DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Indrumar pentru restabilirea sanatatii

In jos 
AutorMesaj
Giulia
Senior
Senior
Giulia


feminin
Numarul mesajelor : 179
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6435
Data de inscriere : 25/11/2006

Indrumar pentru restabilirea sanatatii Empty
MesajSubiect: Indrumar pentru restabilirea sanatatii   Indrumar pentru restabilirea sanatatii Icon_minitimeSam Mar 10, 2007 5:56 pm

Se intreaba multi: exista reincarnare, exista viata dupa aceasta viata, universuri paralele, ce este sufletul, de ce am deja-vu-uri, de ce mi se intampla lucruri ciudate sau de ce mi se intampla mie o nenorocire, de ce tocmai mie, de ce unii reusesc atat de simplu in viata iar altii cinstiti, patesc nenorociri, daca exista Dumnezeu, de ce permite El toate astea sau si mai si.... exista Dumnezeu?!

Sunt dificile intrebari... existentiale... totusi, fara a pretinde ca pot sa raspund la vreuna macar, desi intuiesc foarte clar raspunsurile.... va invit sa cititi un "indrumar pentru restabilirea sanatatii", pentru cei care au nevoie, iar pt cei care nu, un set de informatii care sa incerce sa-i convinga ca: sufletul si trupul sunt una, ca fiecarui atom al corpului nostru, ii corespunde o particula de energie, la nivelul campului energetic, pe care il avem cu totii. Acele particule de energie la un loc, formeaza asa zisa "aura energetica", vizibila pt unii oameni (clarvazatori sau cu puteri paranormale). In momentul in care exista un atac sau o agresiune la nivelul acelei aure, se creeaza un dezechilibru energetic si primele simptome se vad doar in acea aura, iar cand ele incep sa se vada la nivelul corpului fizic, atunci se cheama ca "ne-am imbolnavit", suferim de ceva.

Echilibrarea ar trebui sa inceapa nu prin interventii chirurgicale (sau si prin acestea) insa medicina alopata se dovedeste de multe ori incapabila de a rezolva unele probleme si asta tocmai pentru ca, vindecarea incepe intr-un sens invers: dinspre corpul fizic spre cel energetic pe cand sensul normal si logic ar fi dinspre cel energetic spre cel fizic. Si asta pentru ca nu suntem decat mici universuri vietuind intr-un mare Univers tot asa precum marele Univers vietuieste in noi!
Lectura placuta: http://www.geocities.com/indrumar/indrumar.html
sunny
Sus In jos
https://dirobenelu.forumgratuit.ro
 
Indrumar pentru restabilirea sanatatii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pentru suflet - reguli pentru a reusi in viata
» Informatii utile pentru cei care aplica pentru un post: scrisoarea de motivare si de recomandare, etc

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: FILME SI MUZICA-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente