DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Preturi ?

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
bogdan

bogdan


masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 44
Localisation : Luxembourg
Reputatie : 0
Puncte : 6206
Data de inscriere : 11/07/2007

Preturi ? Empty
MesajSubiect: Preturi ?   Preturi ? Icon_minitimeDum Iul 15, 2007 11:43 pm

Cam care sunt preturile la mancare / electronice prin zona. Lux e destul de scump, dar pentru ca am avantajul de a fii aproape de o gramada de tari Smile as fi curios care e parearea voastra referitoare la preturi ( cel putin pe Belgia,Franta si poate Germania) si poate si niste locatii tari.

Merci Anticipat.
Sus In jos
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6914
Data de inscriere : 17/12/2006

Preturi ? Empty
MesajSubiect: Re: Preturi ?   Preturi ? Icon_minitimeLun Iul 16, 2007 8:24 am

Preturile prin toata zona aceasta sunt cam la fel cu mici diferente ele se suprapun, cu toate ca uneori putem spune ca mancarea este mai ieftina putin in franta, dar toate acestea depind de o serie de factori printre care as enumara: locul unde te stabilesti (sate, orase, cartiere bune sau rele, capitala etc) magazinele de unde iti faci cumparaturile (alimentatie mai ieftina ALDI, COLRUYT sau mai scumpe GB, DELHAIZE, ROB etc) standardul de viata pe care vrei sa-l duci s.a.m.d., dar toate acestea le vei descoperii tu cel mai bine cu timpul. succes in continuare.

ps. sti unde este mai OK? - acolo unde-ti este tie cel mai bine, indiferent de numele acelei tari.Laughing
Sus In jos
bogdan

bogdan


masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 44
Localisation : Luxembourg
Reputatie : 0
Puncte : 6206
Data de inscriere : 11/07/2007

Preturi ? Empty
MesajSubiect: Re: Preturi ?   Preturi ? Icon_minitimeLun Iul 16, 2007 8:59 am

Motivul pentru care intreb este faptul ca in weekend am fost in
Trier, Germania iar preturile la mancare acolo sunt cam la jumatate cu ce gasesc prin Luxembourg. La fel si la haine, electrice. Avand in vedere ca motorina pana acolo ma duce pe la 5 euro, la un calcul simplu pot sa-ti dai seama ca poti economisi o gramada de bani printr-o excursie saptamanala de shopping Smile
Sus In jos
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6914
Data de inscriere : 17/12/2006

Preturi ? Empty
MesajSubiect: Re: Preturi ?   Preturi ? Icon_minitimeLun Iul 16, 2007 10:49 am

bogdan a scris:
Motivul pentru care intreb este faptul ca in weekend am fost in
Trier, Germania iar preturile la mancare acolo sunt cam la jumatate cu ce gasesc prin Luxembourg. La fel si la haine, electrice. Avand in vedere ca motorina pana acolo ma duce pe la 5 euro, la un calcul simplu pot sa-ti dai seama ca poti economisi o gramada de bani printr-o excursie saptamanala de shopping Smile

SHOPPING-TURISMUL se foloseste demult p'acilea, englezii trec canalul sa vina-n franta pt asa ceva, iar pe noi românii nu ne intrec multi la capitolul: descurcat, asa ca esti pe calea cea buna. Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Preturi ? Empty
MesajSubiect: Re: Preturi ?   Preturi ? Icon_minitime

Sus In jos
 
Preturi ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Preturi chirii apartamente
» Vrei sa suni in Romania la preturi mici?
» Casaneo Construct | constructii case ieftine | case lemn | case zidarie | proiecte | preturi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: GENERAL-
Mergi direct la:  
|
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente