DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 offff ... cum sa fac...

In jos 
+3
sherlock
Neptuna
Sfinta Vineri
7 participan?i
AutorMesaj
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6444
Data de inscriere : 25/11/2006

offff ... cum sa fac... Empty
MesajSubiect: offff ... cum sa fac...   offff ... cum sa fac... Icon_minitimeLun Iun 11, 2007 12:10 am

azi m-au apucat toti dracii, cautind in sifonier si negasind nimic...:roll:

de ce nu stiu si eu cum sa calc o camasa? am o gramada, dar daca le calc o mineca, se face o cuta urita pe mineca cealalata... le calc spatele, se sifoneaza partea din fata...

de ce nu stiu si eu sa spal lucruri albe? de fiecare data cind spal alb, se gaseste o soseata ascunsa prin rufe care mi le coloreaza pe toate...firar ele sa fie!...nu le coloreaza mult, doar un pic, incit albul sa nu mai fie alb...

si ma imbolnaveste de nervi si uscatorul asta de rufe! bag un tricou de trei ori la uscator fara sa se intimple nimic cu el...si a patra oara se face tocmai bun pentru astia mici...

si a le naibi sosete! pe unde tot dispar nu stiu, dar de fiecare data, dupa ce le scot de la spalat, ma chinui sa le gasesc perechea, asa ca sotul meu umbla cu doi dintr-un fel...

asta a fost 'oful' meu de astazi...

voi cum va descurcati cu povarele astea, fetelor?
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6430
Data de inscriere : 26/11/2006

offff ... cum sa fac... Empty
MesajSubiect: Re: offff ... cum sa fac...   offff ... cum sa fac... Icon_minitimeLun Iun 11, 2007 9:53 am

Of Sfanto, vezi daca esti Sfanta si ai coborat printre muritori king

Calcatul: eu calc doar la nevoie. In rest, am o femeia la curatenie, care pe langa asta, calca si un munte de rufe in cateva ore, cat eu le-as calca in cateva zile. ca sa nu lasi cute, trage mereu de material, sa sa se intinda.

Albiturile: asta e cel mai simplu. Sorteaza-le de 3 ori, dinainte de a baga in masina, ca sa fi sigura ca nu mai e nici o soseta rosie printre ele. O alta idee, nu mai cumparata sosete rosii...ca sa sacpi de o probleme :bleh:

Uscatorul: n-am. Traisca franghia si carligele. Ultimele sunt mai multi functionale ;-)

Sosetele: Aici, nu te pot ajuta. Am un lighean plin de sosete dezperecheata. Se mai intampla sa le mai gasesc consoarta cateodata, dar in rest ma tot uit la masina asta de spalat si nu stiu ce face cu ele. Asa ca atunci cand iar nu ma am ce sa-i dau sotului sa poarta, fug la V&D si cumpar iar un nou teanc. Si de fiecare data zic sa iau numai simple, ca sa le pot imperechea incrucisat...dar degeaba.

Io zic, ca huishoud-lessen ar trebui sa fie obligatorii la scoala. Si pentru fete si pt baioeti. ca cica noi femeiel trebuie sa ne pricepem din dotare genetica, dar sunt sigura ca undeva s-a produs o modificare blebe
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6444
Data de inscriere : 25/11/2006

offff ... cum sa fac... Empty
MesajSubiect: Re: offff ... cum sa fac...   offff ... cum sa fac... Icon_minitimeLun Iun 11, 2007 10:10 am

Smile hahaha...

eu pe Floare n-o mai am, asa ca tre sa le fac singura deocamdata si sosetele nu's rosii, toate negre ca sa semene cit de cit...
Sus In jos
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6515
Data de inscriere : 25/11/2006

offff ... cum sa fac... Empty
MesajSubiect: Re: offff ... cum sa fac...   offff ... cum sa fac... Icon_minitimeSam Iun 16, 2007 5:39 pm

De nevoie te inveti orice...
Eu spal si usc de 3 ori pe zi,o adevarata nebunie...dar nu ma plang si nu ma impotmolesc niciodata in lucruri marunte...
Daca ai avea si tu grija un pic si 3 minutele la dispozitie,ai vedea ca-ti poti spala hainele fara sa le colorezi...
Sus In jos
muccelmic
Senior
Senior
muccelmic


masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 61
Localisation : Uccle
Emploi : transporturi/logistica
Loisirs : navigatie cu vele/bicicleta/fitness/religie
Reputatie : 0
Puncte : 6358
Data de inscriere : 05/02/2007

offff ... cum sa fac... Empty
MesajSubiect: Re: offff ... cum sa fac...   offff ... cum sa fac... Icon_minitimeDum Iun 17, 2007 1:55 pm

Citat :
Eu spal si usc de 3 ori pe zi,o adevarata nebunie...
affraid affraid affraid Da cati sunteti pe cartea de imobil??? Te pomenesti ca lucrati in mina de carbune de la Charleroi??? Cu uscatu' iti vand un pont>>> presupun ca ai un hol la intrare sau un soi de "debara" pe undeva... ei bine iti pui o bara extensibila de aluminiu(gasesti la brico) iei rufele si le pui pe umerase, cauti o aeroterma prin brocante la 1 euro... ii dai drumu' sa mearga cam 1 ora... si sa vezi ce fain se usuca+ ca improspateaza aerul si incalzeste casa cand e frig(dac-o mai fi frig...) o ora de aeroterma te costa 10 centi>>> la mine merge 10/10 si am niste camasi- floare de crin!!! aplauze
PS
Daca te pasioneaza "traiul ieftin in Bel." iti mai spun cum si ce... pana atunci, saptamana buna!!!
Sus In jos
vanessa_alexa
Bleu
Bleu
vanessa_alexa


feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 44
Localisation : Apeldoorn, Olanda
Reputatie : 0
Puncte : 6422
Data de inscriere : 03/12/2006

offff ... cum sa fac... Empty
MesajSubiect: Re: offff ... cum sa fac...   offff ... cum sa fac... Icon_minitimeLun Iun 18, 2007 1:22 pm

Eu drogerul il folosesc doar pentru prosoapele de bucatarie, prosoapele de baie si lengeria de pat.Mai bag cateodata cate un tricou din bumbac de-al lui Gerco si sosete.Restul pe uscatorul normal cu carlige.

De spalat, spal fie numai lucruri albe, fie numai negre, fie numai colorate.

Cu calcatul n: nu e hobby dar nici nu pot sa zic ca imi displace.
In timp ce calc rufe am grija sa pun un cd cu muzica buna si daca mai am si ceva probleme la care sa meditez imediat termin.
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6444
Data de inscriere : 25/11/2006

offff ... cum sa fac... Empty
MesajSubiect: Re: offff ... cum sa fac...   offff ... cum sa fac... Icon_minitimeLun Iun 25, 2007 10:13 pm

mai mucosule, esti o mucoasa de ai intrat si tu pe la spalatorie? Smile
Sus In jos
cba21
Senior
Senior
cba21


Numarul mesajelor : 111
Varsta : 47
Reputatie : 0
Puncte : 6097
Data de inscriere : 24/10/2007

offff ... cum sa fac... Empty
MesajSubiect: Re: offff ... cum sa fac...   offff ... cum sa fac... Icon_minitimeMier Oct 24, 2007 10:25 pm

Sfinta Vineri a scris:
azi m-au apucat toti dracii, cautind in sifonier si negasind nimic...:roll:

de ce nu stiu si eu cum sa calc o camasa? am o gramada, dar daca le calc o mineca, se face o cuta urita pe mineca cealalata... le calc spatele, se sifoneaza partea din fata...

de ce nu stiu si eu sa spal lucruri albe? de fiecare data cind spal alb, se gaseste o soseata ascunsa prin rufe care mi le coloreaza pe toate...firar ele sa fie!...nu le coloreaza mult, doar un pic, incit albul sa nu mai fie alb...

si ma imbolnaveste de nervi si uscatorul asta de rufe! bag un tricou de trei ori la uscator fara sa se intimple nimic cu el...si a patra oara se face tocmai bun pentru astia mici...

si a le naibi sosete! pe unde tot dispar nu stiu, dar de fiecare data, dupa ce le scot de la spalat, ma chinui sa le gasesc perechea, asa ca sotul meu umbla cu doi dintr-un fel...

asta a fost 'oful' meu de astazi...

voi cum va descurcati cu povarele astea, fetelor?
Eu ma descurc bine, cand nu am cu ce sa ma imbrac nu ies din casa, cand am cu ce sa ma imbrac iar nu ies ca sa nu murdaresc hainele de pe mine. In rest spor la gasitul hainelor prin sifonier
p.s. dau lectii particulare de calcat camasi...in picioare Laughing
Sus In jos
Badea
Senior
Senior
Badea


Numarul mesajelor : 231
Varsta : 53
Reputatie : 0
Puncte : 6428
Data de inscriere : 27/11/2006

offff ... cum sa fac... Empty
MesajSubiect: Re: offff ... cum sa fac...   offff ... cum sa fac... Icon_minitimeMier Oct 24, 2007 10:29 pm

Sfinto, ia-ma pe mine. Te invat eu cum sa calci in picioare... Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





offff ... cum sa fac... Empty
MesajSubiect: Re: offff ... cum sa fac...   offff ... cum sa fac... Icon_minitime

Sus In jos
 
offff ... cum sa fac...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ROMÂNCELE NOASTRE-
Mergi direct la:  
|
Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente