr.nl/index.html


succes!

mey Sfanto,
tu ai inima mai mare decat Rotterdamul, e buna adresa aia dar nu stiu daca chiar este de ajutor pt un român deabia sosit, fa un pustiu de bine si da niste telefoane la cunostintele tale poate au vre-o varianta mai pamânteasca.
merci si un "grand bon jour" de la noi.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6538
Data de inscriere : 25/11/2006

romani in rotterdam Empty
MesajSubiect: Re: romani in rotterdam   romani in rotterdam Icon_minitimeMar Feb 12, 2008 1:40 pm

pai in primul rind nu stim nimic despre acest roman. Ce calificatie are? ce stie sa faca? la ce se pricepe? Virsta? Sunt sigura ca si cunostintele mele ar vrea sa stie acest lucru.
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7409
Data de inscriere : 22/11/2006

romani in rotterdam Empty
MesajSubiect: Re: romani in rotterdam   romani in rotterdam Icon_minitimeMar Feb 12, 2008 1:48 pm

Sfinta Vineri a scris:
pai in primul rind nu stim nimic despre acest roman. Ce calificatie are? ce stie sa faca? la ce se pricepe? Virsta? Sunt sigura ca si cunostintele mele ar vrea sa stie acest lucru.

Vezi pe PM cu Mihaela Mihai care a postat, ea trebuie sa stie mai multe, are coordonatele românului.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7409
Data de inscriere : 22/11/2006

romani in rotterdam Empty
MesajSubiect: Re: romani in rotterdam   romani in rotterdam Icon_minitimeMar Feb 12, 2008 7:21 pm

Uite AICI un anunt din Liege/Belgia care l-ar putea interesa, in fond o bucata de paine este peste tot chiar in Belgia sau Olanda
ps trebuie prefixul de Be in fata nr 0032 si apoi fara 0 deco 0032475.....
...
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6538
Data de inscriere : 25/11/2006

romani in rotterdam Empty
MesajSubiect: Re: romani in rotterdam   romani in rotterdam Icon_minitimeMar Feb 12, 2008 7:59 pm

despre ce pm este vorba? eu nu am gasit nici unul...
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7409
Data de inscriere : 22/11/2006

romani in rotterdam Empty
MesajSubiect: Re: romani in rotterdam   romani in rotterdam Icon_minitimeMar Feb 12, 2008 8:02 pm

Sfinta Vineri a scris:
despre ce pm este vorba? eu nu am gasit nici unul...
am zis daca ai vre-o varianta sa iei legatura prin PM cu mihaela mihai care a publicat articolul si sa iti dea datele persoanei in cauza pe care ea le are.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Continut sponsorizat





romani in rotterdam Empty
MesajSubiect: Re: romani in rotterdam   romani in rotterdam Icon_minitime

Sus In jos
 
romani in rotterdam
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» La EXTRAVIERGE/Rotterdam va canta Candy
» Oferta job in Rotterdam, aupair pt perioada ian.-iulie 2008
» Barbatii romani
» POJII

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: GENERAL-
Mergi direct la:  
|
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente