DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Noi/Ei (punct de vedere muzica si film)

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
voadek
Bleu
Bleu
voadek


masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 37
Localisation : Oriunde, departe de ea...
Emploi : Student
Loisirs : pe cale de descoperire
Reputatie : 0
Puncte : 6502
Data de inscriere : 18/12/2006

Noi/Ei (punct de vedere muzica si film) Empty
MesajSubiect: Noi/Ei (punct de vedere muzica si film)   Noi/Ei (punct de vedere muzica si film) Icon_minitimeLun Mar 26, 2007 9:22 pm

Ca si muzica romaneasca, filmul romanesc lasa de dorit (cel putin asta e parerea mea,nu aruncati cu pietre). Uitandu-ma la belgieni..ei cu muzica stau prost spre f prost, artisti putini, muzica de slaba calitate (iarasi parerea mea),cat despre filme, pot fi comparate f usor cu filmele frantuzesti. Unde e mai bine...la noi, sau la ei?
Sus In jos
http://voadek.de-pe.net
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6525
Data de inscriere : 25/11/2006

Noi/Ei (punct de vedere muzica si film) Empty
MesajSubiect: Re: Noi/Ei (punct de vedere muzica si film)   Noi/Ei (punct de vedere muzica si film) Icon_minitimeLun Mar 26, 2007 9:31 pm

Mie imi plac filmele italiene foarte mult. De exemplu, preferatul meu este "Cracatita"... desi e vechi, e un film politist exceptional. Am mai vazut si altele foarte ok, din punct de vedere calitativ, tot italiene.

Romanii nu stau prea bine iar mai nou este moda telenovelelor romanesti...affraid

Romanesti ... "Liceenii", "Veronica" ... in rest nu mai stiu, poate cele cu Florin Piersic, "Margelatul", imi place mie. sunny


Ultima editare efectuata de catre in Lun Mar 26, 2007 10:18 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
voadek
Bleu
Bleu
voadek


masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 37
Localisation : Oriunde, departe de ea...
Emploi : Student
Loisirs : pe cale de descoperire
Reputatie : 0
Puncte : 6502
Data de inscriere : 18/12/2006

Noi/Ei (punct de vedere muzica si film) Empty
MesajSubiect: Re: Noi/Ei (punct de vedere muzica si film)   Noi/Ei (punct de vedere muzica si film) Icon_minitimeLun Mar 26, 2007 10:06 pm

un film romanesc de nota 9 este filantropica..super film, nu stiu daca la vazut cineva Smile
Sus In jos
http://voadek.de-pe.net
cristinusa
Junior
Junior



feminin
Numarul mesajelor : 87
Varsta : 52
Localisation : Sambreville
Reputatie : 2
Puncte : 6450
Data de inscriere : 10/02/2007

Noi/Ei (punct de vedere muzica si film) Empty
MesajSubiect: Re: Noi/Ei (punct de vedere muzica si film)   Noi/Ei (punct de vedere muzica si film) Icon_minitimeLun Mar 26, 2007 10:15 pm

din filmele românesti mie-mi placeau cele istorice Iancu Jianu', Pintea , Dacii ....erau foarte bine regizate (cel putin asa le vedeam eu ) ....dar si cele din seria cu Ardelenii (Profetul Aurul si Ardelenii ....si restul ) la care ma strâmbam de râs ! Very Happy
Sus In jos
muccelmic
Senior
Senior
muccelmic


masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 61
Localisation : Uccle
Emploi : transporturi/logistica
Loisirs : navigatie cu vele/bicicleta/fitness/religie
Reputatie : 0
Puncte : 6453
Data de inscriere : 05/02/2007

Noi/Ei (punct de vedere muzica si film) Empty
MesajSubiect: Re: Noi/Ei (punct de vedere muzica si film)   Noi/Ei (punct de vedere muzica si film) Icon_minitimeLun Mar 26, 2007 11:51 pm

La Nova cinema din Bxl- acum 2 ani(aproape) au fost 2 sapt. de film romanesc(scurt si lung metraj)... in afara de mine si Ioana(sufletista actiunii) n-am vazut pe nimeni No -finalul a fost si el de ambianta, cu muzica "stil Clejani" si entuziasta- dar cu niscaiva romani prin incinta!
Atunci de unde "nostalgia talentului get-beget"???
Realitatea noastra cu oricare alta, inca nu se poate pune in balanta... suntem tributari unor decenii de griji, pe care "altii" nu le-au avut... si deci carelevasazica... nu exista!!!
Deja manelele, sunt manifestarea inclinatiei noastre catre "orientalism", de exemplu in noua moda israeliana este asa zisul stil "mizrahidt" echivalentul manelelor de la noi- pe unii ii lasa rece, pe altii ii deranjeaza...etc- dar se produc "artisti" se scot CD-uri... si ce??? totul se manifesta in voia si obiceiul locului-fie el si in Bel!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Noi/Ei (punct de vedere muzica si film) Empty
MesajSubiect: Re: Noi/Ei (punct de vedere muzica si film)   Noi/Ei (punct de vedere muzica si film) Icon_minitime

Sus In jos
 
Noi/Ei (punct de vedere muzica si film)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Muzica Nu Zgomot-muzica de calitate pt. sufletul tau
» La prima vedere...
» Sedu-i de la prima vedere!
» Control de vedere gratuit, 8-15 octombrie
» Xango-Mangosteen Juice a schimbat viata multor oameni din punct de vedere al sanatatii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: GENERAL-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente