DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Strigat de ajutor

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7319
Data de inscriere : 22/11/2006

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 9:51 am

Acesta este un chestionar email via http://www.belgianul.com/roman/ de la:
dominte darius

My name is Darius and I Dominte half 13 years, a child is trying hard life. Are many cardiac hospitalization in Cluj with diagnosed hypertension, mitral Isuficienta, Cardiovascular hyperkinetic syndrome, supraventricular arrhythmia and mixed dyslipidemia Extrasistolica. This email is a cry for help. Since I was a year and a half parents fought a serious illness spastic paraparesis, but these efforts im sick mother with hypertension grade 3 with high risk, Trahicardie sinus and aortic Ateromatoza Corotidiana, dyslipidemia, disease Schoermana, Gusa polinodurara with manifest tetanus. My mother did not have any income (pensions), but can not work and being operated in January 2010 of cervical dysplasia, cancer is suspected. Dad worked at C.F.R. , But due to a hemiparesis was given unemployed. We live in a camero and a kitchen with no light, gas or water. One outta water from a spring half 1km. At the moment I do not no income apart from my allowance, although we need more medic!
ation, treatment, today we go as God knows. Although we have a folder full of papers I go medical aid to those who have money. Because of gaps in this half we came out excellent students to have very low scores. Salvation comes to us almost daily. Scest send you email in hopes you may want to invest in future join child want to reach out to families really beaten by fate that lies at the edge of collapse. We hope that you will not look over these lines join our address: domintedarius@yahoo.com or address where we live Dominte TATIANA CARMEN, Brasov county, city Prejmer High Street, No. 627 ....... Tel: +40 (0368888635 mobile )...... Tel: +40 (0756675658)
or bank account BCR Dominte Tatiana Carmen SWIFT: RNCB RO BU, New IBAN Code: RO27RNCB053048739060001 to Ron and Carmen Tatiana Dominte SWIFT: IBAN Code RNCB RO BU New: RO97RNCB0053048739060002 euro in BCR Brasov branch. Thank you in hopes that you will look and hand to me. Sincerely Dominte Darius.Vreau to help my mother who does not sleep either day or night for 13 years half thinking mitted not breaking flight and I want to bring a bit of power to move forward, help me please .

I've sent some alleged founded in Brasov but also help the rich or on their knowledge to the foundation .... Nitrogen charthasis Mrs. Smith has shown me that only deals with blind ... I wept when I myself 2 patients without aid or pension and desolate ... but have yet to forgive pension other facilities .... good companions know what it means to have two cardiac care lady told me that Nitrogen is not easy not to see ... but not always to hear your child when making effort, chest hurts ,,.... father quickly sent us dancing though I asked for money but not drugs my wife and child living ....... I was rejected in favor of those who reproached me yet and that everyone ought to be blind ..... I've sent the foundation anchor Codlea I refused I've turned to other ribbons of Brasov, I do not have existed at address indicated for months or padlock at the gate office background, humanitarian partners are nothing but lies on paper. Please hand in intindetine family name with a solutio!
n to pass this big trouble .... parents not only have I got a sister somewhere in Botosani poor relatives have not only mayor of the village help those who are in common we we're coming into a place without water without gas cf. former without light ....... Ron will read these lines and you may find a solution, and thanks for noi.va and look with hope in your soul .... Sincerely Dominte
Sus In jos
http://www.belgianul.com
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7173
Data de inscriere : 24/11/2006

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeMier Iun 02, 2010 10:54 pm

L-am sfatuit pe baiat sa scrie la rombel, copiii au fost intotdeauna ajutati pe acel forum, dar din pacate, vad ca nici acolo nu se mai inghesuie lumea!
Poate daca ar veni in Belgia, s-ar mai schimba situatia, oamenii insa au devenit circumspecti, datorita unora care nu sunt corecti si au profitat de bunatatea lor. Nu mai au incredere in semenii lor, decat daca ii vad cu ochii lor ca sunt bolnavi.
Adevarul este ca s-au strans sume mari pentru copii grav bolnavi si care au fost operati si traiesc acum!
Se pare ca romanii din Belgia sunt mai sufletisti decat cei din Olanda, dar mereu se ivesc astfel de cazuri si nu stii pe cine sa ajuti primul!
Eu i-am scris, ca poate il voi ajuta cu ceva, dar este o picatura intr-un ocean.
Pacat, datorita unor persoane incorecte, nu mai sunt ajutati nici cei care intr-adevar au nevoie de ajutor! Strigat de ajutor Icon_cry
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
AL-RAISA
Senior
Senior
AL-RAISA


feminin
Numarul mesajelor : 260
Varsta : 50
Localisation : NL
Reputatie : 3
Puncte : 5833
Data de inscriere : 30/05/2009

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 8:23 am

cata dreptate ai!
Eu una, personal, am dat peste un escroc care mi-a luat orice bunavointa de a ma mai implica in asa ceva. Stii despre ce e vorba.
Sper ca acest copil sa reuseasca si sa gaseasca oameni de bine sa-i ajute.
Vorba ta: sa evite Olanda. Cand are atatea probleme nu cred ca mai e cazul si de altele.
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7173
Data de inscriere : 24/11/2006

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 10:49 am

AL-RAISA a scris:
cata dreptate ai!
Eu una, personal, am dat peste un escroc care mi-a luat orice bunavointa de a ma mai implica in asa ceva. Stii despre ce e vorba.
Sper ca acest copil sa reuseasca si sa gaseasca oameni de bine sa-i ajute.
Vorba ta: sa evite Olanda. Cand are atatea probleme nu cred ca mai e cazul si de altele.

L-am sfatuit sa se duca la rombel, dar a picat in gura ""lupului"", vad ca si lui i se reproseaza incorectitudinea.
Nu stiu ce sa mai cred, of , of, ce dilema!
Daca este intr-adevar asa, iar o deziluzie, iar daca nu, ma voi simti vinovata ca nu l-am ajutat!
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7319
Data de inscriere : 22/11/2006

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 1:25 pm

sanziana a scris:

L-am sfatuit sa se duca la rombel, dar a picat in gura ""lupului"", vad ca si lui i se reproseaza incorectitudinea.
Nu stiu ce sa mai cred, of , of, ce dilema!
Daca este intr-adevar asa, iar o deziluzie, iar daca nu, ma voi simti vinovata ca nu l-am ajutat!

Cred ca sunt foarte bine pozitionat ca sa stiu ce poate face Rombelul sau chiar si noi aici asa ca trimisul pe situl Rombel nu rezolva nicio problema.
Pana in prezent niciun sit din cele pe care le cunosc eu din Benelux nu a reusit sa stranga-n jurul sau comunitatea româneasca in asa fel incat in caz de nevoie sa poata ajuta pe cineva concret.
Rombelul in afara de max. 10 membrii activi pe care-i are, nu se poate lauda cu altceva, restul sunt doar in trecere pentru o intrebare sau doua.
In primul rand ei fac eforturi sa-si gaseasca sponsori pentru a-si platii angaralele sitului si in niciun caz ca sa ajute pe cineva, decat daca se ofera vre-unul din membrii mai milostivi pentru ca apoi sa aibe cu ce se lauda ca au facut si au dres.
In tot cazul adminul de acolo ca si cel din Olanda niciodata nu au vrut sa faca ceva concret pentru români ci totul a fost doar o masca dedesubtul careia s-au ascuns alte interese.
Cat despre cei care acuza imediat pe cei care striga dupa ajutor ce pot spune decat ca vor sa se bage-n seama mai mult decat ar fi necesar dar si cu implicarea tacita a celor care gestioneaza situl care nu le atrag atentia pentru ce scriu, sunt multumiti ca au pe cineva care sa le mazgaleasca situl zilnic si cam atat.
Nimeni nu spune sa ajuti pe oricine ar cere-o, atunci cand mijloacele materiale pe care le ai nu-ti permit, dar nimeni nu te obliga sa taci din gura si sa te comporti ca un om civilizat.
Nici eu nu am verificat mesajul pe care l-am primit prin mail (era si dificil sa o fac) dar l-am publicat asa cum l-am primit si consider ca fiecare este suficient de adult ca sa faca ce crede dupa ce-l citeste.
Cand Rombelul sau alt sit de pe aici va fi in stare sa rezolve macar o parte din problemele românilor care au nevoie de un ajutor, am sa fiu primul care o va recunoaste si o va aprecia, pana atunci folositi-le mai putin numele pe situl asta.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7266
Data de inscriere : 11/10/2008

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 9:28 pm

Admin a scris:
sanziana a scris:

L-am sfatuit sa se duca la rombel, dar a picat in gura ""lupului"", vad ca si lui i se reproseaza incorectitudinea.
Nu stiu ce sa mai cred, of , of, ce dilema!
Daca este intr-adevar asa, iar o deziluzie, iar daca nu, ma voi simti vinovata ca nu l-am ajutat!

Cred ca sunt foarte bine pozitionat ca sa stiu ce poate face Rombelul sau chiar si noi aici asa ca trimisul pe situl Rombel nu rezolva nicio problema.
Pana in prezent niciun sit din cele pe care le cunosc eu din Benelux nu a reusit sa stranga-n jurul sau comunitatea româneasca in asa fel incat in caz de nevoie sa poata ajuta pe cineva concret.
Rombelul in afara de max. 10 membrii activi pe care-i are, nu se poate lauda cu altceva, restul sunt doar in trecere pentru o intrebare sau doua.
In primul rand ei fac eforturi sa-si gaseasca sponsori pentru a-si platii angaralele sitului si in niciun caz ca sa ajute pe cineva, decat daca se ofera vre-unul din membrii mai milostivi pentru ca apoi sa aibe cu ce se lauda ca au facut si au dres.
In tot cazul adminul de acolo ca si cel din Olanda niciodata nu au vrut sa faca ceva concret pentru români ci totul a fost doar o masca dedesubtul careia s-au ascuns alte interese.
Cat despre cei care acuza imediat pe cei care striga dupa ajutor ce pot spune decat ca vor sa se bage-n seama mai mult decat ar fi necesar dar si cu implicarea tacita a celor care gestioneaza situl care nu le atrag atentia pentru ce scriu, sunt multumiti ca au pe cineva care sa le mazgaleasca situl zilnic si cam atat.
Nimeni nu spune sa ajuti pe oricine ar cere-o, atunci cand mijloacele materiale pe care le ai nu-ti permit, dar nimeni nu te obliga sa taci din gura si sa te comporti ca un om civilizat.
Nici eu nu am verificat mesajul pe care l-am primit prin mail (era si dificil sa o fac) dar l-am publicat asa cum l-am primit si consider ca fiecare este suficient de adult ca sa faca ce crede dupa ce-l citeste.
Cand Rombelul sau alt sit de pe aici va fi in stare sa rezolve macar o parte din problemele românilor care au nevoie de un ajutor, am sa fiu primul care o va recunoaste si o va aprecia, pana atunci folositi-le mai putin numele pe situl asta.
Ai dreptate Adimin.
Nu trebuie sa pui inainte credinta ca cel care face apel la ajutor este un om josnic, care inceara sa insele prin impresionare si specularea sensibilitatii unei persoane.
Realitatea este ca cei care nu cred, judeca prin prisma lor de vedere.
In lume sunt si excroci, dar nu putem sa-i bagam pe toti oamenii in aceiasi oala.
Prin fundatie am ajuns sa ajutam 2500 de copii. Daca eu, impreuna cu colegii mei, am fi fost sovaielnici si neincrezatori in apelurile disperate care s-au facut din mai toata tara, nu am mai fi avut satisfactia zambetelor preimite drept recompensa.
Strigat de ajutor Copyofp1180301
Aici, intr-o comuna formata din 10 sate din judetul Gorj, am trimis la cerere, fara sa verificam daca cele spuse sunt reale, alimente de Paste.

Strigat de ajutor Copyofp1040530
Iar aici, incarcam masini cu dulciuri si jucarii pentru copii saraci, cu ocazia Zilei Internationale a copilului.
In spatele nostru s-au aflat oameni cu suflet care nu au pus la indoiala ca ceea ce
ne-au donat va avea o alta destinatie.
Rezultatul...FERICIRE.
Fericire a celor care au beneficiat de ajutor, si a noastra ca am putut sa facem o fapta buna in favoarea unor semeni mai putin norocosi.
Toate bune tuturor!
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7173
Data de inscriere : 24/11/2006

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 9:58 pm

Acum m-am bagat in hora, trebuie sa joc!
Mi-a scris baiatul si mama lui, ca trimit documente , ca sa dovedeasca ca sunt corecti, dar pe de alta parte eu daca scriu acolo, se vor lua de mine, cum s-au mai luat cand am mai incercat sa iau apararea unei alte persoane.
Aveti vreo sugestie, cum sa facem sa puna doumentele acolo, fara sa ma mai amestec eu.
El mi-a scris, : va rog aparati-ma, nu va voi deziluziona, m-a impresionat, cum sunt eu intotdeauna slaba, nu rezist!
Daca oamenii sunt intr-adevar corecti si au o situatie atat de grea, poate sfantul_calinic are vreo idee in acest sens, please!
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7266
Data de inscriere : 11/10/2008

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 10:09 pm

sanziana a scris:
Acum m-am bagat in hora, trebuie sa joc!
Mi-a scris baiatul si mama lui, ca trimit documente , ca sa dovedeasca ca sunt corecti, dar pe de alta parte eu daca scriu acolo, se vor lua de mine, cum s-au mai luat cand am mai incercat sa iau apararea unei alte persoane.
Aveti vreo sugestie, cum sa facem sa puna doumentele acolo, fara sa ma mai amestec eu.
El mi-a scris, : va rog aparati-ma, nu va voi deziluziona, m-a impresionat, cum sunt eu intotdeauna slaba, nu rezist!
Daca oamenii sunt intr-adevar corecti si au o situatie atat de grea, poate sfantul_calinic are vreo idee in acest sens, please!
Nu stiu despre ce vorbesti. Unde "acolo"?
Eu ce idee sa am? Cand am facut apel pentru un alt copil bonav de leucemie, la fel am fost privita cu neîncredere.
Singura solutie este sa postam actele pe sit-uri, si sa ne unim ca sa îi sustinem, facând, apel catre toti oamenii, ca sa depuna bani in cont, sau sa trimita medicamente si alimente.
De fapt, pentru ca tu deja i-ai indrumat catre mine, am raspuns chiar acum cateva minute mesajului privat primit de la ei, spunandu-le acelasi lucru.
Sa ne ajute Dumnezeu tuturor, sa putem sa-i ajutam.
Daca ai luat initiativa, continua, si noi iti vom fi alaturi.
Doamne ajuta!
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7173
Data de inscriere : 24/11/2006

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 10:18 pm

Scuza-ma ca mi-am permis sa-i dau adresa , dar mi-a fost ata de mila de el si acum de mama lui, dar intr-adevar daca trimit acte, nu are rost sa mai ne pierdem timpul cu Rombelul, care nu ajuta decat copiii care vin in Belgia, mai bien sa facem reclama in alte parti, dar unde. Aici sunt prea putini forumisti, la Romanians sunt multi dar rai, alt site nu mai stiu, iar printre olandezi sunt convinsa ca ar ajuta, dar nu stiu efectiv unde sa incep?
Mersi pentru raspuns!

P.S. Admin, nu te supara, l-am sfatuit pe acel copil sa scrie acolo, crezand totusi ca mai se gasesc si oameni mai sufletisti, cel putin asa am crezut, dupa cum am citit.
Teoretic am inteles ca au ajutat destui copii, nu stiu practic cum a fost , imi amintesc atunci cu Sebi , cu ani in urma, cand am facut si eu o donatie si l-am vazut pe acel copil in Belgia.
Ma rog si-au schimbat opinia intre timp, dar daca nu vor sa ajute, parerea mea este sa nu arunce cu pietre, nu toti sunt escroci!
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7266
Data de inscriere : 11/10/2008

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 10:29 pm

sanziana a scris:
Scuza-ma ca mi-am permis sa-i dau adresa , dar mi-a fost ata de mila de el si acum de mama lui, dar intr-adevar daca trimit acte, nu are rost sa mai ne pierdem timpul cu Rombelul, care nu ajuta decat copiii care vin in Belgia, mai bien sa facem reclama in alte parti, dar unde. Aici sunt prea putini forumisti, la Romanians sunt multi dar rai, alt site nu mai stiu, iar printre olandezi sunt convinsa ca ar ajuta, dar nu stiu efectiv unde sa incep?
Mersi pentru raspuns!

P.S. Admin, nu te supara, l-am sfatuit pe acel copil sa scrie acolo, crezand totusi ca mai se gasesc si oameni mai sufletisti, cel putin asa am crezut, dupa cum am citit.
Teoretic am inteles ca au ajutat destui copii, nu stiu practic cum a fost , imi amintesc atunci cu Sebi , cu ani in urma, cand am facut si eu o donatie si l-am vazut pe acel copil in Belgia.
Ma rog si-au schimbat opinia intre timp, dar daca nu vor sa ajute, parerea mea este sa nu arunce cu pietre, nu toti sunt escroci!
Nu stiu ce adresa le-ai dat, dar ei mi-au scris aici, pe DIROBENELU, prin mesaj privat.
Te pot duce la biserica la voi, ca sa discuti cu roamânii de acolo. Poti sa le dai si niste fluturasi cu adresa, numarul de cont sau telefonul.
Si in Belgia se poate face la fel.
Nu cred ca preotii ar refuza sa faca si ei apel, in biserica dupa slujba, pentru o colecta, pe care tu, sau altcineva sa o depuna in cont, si apoi sa arate chitanta tuturor celor care au contribuit.
Totul e sa ne mobilizam.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7173
Data de inscriere : 24/11/2006

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 10:42 pm

Ai dreptate, este o idee buna! Strigat de ajutor Icon_cool
Nu i-am dat adresa lui Darius, m-am exprimat gresit, i-am zis ca poate sa-ti trimit un mesaj sa-ti ceara sfatul si i-am zis ca tu ai o asociatie in tara.
Mersi asa voi face, cand ma voi duce la biserica, voi vorbi cu preotul si sa speram ca vor sa-l ajute pe acest copil si pe familia lui.
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
tgeorgescu
Junior
Junior



masculin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 50
Localisation : Zwolle
Emploi : somer
Reputatie : 0
Puncte : 6158
Data de inscriere : 14/12/2007

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 10:50 pm

Pe Rombel, H2SO4 zice ca e frauda.
Sus In jos
http://intellect-club.nl.eu.org
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7173
Data de inscriere : 24/11/2006

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 10:59 pm

Vorbeste prostii, spune ca a vazut contul complicelui , major, adica a mamei lui!
Mi se pare firesc ca ea are cont si nu un copil de 12 ani!
Se trezesc pur si simplu vorbind, cealalta ca ar vrea sa schimbe cu el, ce oameni, daca nu vor sa doneze sa taca mai bine din gura, daca unii sunt escroci, nu inseamna ca toti sunt la fel! Strigat de ajutor Icon_eek
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7266
Data de inscriere : 11/10/2008

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 11:17 pm

sanziana a scris:
Ai dreptate, este o idee buna! Strigat de ajutor Icon_cool
Nu i-am dat adresa lui Darius, m-am exprimat gresit, i-am zis ca poate sa-ti trimit un mesaj sa-ti ceara sfatul si i-am zis ca tu ai o asociatie in tara.
Mersi asa voi face, cand ma voi duce la biserica, voi vorbi cu preotul si sa speram ca vor sa-l ajute pe acest copil si pe familia lui.
Sa-ti ajute Dumnezeu, si de fapt sa ne ajute tuturor, ca sa putem face ceva concret pentru acest copil.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7319
Data de inscriere : 22/11/2006

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 11:33 pm

tgeorgescu a scris:
Pe Rombel, H2SO4 zice ca e frauda.
eu nu stiu ce este pentru ca nu m-am interesat, sunt intr-o perioada in care nu am timp pentru asa ceva, dar H2so4 in totdeauna cand zice careva ceva, sare-n sus de popou sa vada lumea ce bine stie el sa caute pe Goagâl. a mai dat cu batu-n balta de vo cateva ori confundand personajele cu altele pe care i le-a gasit goagal. Precizez: chiar daca am postat eu anuntul pt ca mi-a fost trimis pe mail, nu stiu mai mult decat voi despre ce este vorba, dar cum am mai spus fiecare face cum ii dicteaza constiinta sau buzunarul.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7266
Data de inscriere : 11/10/2008

Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 11:39 pm

Admin a scris:
tgeorgescu a scris:
Pe Rombel, H2SO4 zice ca e frauda.
eu nu stiu ce este pentru ca nu m-am interesat, sunt intr-o perioada in care nu am timp pentru asa ceva, dar H2so4 in totdeauna cand zice careva ceva, sare-n sus de popou sa vada lumea ce bine stie el sa caute pe Goagâl. a mai dat cu batu-n balta de vo cateva ori confundand personajele cu altele pe care i le-a gasit goagal. Precizez: chiar daca am postat eu anuntul pt ca mi-a fost trimis pe mail, nu stiu mai mult decat voi despre ce este vorba, dar cum am mai spus fiecare face cum ii dicteaza constiinta sau buzunarul.
Admin, eu zic ca trebuie ajutat.
Sa ne unim si sa il ajutam. Ce ne pasa noua de altii?
Am sa trimit si eu pe mail la toata lista mea, si am sa vad ce mai pot face.
Daca vrei, e cam in aceiasi situatie cu Matei Vasile.
Toate cele bune!
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Strigat de ajutor Empty
MesajSubiect: Re: Strigat de ajutor   Strigat de ajutor Icon_minitime

Sus In jos
 
Strigat de ajutor
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Iar un strigat de ajutor
» ajutor pentru proteze
» ajutor!!
» MARTISOR...ajutor
» Ajutor Juridic

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: STIRI DIN DIASPORA / ANUNTURI-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente