DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 De ziua ta femeie La multi ani!

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeLun Mar 08, 2010 1:42 am

Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7313
Data de inscriere : 22/11/2006

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeLun Mar 08, 2010 7:54 am

De ziua ta femeie La multi ani! Aniv5 De ziua ta femeie La multi ani! 76526
Sus In jos
http://www.belgianul.com
AL-RAISA
Senior
Senior
AL-RAISA


feminin
Numarul mesajelor : 260
Varsta : 50
Localisation : NL
Reputatie : 3
Puncte : 5827
Data de inscriere : 30/05/2009

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeLun Mar 08, 2010 11:46 am

la multi ani, doamnelor si domnisoarelor
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeLun Mar 08, 2010 3:22 pm

Admin a scris:
De ziua ta femeie La multi ani! Aniv5 De ziua ta femeie La multi ani! 76526
De ziua ta femeie La multi ani! 636127 De ziua ta femeie La multi ani! Merci-fl Admin
La multi ani sotiei si ficei tale! De ziua ta femeie La multi ani! 182475 De ziua ta femeie La multi ani! 76526
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeLun Mar 08, 2010 3:24 pm

AL-RAISA a scris:
la multi ani, doamnelor si domnisoarelor
La multi ani @AL-RAISA De ziua ta femeie La multi ani! 182475 De ziua ta femeie La multi ani! 76526
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7313
Data de inscriere : 22/11/2006

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeMar Mar 09, 2010 8:00 am

sfantul_calinic a scris:
La multi ani sotiei si ficei tale! De ziua ta femeie La multi ani! 182475 De ziua ta femeie La multi ani! 76526

De ziua ta femeie La multi ani! Merci-fl
Sus In jos
http://www.belgianul.com
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeMier Mar 10, 2010 2:36 am

Admin a scris:
sfantul_calinic a scris:
La multi ani sotiei si ficei tale! De ziua ta femeie La multi ani! 182475 De ziua ta femeie La multi ani! 76526

De ziua ta femeie La multi ani! Merci-fl




De ziua ta femeie La multi ani! 7969862
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7313
Data de inscriere : 22/11/2006

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeMier Mar 10, 2010 7:51 am

uitandu-ma la imaginea asta mi-a venit in minte traducerea din franceza a ghioceilor: perce-neige
(strapunge zapada)
Sus In jos
http://www.belgianul.com
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeMier Mar 10, 2010 11:15 am

Admin a scris:
uitandu-ma la imaginea asta mi-a venit in minte traducerea din franceza a ghioceilor: perce-neige
(strapunge zapada)
Francezii au dat cel mai corect nume pentru ghiocel. De ziua ta femeie La multi ani! Icon_biggrin
Si pentru ca românul s-a nascut poet, uite ce a scris cineva:

Spre sfirsit de iarna grea,
De sub patura de nea,
S-a ivit un ghiocel
Aninat ca un cercel
Intr-un varf de firicel
Ghiocelul, clopotelul.

El a dat de veste iara,
Ca dorita primavara
A venit din nou in tara
Cu caldura si cu soare
Pentru fiecare floare.

Sa ai o zi buna! De ziua ta femeie La multi ani! 636127
Eu am inceput sa invat poezii, pentru ca ma pregatesc sa i le spun nepotelei mele, care acum are 6 luni.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7313
Data de inscriere : 22/11/2006

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeMier Mar 10, 2010 12:28 pm

sfantul_calinic a scris:

Eu am inceput sa invat poezii, pentru ca ma pregatesc sa i le spun nepotelei mele, care acum are 6 luni.
eu nu, pt ca deocamdata catelul meu nu prea intelege poezia De ziua ta femeie La multi ani! Icon_exclaim De ziua ta femeie La multi ani! Icon_lol si nici nu prea am chef sa-l cert in versuri... ca pan gasesc rima imi trece supararea De ziua ta femeie La multi ani! Icon_lol
ps. sa-ti traiasca nepoata si sa fiti sanatosi De ziua ta femeie La multi ani! Icon_exclaim
Sus In jos
http://www.belgianul.com
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeMier Mar 10, 2010 3:35 pm

Admin a scris:
sfantul_calinic a scris:

Eu am inceput sa invat poezii, pentru ca ma pregatesc sa i le spun nepotelei mele, care acum are 6 luni.
eu nu, pt ca deocamdata catelul meu nu prea intelege poezia De ziua ta femeie La multi ani! Icon_exclaim De ziua ta femeie La multi ani! Icon_lol si nici nu prea am chef sa-l cert in versuri... ca pan gasesc rima imi trece supararea De ziua ta femeie La multi ani! Icon_lol
ps. sa-ti traiasca nepoata si sa fiti sanatosi De ziua ta femeie La multi ani! Icon_exclaim
De ziua ta femeie La multi ani! Fotografii0003y
Mulțumesc pentru urare.
De ziua ta femeie La multi ani! Icon_lol Cu cățelul încearcă, pentru că eu exersez cu cîinii mei. Când îi chem la masă îi chem în versuri. De ziua ta femeie La multi ani! Beee
Mai sus e Voinea.
Pe vremea când avea doar 2 luni, am vrut să-l călugăresc, pentru că mai am înca trei. L-am dus la Mânăstirea care este la vreo 5 km de casa mea, peste un rîu. Asta era într-o vineri. L-am dus cu o mașina, dar pe șosea.
Duminică, pe la ora 9, l-am auzit schelălăind și împingând ușa de la bucătărie, cu labele din față, în poziție verticala, mai să spargă geamul.
Când am deschis, doar capul mai era uscat, în rest era ud flească. Fugise peste câmp, și traversase rîul înot.
L-am hranit, și l-am alintat admirativ, spunându-i "voinicul meu deștept", mândră că la vârsta lui a știut să găsească drumul spre casă singur.
De la voinic, numele lui a devent Voinea.
Înca nu are un an, dar este cel mai bun cîine al meu. Nu este numai voinic, este și viteaz.
El e primul care se repede să apere teritoriul.
Să ai o zi minunată!
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7167
Data de inscriere : 24/11/2006

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 9:10 am

sfantul_calinic a scris:
Admin a scris:
sfantul_calinic a scris:

Eu am inceput sa invat poezii, pentru ca ma pregatesc sa i le spun nepotelei mele, care acum are 6 luni.
eu nu, pt ca deocamdata catelul meu nu prea intelege poezia De ziua ta femeie La multi ani! Icon_exclaim De ziua ta femeie La multi ani! Icon_lol si nici nu prea am chef sa-l cert in versuri... ca pan gasesc rima imi trece supararea De ziua ta femeie La multi ani! Icon_lol
ps. sa-ti traiasca nepoata si sa fiti sanatosi De ziua ta femeie La multi ani! Icon_exclaim
De ziua ta femeie La multi ani! Fotografii0003y

Mulțumesc pentru urare.
De ziua ta femeie La multi ani! Icon_lol Cu cățelul încearcă, pentru că eu exersez cu cîinii mei. Când îi chem la masă îi chem în versuri. De ziua ta femeie La multi ani! Beee
Mai sus e Voinea.
Pe vremea când avea doar 2 luni, am vrut să-l călugăresc, pentru că mai am înca trei. L-am dus la Mânăstirea care este la vreo 5 km de casa mea, peste un rîu. Asta era într-o vineri. L-am dus cu o mașina, dar pe șosea.
Duminică, pe la ora 9, l-am auzit schelălăind și împingând ușa de la bucătărie, cu labele din față, în poziție verticala, mai să spargă geamul.
Când am deschis, doar capul mai era uscat, în rest era ud flească. Fugise peste câmp, și traversase rîul înot.
L-am hranit, și l-am alintat admirativ, spunându-i "voinicul meu deștept", mândră că la vârsta lui a știut să găsească drumul spre casă singur.
De la voinic, numele lui a devent Voinea.
Înca nu are un an, dar este cel mai bun cîine al meu. Nu este numai voinic, este și viteaz.
El e primul care se repede să apere teritoriul.
Să ai o zi minunată!

Ce poveste frumoasa!
Este si normal sa-ti placa animalele, doar esti in zodia Pesti! De ziua ta femeie La multi ani! Icon_cool
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7260
Data de inscriere : 11/10/2008

De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 12:56 pm

sanziana a scris:
sfantul_calinic a scris:
Admin a scris:
sfantul_calinic a scris:

Eu am inceput sa invat poezii, pentru ca ma pregatesc sa i le spun nepotelei mele, care acum are 6 luni.
eu nu, pt ca deocamdata catelul meu nu prea intelege poezia De ziua ta femeie La multi ani! Icon_exclaim De ziua ta femeie La multi ani! Icon_lol si nici nu prea am chef sa-l cert in versuri... ca pan gasesc rima imi trece supararea De ziua ta femeie La multi ani! Icon_lol
ps. sa-ti traiasca nepoata si sa fiti sanatosi De ziua ta femeie La multi ani! Icon_exclaim
De ziua ta femeie La multi ani! Fotografii0003y


Mulțumesc pentru urare.
De ziua ta femeie La multi ani! Icon_lol Cu cățelul încearcă, pentru că eu exersez cu cîinii mei. Când îi chem la masă îi chem în versuri. De ziua ta femeie La multi ani! Beee
Mai sus e Voinea.
Pe vremea când avea doar 2 luni, am vrut să-l călugăresc, pentru că mai am înca trei. L-am dus la Mânăstirea care este la vreo 5 km de casa mea, peste un rîu. Asta era într-o vineri. L-am dus cu o mașina, dar pe șosea.
Duminică, pe la ora 9, l-am auzit schelălăind și împingând ușa de la bucătărie, cu labele din față, în poziție verticala, mai să spargă geamul.
Când am deschis, doar capul mai era uscat, în rest era ud flească. Fugise peste câmp, și traversase rîul înot.
L-am hranit, și l-am alintat admirativ, spunându-i "voinicul meu deștept", mândră că la vârsta lui a știut să găsească drumul spre casă singur.
De la voinic, numele lui a devent Voinea.
Înca nu are un an, dar este cel mai bun cîine al meu. Nu este numai voinic, este și viteaz.
El e primul care se repede să apere teritoriul.
Să ai o zi minunată!
Ce poveste frumoasa!
Este si normal sa-ti placa animalele, doar esti in zodia Pesti! De ziua ta femeie La multi ani! Icon_cool
Da. Iubesc mult animalele, si nu numai, toata Creatia.
Dar uite! Si Admin iubeste animalele, si este in zodia Berbecului.
Imi fac timp si ma joc cu cîinii mei.
Am si o cațea de 13 ani, insa daca e "hranita" cu dragoste De ziua ta femeie La multi ani! Icon_lol , inca se joaca la fel ca un cîine tânar, si e foarte spintara. In acelasi timp, este o buna mama si bunica.
Am observat ca sunt bine organizati in haita, si respecta regulile familiale mai bine decat oamenii.
Mentionez ca eu nu am cîini de rasa, dar sunt foarte destepti.
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
Continut sponsorizat





De ziua ta femeie La multi ani! Empty
MesajSubiect: Re: De ziua ta femeie La multi ani!   De ziua ta femeie La multi ani! Icon_minitime

Sus In jos
 
De ziua ta femeie La multi ani!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» De ziua ta femeie
» La multi ani femeie!
» LMA Sfantul_calinic!
» 8 Martie - ziua femeii - La Multi Ani!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ROMÂNCELE NOASTRE-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente