DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Reincarnare, parerile voastre

In jos 
+2
red mask
Delfinas
6 participan?i
AutorMesaj
Delfinas
Staff Officer
Staff Officer
Delfinas


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 51
Reputatie : 0
Puncte : 6526
Data de inscriere : 23/11/2006

Reincarnare, parerile voastre Empty
MesajSubiect: Re: Reincarnare, parerile voastre   Reincarnare, parerile voastre Icon_minitimeMier Feb 14, 2007 3:32 pm

Eu cred ca nimic nu este imposibil!
Sus In jos
http://www.google.com
red mask
Bleu
Bleu
red mask


feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 47
Localisation : NL
Reputatie : 0
Puncte : 6494
Data de inscriere : 25/12/2006

Reincarnare, parerile voastre Empty
MesajSubiect: Re: Reincarnare, parerile voastre   Reincarnare, parerile voastre Icon_minitimeMier Feb 14, 2007 5:42 pm

Te poti reincarna virtual si poti avea cate vieti virtuale vrei Smile , in rest eu nu cred in reincarnare, ma preocupa raspunsul concret la aceasta intrebare cand aveam vreo 19 ani, acum, chiar nu mai ma intereseaza, dar pentru ca am experimentat ceva de genu decorporalizare, anul trecut, m-am inspaimantat grozav...pentru ca nu ar mai fi nimic dupa moarte Crying or Very sad , deci: traieste-ti viata, ca s-ar putea sa ai doar una....
Sus In jos
mishulyna
Junior
Junior
mishulyna


feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 62
Reputatie : 0
Puncte : 6491
Data de inscriere : 06/01/2007

Reincarnare, parerile voastre Empty
MesajSubiect: Re: Reincarnare, parerile voastre   Reincarnare, parerile voastre Icon_minitimeMier Feb 14, 2007 7:43 pm

Orientalii spun:"omul traieste mai multe vieti dar nu-si aminteste decat una"... Asa ca mie mi-e egal!Very Happy
Sus In jos
deklaas
Senior
Senior
deklaas


masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 29
Localisation : Bruxelles
Emploi : brainwasher
Loisirs : mirarea. din ea s-a nascut filozofia.
Reputatie : 0
Puncte : 6458
Data de inscriere : 30/01/2007

Reincarnare, parerile voastre Empty
MesajSubiect: deja vu   Reincarnare, parerile voastre Icon_minitimeMar Feb 20, 2007 5:07 pm

vi s-a intamplat vreodata sa aveti ceea ce se numeste un "deja vu" ?
adica sa fii asezat pe canapea, sa privesti un anumit film la TV si sa intre cineva pe usa si sa te-ntrebe ceva... iar tu sa stii deja dinainte ce te va intreba ? si in timp ce te intreaba sa te gandesti: asta mi s-a intamplat deja. cu toate detaliile !

sau esti intr-un parc intr-un oras in care ajungi pentru prima oara si un copil vine la tine si stii ca iti va cere sa ii spui de ce nu mai e leaganul in acelasi loc unde era anul trecut, tu sa nu fii din acel oras dar sa stii ca leaganul era acolo si ca acel copil te va intreba asta. si in timp ce te intreaba, tu te gandesti: asta s-a intamplat deja !

sa fie asta o parte din asa-numita reincarnare ? de vieti succesive, vieti paralele, lumi paralele sau sa fie doar ceva legat de perceptii extrasenzoriale ?

Julian DeKlaas
Sus In jos
cristinusa
Junior
Junior



feminin
Numarul mesajelor : 87
Varsta : 52
Localisation : Sambreville
Reputatie : 2
Puncte : 6449
Data de inscriere : 10/02/2007

Reincarnare, parerile voastre Empty
MesajSubiect: Re: Reincarnare, parerile voastre   Reincarnare, parerile voastre Icon_minitimeMar Feb 20, 2007 6:44 pm

Mie mi s-a întâmplat asta de câteva ori . Am fost în câteva situatii, pe care aveam impresia ca le mai traisem deja punct cu punct.Am vazut locuri pe care mi se parea ca le cunosteam deja, desi era prima oara când puneam piciorul acolo. Nu stiu daca este vorba de evenimente traite în alta viata sau pur si simplu la un moment dat mi le-am imaginat sau le-am visat , iar pe urma acestea au devenit reale! In cazul asta , am putea vorbi despre premonitie.
Sus In jos
Badea
Senior
Senior
Badea


Numarul mesajelor : 231
Varsta : 53
Reputatie : 0
Puncte : 6522
Data de inscriere : 27/11/2006

Reincarnare, parerile voastre Empty
MesajSubiect: Re: Reincarnare, parerile voastre   Reincarnare, parerile voastre Icon_minitimeJoi Feb 22, 2007 6:18 am

o chestie de subconstient

dar daca ar exista reincarnare, mi-ar place sa ma reincarnez ca un obiect... :roll: va las pe voi sa complectati ce anume Laughing
Sus In jos
Delfinas
Staff Officer
Staff Officer
Delfinas


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 51
Reputatie : 0
Puncte : 6526
Data de inscriere : 23/11/2006

Reincarnare, parerile voastre Empty
MesajSubiect: Re: Reincarnare, parerile voastre   Reincarnare, parerile voastre Icon_minitimeVin Feb 23, 2007 1:41 pm

Nu imi pot da seama ce obiect! Ne spui?
Sus In jos
http://www.google.com
Badea
Senior
Senior
Badea


Numarul mesajelor : 231
Varsta : 53
Reputatie : 0
Puncte : 6522
Data de inscriere : 27/11/2006

Reincarnare, parerile voastre Empty
MesajSubiect: Re: Reincarnare, parerile voastre   Reincarnare, parerile voastre Icon_minitimeVin Feb 23, 2007 8:25 pm

un obiect sau un lucru de imbracaminte...amandoua mai speciale Embarassed
Sus In jos
Continut sponsorizat





Reincarnare, parerile voastre Empty
MesajSubiect: Re: Reincarnare, parerile voastre   Reincarnare, parerile voastre Icon_minitime

Sus In jos
 
Reincarnare, parerile voastre
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» un site care asteapta comenturile voastre

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: SPIRITUALITATE ROMÂNEASCA-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente