DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Buna.

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
RalucaB




Numarul mesajelor : 1
Reputatie : 0
Puncte : 4548
Data de inscriere : 18/01/2012

Buna. Empty
MesajSubiect: Buna.   Buna. Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 8:42 am

Va salut! Sunt eleva la Postliceala Sanitara,anul 3..ma intereaza o parere referitoare la locurile de munca din Belgia,ca asistenta medicala..daca sunt persoane care au plecat cu ajutorul unei firme de recrutari , care ar fi de incredere, ce face o asistenta medicala intr-un spital din Belgia..azil de batrani. Si inca ceva..se cere experienta cu ani, sau se poate si cu un nr de ore efectuate intr-un spital. Ma gandesc la Belgia sau Anglia, Anglia pentru ca am prieteni care sunt stabiliti acolo..si nu as fi chiar printre straini, dar sunt interesata mai mult de Belgia pentru ca ,sistemul medical este mai bun decat cel al Angliei. Ar trebui sa ma decid din timp , pentru ca doresc sa ma apuc si de invatarea limbii, stiu ca este greu cu limba oriunde te-ai duce, dar macar o baza sa am. Daca ma uit pe site-urile cu joburi pt Belgia, se cere limba franceza ,nivel mediu, banuiesc ca depinde de zona..ce ar trebui sa invat ? nici nu stiu, se cere franceza, dar se vorbeste flamanda. Orice informatie mi-ar fi de folos. O zi buna! Smile
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7310
Data de inscriere : 22/11/2006

Buna. Empty
MesajSubiect: Re: Buna.   Buna. Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 9:32 am

RalucaB a scris:
Va salut! Sunt eleva la Postliceala Sanitara,anul 3..ma intereaza o parere referitoare la locurile de munca din Belgia,ca asistenta medicala..daca sunt persoane care au plecat cu ajutorul unei firme de recrutari , care ar fi de incredere, ce face o asistenta medicala intr-un spital din Belgia..azil de batrani. Si inca ceva..se cere experienta cu ani, sau se poate si cu un nr de ore efectuate intr-un spital. Ma gandesc la Belgia sau Anglia, Anglia pentru ca am prieteni care sunt stabiliti acolo..si nu as fi chiar printre straini, dar sunt interesata mai mult de Belgia pentru ca ,sistemul medical este mai bun decat cel al Angliei. Ar trebui sa ma decid din timp , pentru ca doresc sa ma apuc si de invatarea limbii, stiu ca este greu cu limba oriunde te-ai duce, dar macar o baza sa am. Daca ma uit pe site-urile cu joburi pt Belgia, se cere limba franceza ,nivel mediu, banuiesc ca depinde de zona..ce ar trebui sa invat ? nici nu stiu, se cere franceza, dar se vorbeste flamanda. Orice informatie mi-ar fi de folos. O zi buna! Smile

buna,
de regula in azilurile de batrani (numite "home") functia de asistenta este putin cam mult spus, de fapt poate este si o asistenta doua dintre cele mai vechi (sau belgiene) iar restul sunt "aide soignante" (un fel de ajutor de asistenta) care de fapt face totul, o functie care necesita si o forta fizica pt ca trebuiesc ridicati, spalati, ingrijiti etc, batranii din Home. Daca-ti place munca si esti dispusa sa faci multe chestii, uneori neplacute (spalatul batranilor la fund de ex.) baga-te, daca nu renunta. Evident ca dupa un anumit timp si cu multa munca vei reusii sa devii adevarata asistenta pt care ai invatat carte. In Belgia, pt inceput te poti descurca cu franceza (pt zona francofona, Valonia, Bruxelles) dar ca asistenta adevarata trebuie sa stii si neerlandeza (cam greu de invatat pt români, dar mai usor pt cei mai tineri).
Mai mult despre acest subiect sa discutat pe Rombel uita-te pe acolo deasemeni: http://rombel.com/sistemul-medical/activitatea-de-asistent-medical.html
succes
Sus In jos
http://www.belgianul.com
 
Buna.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Buna seara .............. noapte buna
» Buna !
» buna
» buna
» putin ajutor, va rog frumos!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: INFORMATII UTILE-
Mergi direct la:  
|
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente