DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE

In jos 
3 participan?i

LA CE RESTAURANT MERGEM
L'ULTIME ATOME
SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Vote_lcap0%SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Vote_rcap
 0% [ 0 ]
LA PARMIGIANA
SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Vote_lcap100%SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Vote_rcap
 100% [ 2 ]
LA SERENATA
SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Vote_lcap0%SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Vote_rcap
 0% [ 0 ]
LA BELGICA
SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Vote_lcap0%SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 2
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7402
Data de inscriere : 22/11/2006

SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Empty
MesajSubiect: SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE   SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_minitimeDum Feb 18, 2007 11:11 pm

Avem definitivate 4 propozitii pt organizarea unei intalniri a românilor astfel:

Data si ora ramine cum sa propus 17 martie, ora 1700

Prima propunere este Restaurantul "L'ultime Atome"
Place Saint Boniface 14 - 1050 Ixelles
http://www.resto.be/ware/details.jsp?businessid=7769
propunere facuta de Julian, pe care il rog sa vina cu amanunte despre MENIU/pret/specificul localului
si fezabilitate activitatii, la data propusa.

A-2-a posibilitate: (meniu românesc - ambianta o facem noi)
- Restaurantul cu specific Românesc LA PARMIGIANA care se afla la Bruxelles, Rue Fosse aux Loups 28, 1000
in centrul Bxl. (vezi plan cu www.mappy.com si parking f aproape)
Restaurantul are ca patron pe dnul Razvan, pentru cei ce au participat la petrecerea Rombel au gustat deja preparatele
dumnealui ( sarmalele si micii) care au fost foarte gustoase.
Restaurantul are 2 sali una la etaj de 30 de locuri si una jos de 20 de locuri, deci spatiu suficient pt numarul aproximativ de
participanti pe care il estimam noi. Acestea arata precum in imaginile de mai jos:
Retaurantul La Parmigiana:
SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE 86274207uf4

Sala de jos 20 pers:
SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE 97459449pt2

Sala de sus 30 pers:
SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE 58375917mw0

Propozitiile de MENIU ale patronului sunt:
- Ciorba de burta = 6€
- Aperitiv rece ( chiftelute , cabanos , toba , rosii , brinza , castraveti , masline , etc ) = 6€
- Sarmalute cu mamaliga si smintina = 8€
- Mici cu cartofi prajiti si salata de varza = 8€
- Placinta cu brinza dulce si stafide = 5€
Totodata se poate opta pt un MENIU FIX compus din:
- Ciorba de burta,
- Sarmale sau Mici,
- Placinta cu brinza dulce si stafide,
pentru pretul de 17€,
sau MENIUL COMPLET, compus din tot ce am enumarat la inceput,(5 feluri) pt pretul de 25€/pers.
Vinurile Românesti sunt cuprinse intre 15-20€/sticla iar berea Jupiler este 2.50€/sticla.
*****************************************************************************************************************************

A-3-a pposibilitate: (meniu italian dar ambianta super)

Restaurantul "La Serenata"
419, Avenue Rogier - 1030 Scharbeek (nu va speriati de comuna, este zona buna la 150m de Place Meiser)
web: www.laserenata.be

Chiar daca acest restaurant este Italian, bucatarul este român, atmosfera este super, deoarece sambata au
karaoke si dans, fiecare canta pe limba lui cat il tin bojocii si fiecare rade de fiecare, eu m-am distrat de minune
acolo, in plus special pt noi vom avea un acordeonist român pt a face karaoke pe româneste.

Pt a vedea MENIUL pe siteul www.laserenata.com clik Notre Carte clik Menu Promo si vedeti propunerea
de MENIU a restaurantului la 27€.
Evident ca pt cei ce vor altceva puteti sa va orientati printre sortimentele de mancare à la carte si tot aici se maninca
o pizzas delicioasa, facuta de românul nostru.
*****************************************************************************************************************************

A-4-a posibilitate: (meniu belgian - ambianta o facem noi)

Restaurantul "La Belgica"
Chaussée de Wavre 1731 - 1160 Auderghem

Patronul este român dar personalul si MENIUL belgian:

Aveti in linkul de mai jos MENIUL si pretul acestuia:

https://2img.net/r/ihimizer/img379/5840/menubelgicati4.jpg
*****************************************************************************************************************************

Acestea find cele 4 posibilitati de a organiza aceasta seara româneasca, va rog, NUMAI pe cei ce doresc
sa participe la ea, sa voteze pina la data de 1 martie, una din cele 4 posibilitati si sa isi anunte participarea
prin PM, cel tarziu pina la data de 10 martie, pt a instinta patronul respectiv si a rezerva locatia aleasa in mod
democratic prin vot, de catre voi.


Ultima editare efectuata de catre in Dum Mar 18, 2007 1:51 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.belgianul.com
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6451
Data de inscriere : 30/01/2007

SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Empty
MesajSubiect: :)   SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_minitimeLun Feb 19, 2007 1:52 am

faina initiativa !

subscriu (dupa cum am votat) pentru "La Parmigiana".

referitor la "l'ultime atome": zilele trecute am fost cu o amica sa bem un pahar si-am realizat ca a trebuit aproape sa urlam unul la celalalt pentru a ne putea intelege datorita zgomotului din jur. ceea ce, cred eu, il descalifica pentru organizarea unei intalniri.
trebuia sa ma gandesc mai bine inainte sa-l propun SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_redface

Julian DeKlaas
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7402
Data de inscriere : 22/11/2006

SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Empty
MesajSubiect: Re: SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE   SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_minitimeMier Feb 28, 2007 8:07 pm

Votul vostru pt alegerea restaurantului s-a incheiat, chiar daca nu au fost prea multi cei ce au votat el a
desemnat urmatoarea locatie: Restaurantul LA PARMIGIANA
Prin urmare pt cine doreste sa n-i se alature, pt aceasta seara romaneasca din 17 martie, incepând cu orele 17.00, va trebui sa i-mi confirme prin PM numarul de persoane cu care vine, deoarece mâncarea find la comanda, va trebui sa comunic patronului restaurantului totalul de pers participante.
Data limita pt trimiterea PM-ului este 14 martie, iar cei ce vor venii dupa aceia risca sa nu poata avea un meniu românesc la masa.
Pentru detalii despre restaurantul La Prmigiana si Meniul propus vedeti la primul post de sus si cred ca meniul de 17€/pers este destul de acceptabil pt 3 feluri de mâncare.
Astept PM-urile voastre.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
muccelmic
Senior
Senior
muccelmic


masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 61
Localisation : Uccle
Emploi : transporturi/logistica
Loisirs : navigatie cu vele/bicicleta/fitness/religie
Reputatie : 0
Puncte : 6445
Data de inscriere : 05/02/2007

SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Empty
MesajSubiect: Re: SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE   SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_minitimeMier Feb 28, 2007 10:28 pm

Captain!!! :helps:
Daca nu subscriem la "meniu"- se poate rezerva, free style???
Suntem "corijenti" la cabanos,mici,burtzi si alte "bucatzi de foste animale"
Placinta cred ca este ... asa ca la Tomis II :bleh: ??? nu???
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7402
Data de inscriere : 22/11/2006

SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Empty
MesajSubiect: Re: SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE   SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_minitimeMier Feb 28, 2007 11:11 pm

muccelmic a scris:
Captain!!! :helps:
Daca nu subscriem la "meniu"- se poate rezerva, free style???
Suntem "corijenti" la cabanos,mici,burtzi si alte "bucatzi de foste animale"
Placinta cred ca este ... asa ca la Tomis II :bleh: ??? nu???

find restaurant, fiecare maninca si bea ce doreste...
Sus In jos
http://www.belgianul.com
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6451
Data de inscriere : 30/01/2007

SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Empty
MesajSubiect: Re: SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE   SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 12:51 pm

eu ma gandesc ca se va putea comanda si pe loc... e clar ca va lua ceva mai mult timp decat daca ar fi totul pregatit din timp dar ata ete. Smile
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7402
Data de inscriere : 22/11/2006

SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Empty
MesajSubiect: Re: SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE   SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 1:03 pm

deklaas a scris:
eu ma gandesc ca se va putea comanda si pe loc... e clar ca va lua ceva mai mult timp decat daca ar fi totul pregatit din timp dar ata ete. Smile

problema se pune in felul urmator: mâncarea româneasca (sarmale, mici) se face la comanda noastra si daca eu îi comunic patronului 10 portii de ex. el va face 12 dar nu mai mult si in cazul asta daca vin cei care nu s-au inscris si vor si ei aceste produse si din intamplare ajung mai repede la restaurant decat unul inscris, acesta din urma risca sa nu poata mânca cea ce a comandat dealtfel si asta nu este corect, deci din aceasta cauza pe data de 14 martie cel tarziu toti acei ce vor sa participe(+ prietenii de care ei au cunostiita) si doresc sa aibe meniul românesc trebuie sa i-mi comunice nr de persoane, pt a comunica patronului aceasta.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6451
Data de inscriere : 30/01/2007

SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Empty
MesajSubiect: Re: SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE   SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 1:06 pm

e bun de stiut. ;)

Julian DeKlaas
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6451
Data de inscriere : 30/01/2007

SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Empty
MesajSubiect: Re: SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE   SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 1:08 pm

a propos: de sarmalele si micii mei nu se-atinge nimeni ca ma fac rau ! SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_twisted

Julian DeKlaas
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7402
Data de inscriere : 22/11/2006

SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Empty
MesajSubiect: Re: SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE   SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_minitimeSam Mar 03, 2007 1:12 pm

bineinteles ca vom gasii o solutie si pt cei ce vor venii la improvisto doar bucataria lor este deschisa nu ? si normal ca am sa impartim din portia noastra si celor nou veniti, cate ceva, dar totusi trebuie sa plecam de la o comanda de baza si apoi detaliile le fixam acolo la fata locului.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7402
Data de inscriere : 22/11/2006

SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Empty
MesajSubiect: Re: SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE   SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_minitimeMar Mar 13, 2007 7:10 pm

Rog pe toti cei ce vor sa participe la seara romaneasca sa ma anunte pina maine la orele 18.00, deoarece am promis sa-l anunt pe patron, numarul aprox de persoane si ce vor comanda acestia din meniul propus, precum si daca mai aveti cunostinta de alte pers care vor venii.
Merci pt intelegere
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Continut sponsorizat





SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Empty
MesajSubiect: Re: SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE   SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE Icon_minitime

Sus In jos
 
SEARA ROMÂNEASCA IN MARTIE
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Nu uitati 8 Martie!
» SEARA ROMANEASCA LA ANVERS - ROEMEENSE AVOND IN ANTWERPEN

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ACTIVITATI-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente