DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Semnele Frumusetii

In jos 
+2
Neptuna
sanziana
6 participan?i
AutorMesaj
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7256
Data de inscriere : 24/11/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitimeVin Dec 01, 2006 8:42 am

Mersi pentru Horoscop, Gogule!;)
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 26/11/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitimeMier Dec 06, 2006 10:56 pm

Este prietenul tau si va simtit foarte bine impreuna, dar este el partenerul ideal pe termen lung? Verifica ghidul astrelor si vei afla care sunt sansele ca el sa te ceara in casatorie. Tot aici vei gasi sub ce stele se nasc cei mai buni soti.

Berbecul
Barbatul nascut sub acest semn este pasional si inspirat, dar care este parerea lui despre casatorie? In cazul fericit, el crede despre persoana sa ca este un cavaler plin de curaj, cu o misiune serioasa de indeplinit. Dar asteapta ca femeia de langa el sa sacrifice totul pentru ambitia "luptatorului" sau. Aroganta, lipsa de sensibilitate, competitia permanenta, reprezinta cateva dintre cele mai putin savuroase calitati ale partenerului Berbec dar, in ciuda acestora, poate fi un suflet idealist si romantic. Il poti motiva acordandu-i foarte multa atentie si asigurandu-i locul intai in inima ta. In rest, te poate uimi cu sinceritatea, inteligenta si creativitatea de care da dovada.

Taurul
Are reputatia de a fi cel mai potrivit barbat pentru o casatorie. Poate dovedi ca este loial, ca este un barbat de moda veche si desebit de posesiv. Nu intotdeauna, insa, deoarece poate arata si fata barbatului periculos si nebun, gen Jack Nicholson. Vestea buna este ca, atunci cand se maturizeaza, daca se intampla asta vreodata, se transforma, dintr-un mare fustangiu, intr-un familist convins. Vrei sa-i stii punctul sensibil? Trebuie sa fii pe masura apetitului sau, in materie de mancare si sex. Calitati? Este un barbat galant. Iar arta cu care face dragoste nu poate fi depasit cu usurinta. In momentul in care devine tata, se lasa prins in acest rol, cu dragoste si naturalete.

Gemenii
Inteligent, versatil, fascinant si amuzant. In ciuda reputatiei lui de barbat care se plictiseste cu usurinta, inima lui este foarte vulnerabila cand i se arata tandrete si incredere. Iar daca stii sa porti si o discutie serioasa cu el, s-ar putea sa fie incantat sa te ia de mana si sa te conduca intr-un calatorie pe viata. Dar pretentiile, dezaprobarea sau neacordarea unei atentii suficiente sunt cele mai rapide cai de a-l trezi pe celalat Geaman, pe cel obraznic si iresponsabil. Ofera-i spatiu si libertate si lasa-l sa se maturizeze in ritmul sau. Cat despre sarmul si spontaneitatea cu care isi demonstreaza afectiunea, fii recunoscatoare pentru ele, pentru ca sunt ingredientele care vor mentine dragostea si romantismul in relatia voastra.

Racul
Pentru sensibilul Rac exista doua optiuni atunci cand se gandeste la casatorie: sau sa joci tu rolul mamicii sau, daca esti mai norocoasa, sa fie el taticul. Daca iti face placere sa ai grija de iubitul tau, sa ii mangai ego-ul si sa ii incurajezi impulsurile creative, inseamna ca vei iubi dependenta, atentia si vulnerabilitatea dezarmanta pe care ti le va arata. Dar asigura-te ca nu ocupi locul doi, dupa persoana perfecta care este mama lui. Pe de alta parte, daca te intereseaza un barbat protector, intelegator si tandru, nu-l cauta la alta zodie. Atata vreme cat esti pregatita sa ramai fetita tatei pentru totdeauna. La oricare optiune v-ati opri, rolul de parinte este la ordinea zilei. Asa ca, accepta-l sau paraseste-l de pe-acum!

Leul
Maiestuos, auritar, ambitios si foarte serios, sotul Leu poate gasi ca este o adevarata provocare transformarea solitudinii in duet. Sentimental, romantic, dar si dominator, nu cere decat putina atentie si respect. Daca le primeste, devine cel mai binevoitor, dragut, loial si pasional partener pe care si-l poate dori o femeie. O data ce l-ai convins ca nu trebuie sa iti cerseasca atentia sau sa se afle in competitie cu alti barbati pentru a obtine admiratia ta, creativitatea si pofta sa de viata pot atinge cote maxime. Langa un partener Leu, poti fi sigura ca vei fi tratata si te vei simti ca si o regina.

Fecioara
Cele mai dificile momente pe care trebuie sa le induri, daca esti casatorita cu un nativ din Fecioara, sunt acelea in care trebuie sa il convingi ca dragostea este un fenomen natural si magic, iar nu o operatiune militara. Analitic, organizat si disciplinat, el poate transforma totul intr-un mare proiect, inclusiv clipele de joaca impreuna cu copiii sai. Totusi, este un barbat constiincios, inteligent si... indispensabil. Daca esti in stare sa accepti nevoia lui de a transforma toate actiunile in acte educationale si daca poti sa il determini sa primeasca, din cand in cand, rolul de elev, atunci intelegerea din cuplu ar putea sa continue la nesfarsit.

Balanta
Cu sarmul si reputatia romantica proprii barbatului Balanta, acesta este deseori considerat candidatul ideal pentu o casatorie. Este nerabdator sa te ridice pe un piedestal si sa il uite pe "Eu" in favoare lui "Noi". Dar ai grija, deoarece nevoia sa de a avea o imagine imaculata, pretentiile, vanitatea si obsesia lui de a fi o persoana populara, il pot transforma intr-un egocentrist. Fii ferma cu el!

Scorpionul
"La bine si la rau" poate avea intelesuri noi, daca il ai ca partener pe acest domn misterios si plin de toane. Deseori enigmatic, vei descoperi ca oscileaza intre imaginea sfantului senin si a pacatosului sadic. Cheia prin care poti atinge firea lui sensibila, devotata si sexy si, totodata, care sa te ajute sa te tii departe de accesele sale de paranoia, de gelozie sau de aerele dictatoriale, este sa dai dovada de compasiune si intelegere. Trateaza-ti iubitul intr-o maniera sensibila, prin care sa ii demonstrezi ca il accepti si ca ai incredere in el. Convinge-l ca il iubesti atat de mult cat poate iubi o femeie, iar relatia voastra va deveni indestructibila si pentru toata viata. E un barbat dificil, dar merita sa incerci!

Sagetatorul
Arogant, iresponsabil si fustangiu, are cea mai proasta reputatie din intreg zodiacul, cand vine vorba de inchegarea unei legaturi stabile. Dar poate fi mai romantic ca nimeni altul. Ofera-i spatiu, nu-l inabusi cu afectiunea ta, acorda-i incredere si, cu multa bucurie, va pune umarul la crearea unei aventuri pentru doi, care sa nu se incheie niciodata.

Capricornul
In spatele barbatului corect si eficient se ascunde un rebel secret, de care ar trebui sa iei seama, inainte sa stabiliti data pentru ziua cea mare. Verdictul? Trateaza-l ca pe regele casei, da-i permisiunea sa se "zbenguie" si va fi mai putin tentat sa se foloseasca de sovinismul masculin sau de aerele de superioritate care acopera problememle profesionale, insecuritatea, pesimismul si neincrederea in propriile forte.

Varsatorul
Sotul Varsator se afla deseori in pericolul de a face greseli in casatorie, prin anumite declaratii pe care le face si prin priorizarea pincipiilor sale. Dar daca ii oferi o prietenie sincera, nu ti-ai putea dori un sustinator mai de incredere decat un nativ din aceasta zodie. Daca te dovedesti destul de puternica cat sa nu iei in seama atractia lui pentru dezbateri si vei refuza sa te arati intimidata de discursurile sale analitice, vei ramane surprinsa sa descoperi un suflet cu adevarat sensibil.

Pestii
Nu te lasa pacalita! Sotul din zodia Pestilor nu este deloc un sfant, chiar daca aparentele spun asta. Principiile morale si valorile sunt schimbatoare si, chiar daca iti umple visele cu fantezii romantice si este foarte tolerant, poate sa iti ceara foarte multe si sa te deceptioneze. Nu e, deci, surprinzator, faptul ca angajamentul si responsabilitatea sunt cele mai mari probleme pe care le poate avea un Peste.
Sus In jos
emigrant
Senior
Senior
emigrant


masculin
Numarul mesajelor : 118
Varsta : 46
Reputatie : 0
Puncte : 6535
Data de inscriere : 27/11/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitimeJoi Dec 07, 2006 12:51 pm

Neptuna a scris: ''<span class="postbody">Sagetatorul
Arogant,
iresponsabil si fustangiu, are cea mai proasta reputatie din intreg
zodiacul, cand vine vorba de inchegarea unei legaturi stabile.''

Gogule, iti spun ca informatia pentru aceasta zodie este nereala. Ceea mai veche carte de zodii( pe care am avut onoarea sa o citesc-in limba engleza) spune cu totul altceva, cel putin pentru Sagetator.

Sagetatorii sunt melancolici, influentati puternic sentimental, iubitori si plin de viata( Nu degeaba au ei mereu tolba cu sageti pentru ocazii speciale........cheers cei nascuti in aceasta zodie, printre care si eu aplauze
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 26/11/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitimeJoi Dec 07, 2006 8:17 pm

Dragule, am fost indragostita o data de un Sagetator, si era baiat bun...ce am scris eu era copy paste de pe internet...;-)

Dar in cartea aia a ta, veche si buna, ce zice de femeia varsator/peste?


Ultima editare efectuata de catre in Lun Dec 11, 2006 2:25 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7256
Data de inscriere : 24/11/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: lui emigrant   Semnele Frumusetii Icon_minitimeVin Dec 08, 2006 8:53 am

Este adevarat si ce spui tu, dar eu cunosc foarte bine sagetatori care sunt asa cum au fost descrisi de Neptuna.Smile
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 26/11/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitimeMar Dec 12, 2006 11:31 am

Credeti in zodii? Eu un timp am fost pasionata de horoscoape, mai ales de descrierile de caracter, si nu pot sa nu recunosc ca de multe ori exista un sambure de adevar....
Eu spre exemplu am o relatie mai speciala cu berbecii...nu stiu de ce dar ii miros de la o posta. De cele mai multe ori am intriga, cum se desfasoare, cum actioneaza. Una din cele mai bune prietene a mea e berbeaca, sadea, o iubesc si o admir, dar de multe ori ma lasa masca. Si, coincidenta sau nu, am multi prieteni berbeci. Cu berbecutele ma inteleg de obicei f bine, cu berbecii, ies foc si scantei.

Voi aveti o zodie care va intriga?
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6531
Data de inscriere : 25/11/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitimeMar Dec 12, 2006 1:34 pm

cred, dar intr-un astroscop personal!
Sus In jos
Sir
Bleu
Bleu
Sir


Numarul mesajelor : 44
Varsta : 51
Localisation : B A N N E D
Reputatie : 0
Puncte : 6515
Data de inscriere : 27/11/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitimeMar Dec 12, 2006 4:40 pm

Sfinta Vineri a scris:
cred, dar intr-un astroscop ...
incearca si-un artrostop ca au inceput sa-ti scartzaie incheieturile Sfa--o...pardon: Sfanto!


Ultima editare efectuata de catre in Mar Dec 12, 2006 9:47 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6531
Data de inscriere : 25/11/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitimeMar Dec 12, 2006 6:01 pm

dar obsedat/frustrat mai esti baietas :roll: ce se intampla? sotia ta n-are? Shocked
Sus In jos
Sir
Bleu
Bleu
Sir


Numarul mesajelor : 44
Varsta : 51
Localisation : B A N N E D
Reputatie : 0
Puncte : 6515
Data de inscriere : 27/11/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitimeMar Dec 12, 2006 8:40 pm

Sfinta Vineri a scris:
dar obsedat/frustrat mai esti baietas :roll: ce se intampla? sotia ta n-are? Shocked
Madame X, inchei discutia aici pentru ca nu vreau sa Viciez atmosfera pacifista de pe aici.
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 26/11/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitimeMar Dec 12, 2006 8:43 pm

Auzi, tu ai plecat de la tribu tau dupa decolonizare ca sa te ridici in standul inalt englezesc pe acilea...ia nu te mai lua de lume si vorbeste cum trebuie..ca ma super si fac valuri ;)
Sus In jos
cora
Staff Officer
Staff Officer
cora


feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6499
Data de inscriere : 13/12/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitimeSam Ian 06, 2007 10:30 pm

Neptuna a scris:
Voi aveti o zodie care va intriga?

Da, femeile nascute in zodia pesti si barbatii nascuti in zodia fecioarei (binenteles ca persoanele de fata se exculd Smile ). Am impresia de multe ori ca nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu ei Sad ...
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 26/11/2006

Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitimeMar Ian 09, 2007 2:49 pm

Nu cunosc aceasta combinatie in viata reala Cora. Dar fara a generaliza, unele zodii nu prea sunt compatibile intre ele. Dar depinde de multe, ascendenti, etc...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Semnele Frumusetii Empty
MesajSubiect: Re: Semnele Frumusetii   Semnele Frumusetii Icon_minitime

Sus In jos
 
Semnele Frumusetii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: SPOVEDESTE-TE LU GOGU-
Mergi direct la:  
|
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente