DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 cat dureaza dragostea?!

In jos 
+7
Badea
Pantera Roz
DECEBAL
Sfinta Vineri
cba21
carmen
storm
11 participan?i
AutorMesaj
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6112
Data de inscriere : 17/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeMar Noi 06, 2007 7:16 pm

Adevarul despre cat dureaza dragostea

O clipa pentru toata viata



De-ar fi sa zic pe nerasuflate cat dureaza iubirea, as spune ca pe viata. Gandind insa la experientele din trecut, n-as avea dovada ca dragostea dureaza mai mult de 3 luni. Ori poate pasiunea a tinut numai atat caci la drept vorbind, de iubit, iubesc si astazi toti barbatii pe care i-am cunoscut. Pe unii mai mult, pe altii mai putin, insa amintirea fiecaruia imi aduce un zambet duios pe chip. Si apoi, mai exista si acel coltisor de inima in care va ramane intotdeauna spatiu pentru marea iubire: aceea pe care am cunoscut-o si pe care o voi pretui pe viata. Si atunci, revin fara doar si poate la prima idee: dragostea chiar dureaza o vesnicie, poate nu doar o viata, ci o eternitate.Cred in suflete pereche si in oameni care au fost unul la inceputuri. Cred in iubire fara de sfarsit si sper ca nu sunt singura. Din pacate, nu mai sunt convinsa ca sufletele pereche pot trai unul langa altul.

Astazi sunt incredintata ca jumatatile pot trai in fiecare viata o minunata si pasionala poveste de dragoste, ca pot simti acea iubire pe care o porti cu tine si dincolo de moarte si pot atinge culmile fericirii. Insa nu prea mult timp. Nu suntem croiti astfel incat sa facem fata fericirii absolute. Suntem oameni si nu stim sa ne bucuram de placere decat daca stim ca in urma ei vine nefericirea.

Dragostea absoluta nu e facuta pentru noi, muritorii. Avem insa uneori norocul chior de a gusta din ea numai pentru o clipa. Si ajunge pentru o viata intreaga. Ce ne-am putea dori mai mult de atat?

*******
Dragostea dureaza… atat cat trebuie

Se spune ca dragostea dureaza 3 ani. Se mai spune si ca dureaza o vesnicie. Insa dragostea de fapt dureaza exact atat cat trebuie si greseala pe care o facem este tocmai ca incercam sa masuram dragostea. Incercam sa o masuram intr-o dimensiunea temporala. Vrem mereu sa spunem a durat un 1 an, 2, 3… cand de fapt unitatea de masura este gresita. Dragostea trebuie masurata in intesitate si abia apoi temporal.

Eu cred ca poti sa iubesti 3 zile pe cineva cu acel sentiment suprem care te face sa uiti de tine si sa te daruiesti complet si absolut celuilalt fara sa ceri nimic in schimb si fara sa regreti dupa, iar apoi sa iti spui ca a durat prea putin. Daca atat a fost sa fie atat e. Vei ramane marcat si vei purta mereu in suflet urmele unei astfel de iubiri pentru ca atunci cand dai tot si primesti tot ceva din tine interiorul tau va ramane acolo, insa modul in care esti marcat nu trebuie sa capete o conotatie negativa. Iubirea vine si te “loveste” atunci cand te astepti mai putin si crezi ca viata ta nu mai are nici un sens.

La fel de bine poti sa iubesti si toata viata, iar intensitatea sentimentelor tale sa ramana la fel pana cand iti vei da seama ca te regasesti in una din cele mai profunde declaratii de dragoste facute vreodata: “te iubesc atat de mult incat te las pe tine sa mori primul”.

********


Iubirea e atemporala



Traim iubirea, o simtim, o dorim, o cautam, o visam si ne-o imaginam asa cum am sperat intotdeauna ca va fi. Cu toate astea nu ne putem abtine sa nu o si analizam. Paradoxal sau nu, sta in firea fiecaruia dintre noi sa ne agatam de intrebari, interminabile „de ce-uri” si jumatati de raspunsuri tocmai din nevoia acuta de certitudini. Si tocmai cand incepe sirul interogatiilor apare inevitabil si reversul medaliei: punem in ecuatii si paranteze chiar si cel mai putin rational si logic sentiment din lume... iubirea. Si, la fel de ciudat, probabil una dintre primele intrebari pe care ni
le punem inca de la momentul celor dintai „fluturasi in stomac” este: oare cat va dura asta? E iubire, e atractie fizica, sexuala, e dragoste prieteneasca sau o alta aventura? Vrem, ametim imaginandu-ne cum va fi,
ne coloram noptile in alb si zilele in euforie, alergam in somn dupa acelasi el si asta, pana in clipa in care realizam lucid si trist ca...au trecut minute intregi si gandul nu ne-a mai purtat in aceeasi directie. Si atunci cercul se redeschide: de ce nu mai e la fel, a disparut ceva sau dimpotriva a aparut altcineva sau mai rau...s-a terminat totul?

Pai parca iubirea era infinita, eterna si neschimbatoare. Ei bine, tocmai asta e... un univers perfect lasat in grija unor oameni care prin natura lor sunt meniti sa evolueze (bine sau rau) in timp tragand dupa ei tot ceea ce le apartine. Si de aici iubirea incepe sa capete forme: iubirea „lui”, iubirea prieteneasca, iubirea obsesiva, cea apatica, iubirea „din obisnuinta”, cea monotona sau... iubirea pentru care merita sa sacrifici ani si ani de sperante si deziluzii.

Iubirea dureaza deci... atat cat vom stii sa o intelegem. Poate sa ramana acolo intr-un colt al sufletului si sa o simtim zvacnind in fiecare zi in amintirea unui „candva” sau poate sa capete intelesuri noi secunda dupa secunda. Iubirea e in fond atemporala si nu tine decat atat cat ne va da un motiv sa visam mai departe...

http://www.kudika.ro/articol/relatii/4609/Adevarul-despre-cat-dureaza-dragostea.html

Care e varianta voastra?! Very Happy
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6112
Data de inscriere : 17/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeMier Noi 07, 2007 12:02 am

ZORRO a scris:
Cred ca exista cazuri in care iubirea poate sa dureze o viata si sa ramana aceeasi ca si in prima zi.

Chiar crezi asta?

f interesanta teoria sufletelor pereche - dar cele care nu se intalnesc raman undeva suspendate intre lumi si-si continua cautarea?

"de ce se intalnesc???" - eu cred ca nimic nu-i intamplator pe lume!

interesant ce spui despre dragoste -sex -iubire; nu ma gandisem niciodata la o diferenta atat de mare intre dragoste si iubire; sau nu am perceput dragostea ca pe ceva exclusiv carnal...

In rest.. "Dumnezeu este perfect tocmai pt ca este facut din Iubire"... true!
flower
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6112
Data de inscriere : 17/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeMier Noi 07, 2007 4:01 pm

am citit de-a fir a par! ce si cum insa.. mai tarziu.. dupa ce-mi limpezesc ideile! Very Happy ca nu fu chiar lesne de ma plimbat prin sapte ceruri...
Sus In jos
carmen
Senior
Senior
carmen


Numarul mesajelor : 124
Varsta : 52
Reputatie : 0
Puncte : 6426
Data de inscriere : 27/11/2006

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeMier Noi 07, 2007 10:46 pm

intrebare intrebatoare: iubirea adevarata are de a face cu sentimentele sau cu mintea?
Sus In jos
cba21
Senior
Senior
cba21


Numarul mesajelor : 111
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6095
Data de inscriere : 24/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeJoi Noi 08, 2007 2:54 pm

ELY a scris:
insa marea majoritate traiesc cel mult o saptamana! ;)
Ete de asta majoritatea barbatilor au doar aventuri pe parcursul vietii lor. Ca le mor fluturasii repede si nu pot avea o relatie de lunga durata Laughing
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6442
Data de inscriere : 25/11/2006

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeJoi Noi 08, 2007 4:58 pm

cba21 a scris:
ELY a scris:
insa marea majoritate traiesc cel mult o saptamana! ;)
Ete de asta majoritatea barbatilor au doar aventuri pe parcursul vietii lor. Ca le mor fluturasii repede si nu pot avea o relatie de lunga durata Laughing

hahaha, as vrea sa aud si parerea celorlalti barbati de pe aici... vad ca Badea a amutzit... Laughing
Sus In jos
cba21
Senior
Senior
cba21


Numarul mesajelor : 111
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6095
Data de inscriere : 24/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeJoi Noi 08, 2007 6:13 pm

Sfinta Vineri a scris:
vad ca Badea a amutzit... Laughing

Badea a baut prea multa visinata, deci cum vrei tu sa mai nimereasca tastatura? Laughing
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6112
Data de inscriere : 17/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeJoi Noi 08, 2007 8:27 pm

cba21 a scris:
Ete de asta majoritatea barbatilor au doar aventuri pe parcursul vietii lor. Ca le mor fluturasii repede si nu pot avea o relatie de lunga durata Laughing

aplauze da pe aia cu "Fluturas nu mai ai aripioare, domnu conte ti le-a retezat" o stii? Very Happy Very Happy nebanuite sint caile Domnului..
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6442
Data de inscriere : 25/11/2006

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeJoi Noi 08, 2007 8:35 pm

Laughing Laughing

cel mai frumos si cel mai mare fluture, moare dupa ce si-a depus oole pe flori... deci aripioare retezate sau nu, tot acolo... Smile
Sus In jos
DECEBAL
Bleu
Bleu
DECEBAL


masculin
Numarul mesajelor : 45
Localisation : Bruxelles
Reputatie : 0
Puncte : 6182
Data de inscriere : 29/07/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeJoi Noi 08, 2007 9:59 pm

sunt dator cu un raspuns la rubrica asta: nu numai ca dragostea nu dureaza dar in acelasi timp dragostea nici nu exista.

iubirea exista, e adevarat dar aia nu e dat la toti sa o intalneasca, numai aia care o merita o intalnesc da si cand o intalnesc de f multe ori degeaba o intalnesc ca e IMPOSIBILA

si ce face omul cand vede ca un lucru e imposibil incearca sa se traga pe c** asa ca si copiii aia mici si atunci devine ridicol si tot ce e mai intunecat si meschin, parsiv si prefacut in el iese la suprafata

eh si atunci e marea mirare, toata iubirea aia paleste, da stii cum paleste, asa cum paleste un hot cand e prins ca fura sau cand se screme bula sa se cace pe WC. eh si iaca din marea iubire devine ceva atat de puturos si de josnic incat te intrebi ce dracu e si iubirea asta?

da cel mai rau e cand constati ca te-ai indragostit de o jigodie: aia e cel mai rau lucru de pe lume care poate sa existe ca atunci iti dai seama ca jigodia nu a facut decat sa se prefaca si sa joace teatru. eh si atunci te intrebi de ce dracu ti-ai mai pierdut timpul cu o jigodie? si ajungi la concluzia ca degeaba, mai bine faceai ceva mai util in vremea asta ca de ex o l... daca esti labagiu.

si iaca asa din marea dragoste ramai mut si traznit in cap cand nu vezi in fata ta decat o mare jigodie si iti vine si sa-ti dai cu pumnii in cap ca te-ai mai lasat si fraierita de o astfel de jigodie...

eh cam asta e cu dragostele


in orice caz, numa iubirea de Dumnezo, aia cred ca exista ... in rest e fute vant si jigodiile se bucura ca vad ca le e curu spalat cu lacrimi si suspine, oho cat ii mai gadila la ego!
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6442
Data de inscriere : 25/11/2006

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeVin Noi 09, 2007 1:15 am

DECEBAL a scris:
iubirea exista, e adevarat dar aia nu e dat la toti sa o intalneasca, numai aia care o merita o intalnesc da si cand o intalnesc de f multe ori degeaba o intalnesc ca e IMPOSIBILA

si ce face omul cand vede ca un lucru e imposibil incearca sa se traga pe c** asa ca si copiii aia mici si atunci devine ridicol si tot ce e mai intunecat si meschin, parsiv si prefacut in el iese la suprafata


deci aia care o meritau nu au meritat-o?
Si banuiesc ca te refereai la faptul ca cei care au merita-o, au gasit iubirea cu ajutorul lui dumnezeu, nu? pai cine esti tu may, ca sa spui cu a doua fraza ca defapt dumnezeu s-a inselat, ca ei nu au meritat iubirea in primul rind?
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6112
Data de inscriere : 17/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeVin Noi 09, 2007 12:02 pm

DECEBAL a scris:
sunt dator cu un raspuns la rubrica asta: nu numai ca dragostea nu dureaza dar in acelasi timp dragostea nici nu exista.

iubirea exista, e adevarat dar aia nu e dat la toti sa o intalneasca, numai aia care o merita o intalnesc da si cand o intalnesc de f multe ori degeaba o intalnesc ca e IMPOSIBILA

Decebal, nu erai dator cu un raspuns - exista intr-adevar ceva de care nu ne putem feri, e implacabil - "Din zei de-am fi scoboratori / C-o moarte toti sintem datori" (asta ca sa ma duc cu gandul catre Cosbuc si a lui "Decebal catre popor") Very Happy dar atat!

chiar esti intr-atat de pesimist?! sau doar te-a amarat cineva? viata este sau ar trebui sa fie mult mai frumoasa! si nu e facuta numai din iluzii si desertaciune!
Dragostea nu exista?! grr

in plus, in ceea ce spui despre iubire este o contradictie sau poate nu inteleg eu logica frazei : iubirea exista, dar numai pt cei care o merita; si aceia o intalnesc degeaba de f multe ori!!!!!!! (asa spui) scratch ; de unde ai tras si concluzia ca, da, iubirea exista pe lume, da numai asa alege sporadic niste "beneficiari" si in final ea este de fapt "imposibila"

dragostea nu exista si iubirea e imposibila???????!!!!!!! si... sensul vietii?!

m-ai pierdut cu totul (la acest subiect Cool ) dupa cum vezi.........
ce sansa dai oamenilor?! cum ii gasim, diferentiem pe cei alesi?! si care sint marile lor calitati de nici ei nu sint buni pentru iubire?!

totusi tind sa cred ca esti doar suparat de/pe cineva si nu gandesti in general atat de "negru" Sad sau cel putin asa sper...sunny
Sus In jos
Pantera Roz
Bleu
Bleu
Pantera Roz


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 35
Reputatie : 0
Puncte : 6106
Data de inscriere : 13/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeVin Noi 09, 2007 12:33 pm

Draga Storm, tu esti un baiat tare de treaba ...
Eu cred ca Decebal a vrut sa spuna ca dragostea nu exista pt. ca ea tine de domeniul carnal si deci al reproducerii speciei. De cele mai multe ori, oamenii confunda dragostea cu iubirea.
Iubirea este de esenta divina si cred ca Decebal are dreptate, ea nu este destinata tuturor oamenilor ci Dumnezeu o trimite numai atunci cand acei oameni sunt pregatiti. Uneori, Dumnezeu o trimite si unor nepregatiti si atunci ea devine imposibila pt. ca acei oameni sunt nepregatiti sau pt. ca Dumnezeu are alte planuri cu ei.
Posibil ca asta sa se intample pt. ca de multe ori Dumnezeu ne da foarte multe lucruri frumoase si chiar iubiri posibile dar noi nu stim sa le apreciem. Atunci Dumnezeu posibil sa creada ca "a aruncat perle la porci" si ii pedepseste pe acei oameni care nu stiu sau nu au stiut sa aprecieze iubirile posibile si care sunt langa ei, trimitandu-le iubiri imposibile.

Dragostea nu exista, este o denumire data de oameni unei substante, iubirea exista dar ea este uneori imposibila, Dumnezeu nu bate cu bota si ne pedepseste pt. ca sa putem mai apoi aprecia la adevarata valoare iubirile posibile. De multe ori, ele sunt langa noi insa noi suntem orbi si nu le vedem si atunci cautam in alte parti si cautand, Dumnezeu ne pedepseste intalnind iubiri imposibile. Dupa ce ai fost pedepsit stii sa apreciezi mai bine ascultarea si tot ce ai langa tine.

Posibil ca Decebal sa fie suparat pe cineva de este atat de negativist
o fi avand si el dreptate
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6112
Data de inscriere : 17/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeVin Noi 09, 2007 12:57 pm

Pantera Roz a scris:
Draga Storm, tu esti un baiat tare de treaba ...

cum ai ajuns la concluzia asta?! Very Happy

am priceput ce-ai vrut sa spui si pe deasupra mai sint si de acord! Dumnezeu ne incearca pentru ca ne iubeste, asta spune religia
vorbind despre ceea ce oamenii nu pretuiesc.. ar fi oarecum rezonabil sa fie vorba numai despre iubire.. din pacate, lucrurile sint mult mai grave si neascultarile mai multe
ciudata e firea omului! cauta tot pe alaturi si tot mai departe si nu vede ceea ce este chiar langa el! apoi se revolta si spune ca n-are noroc, cand norocul, iubirea erau poate la un pas distanta
dar pasul n-a fost facut!

mai scrisesem intr-un post ca e adevarat ca Dumnezeu e perfect, pentru ca e facut din Iubire!

dar stii ce, cu dragostile astea incurcate, posibile intr-o lume imposibila, hai sa ne mai dam o sansa si noua, muritorilor..
Sus In jos
Pantera Roz
Bleu
Bleu
Pantera Roz


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 35
Reputatie : 0
Puncte : 6106
Data de inscriere : 13/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeVin Noi 09, 2007 1:12 pm

Iubirea adevarata este chiar langa noi de foarte multe ori. De multe ori noi vedem dar suntem orbi. De multe ori Iubirea adevarata este la un pas distanta dar noi nu facem acel pas. Dar oare daca nu ar fi fost neascultarea si dezamagirea, am mai fi apreciat ce avem langa noi sau am mai fi facut pasul respectiv? Cred ca nu ...

Unele iubiri sunt posibile intr-o lume imposibila altele sunt imposibile intr-o lume posibila.

Sa ne dam sanse, sigur ca da, exista celebra a doua sansa insa aia o primesc numai cei care o merita de aceea majoritatea nu o au ...
Sus In jos
Badea
Senior
Senior
Badea


Numarul mesajelor : 231
Varsta : 53
Reputatie : 0
Puncte : 6426
Data de inscriere : 27/11/2006

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeDum Noi 11, 2007 9:54 pm

Tinela a scris:
Pentru Adam a existat o singura sotie si o singura posibilitate, asta inca de la inceput.

Incep sa-l compatimesc pa Adam... poate si-ar fi dorit si el o alta Eva, mai ales ca Eva lui era cam neascultatoare... Twisted Evil
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6112
Data de inscriere : 17/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeMier Ian 02, 2008 11:51 am

mai tine iubirea si anul asta?! king
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6442
Data de inscriere : 25/11/2006

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeJoi Ian 03, 2008 4:39 am

veshnica pomenire rendeer
Sus In jos
cornelia
Senior
Senior
cornelia


feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 53
Localisation : Belgia - Anvers
Loisirs : oamenii si ciocolata
Reputatie : 0
Puncte : 6091
Data de inscriere : 28/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeJoi Ian 03, 2008 7:04 pm

storm a scris:
mai tine iubirea si anul asta?! king

Mai tine! Pâna trece! Very Happy
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6112
Data de inscriere : 17/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeLun Ian 07, 2008 5:44 pm

cornelia a scris:
storm a scris:
mai tine iubirea si anul asta?! king

Mai tine! Pâna trece! Very Happy

nasol momentu' No NU TREBUIE sa treaca!
Sus In jos
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6513
Data de inscriere : 25/11/2006

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeLun Iun 01, 2009 9:22 am

Studiul ala care zice ca dragostea dureaza 3 ani, ii o magarie .
Dragostea poate dura si o saptamana . lol!

Si relatiile de lunga durata pe ce se bazeaza daca nu pe dragoste ?
Cine dracu tine partenerii laolalta ?
Sus In jos
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6112
Data de inscriere : 17/10/2007

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeVin Iun 05, 2009 11:16 am

sherlock a scris:
Si relatiile de lunga durata pe ce se bazeaza daca nu pe dragoste ?
Cine dracu tine partenerii laolalta ?

zice "unii" ce-s filosofi mai mari ca noi - obisnuinta e a doua natura...

personal cred insa in incredere, comunicare, respect si DRAGOSTE (nu pe primul loc de la coada ci chiar in fata! premianta e!)

sa fiti iubite (iubiti) ani fara numar! cingo
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7313
Data de inscriere : 22/11/2006

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeVin Iun 05, 2009 12:54 pm

storm a scris:
sherlock a scris:
Si relatiile de lunga durata pe ce se bazeaza daca nu pe dragoste ?
Cine dracu tine partenerii laolalta ?

zice "unii" ce-s filosofi mai mari ca noi - obisnuinta e a doua natura...

personal cred insa in incredere, comunicare, respect si DRAGOSTE (nu pe primul loc de la coada ci chiar in fata! premianta e!)

sa fiti iubite (iubiti) ani fara numar! cingo
sa fie primit Exclamation hi
Sus In jos
http://www.belgianul.com
adelina1234




feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 36
Reputatie : 0
Puncte : 4733
Data de inscriere : 21/07/2011

cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitimeVin Iul 22, 2011 5:42 pm

Buna ,din pct.meu de vedere dragostea dureaza fff mult atat timp cat este impartasita de ambele parti,eu cu iuby meu suntem de 5 anishori impreuna si pot sa spun ca dragostea este mult mai intensa decat lainceput si se vede din partea fiecaruia,deci in concluzie dragostea este variabila de la cuplu la cuplu
Sus In jos
http://ptfemei.ro/
Continut sponsorizat





cat dureaza dragostea?! Empty
MesajSubiect: Re: cat dureaza dragostea?!   cat dureaza dragostea?! Icon_minitime

Sus In jos
 
cat dureaza dragostea?!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» La inceput,Dumnezeu.....
» DRAGOSTEA DIVINA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ROMÂNCELE NOASTRE-
Mergi direct la:  
|
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente