DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 2010 un an al transformarilor - previziuni astrologice

In jos 
AutorMesaj
Karina
Senior
Senior
Karina


feminin
Numarul mesajelor : 171
Localisation : Pe munte
Reputatie : 3
Puncte : 5831
Data de inscriere : 27/03/2009

2010 un an al transformarilor - previziuni astrologice Empty
MesajSubiect: 2010 un an al transformarilor - previziuni astrologice   2010 un an al transformarilor - previziuni astrologice Icon_minitimeLun Ian 18, 2010 10:55 pm

2010 un an al transformarilor - previziuni astrologice Copyofclepsidra1
Daca 2009 a fost un an simplu in care daca fiecare si-a facut treaba in patratica lui totul a fost bine, si cand am spus patratica m-am referit mai ales la locul de munca, 2010 este de o alta factura cu energii oscilante care ne vor da senzatia de trenulet in parcul de distractii.
Dar sa va explic. Planeta care, ca si coloratura a anului, prin probele pe care le administreaza fiecaruia dintre noi este Saturn, care anul acesta este in Fecioara in cea mai mare parte a timpului, fiind in fecioara din 2008.
Probele pe munca si locuri de munca (de care este responsabila zodia fecioarei) nu mai sunt un secret si pentru nimeni. Saturnul din Fecioara i-a facut pe multi sa isi schimbe locul de munca sau atitudinea fata de munca, a adus probe aproape in viata oricui, legate de viata profesionala si asta vedem in experienta fiecaruia de fiecare zi. As vrea sa spun ca astrologia este un simplu ghicit in stele, dar nu pot sa spun asta caci toti vedem in vietile noastra cum predictiile astrologice dovedesc validitatea statistica a legilor dupa care se ghideaza aceasta.
Inca din 30 octombrie 2009 Saturn a intrat in Balanta, si in 2010 va sta in balanta, dar se mai si intoarce putin in 7 aprilie 2010 in fecioara datorita miscarii sale retrograde, insa, pe 30 iulie se reintoarce in Balanta. Asta inseamna ca probele de viata de data aceasta vin pe parteneriate. Cand spunem parteneriate ne referim la partenerul de viata cel pe care ni l-am luat alaturi la bine si la rau - este destul de periculoasa programarea aceasta, “la bine si la rau”…”pana ce moartea ne va desparti”… caci pot hrani cu energia noastra evenimente grave din viitor - dar poate fi vorba si de partenerul de afaceri, de intelegeri contractuale si asocieri.
Toate se datoreaza lui Saturn care ne va testa iubirea, dar si capacitatea de a fi loiali si onesti in afaceri.
Daca in 2009 ne-am confruntat cu concedieri despre care am auzit toti, 2010 va fi anul in care vom fi concediati din viata de cuplu, de voie sau de nevoie. Ne vom pune mai multe intrebari legate de viata noastra de cuplu si nu ne referim doar la casatoriile cu acte ci si la cele fara acte, la cuplurile care locuiesc impreuna si care impart cheltuielile, care petrec mult timp impreuna si care traiesc ca si cum ar fi casatoriti.
Probele pot consolida relatiile cu viitor si le pot destructura pe cele care nu au nici o perspectiva, iertat sa imi fie, dar mi se pare ca asta este un lucru bun si intr-un caz si in celelalt. Pentru ca in primul caz probele ne apropie de fiinta alaturi de care traim, iar in cel de-al doilea nu ne mai irosim energia intr-o relatie fortata. Din probele astea indiferent cat de mult ni se pare ca dor, tot noi avem de castigat.
Cat timp Saturn se intoarce in Fecioara intre 7 aprilie si 30 iulie se repeta acelasi tip de angoasa legata de munca. Intre 7 aprilie si 26 octombrie Saturn este cuadrant cu Plutonul din Capricorn, ceea ce va da transformari masive ale ideii de munca si probleme la nivel de imagine, functie si statut social. Aceasta cuadratura se va manifesta pe relatia de cuplu oficiala. Daca aveti de incheiat contracte faceti acest lucru dupa 27 octombrie 2010.
O alta planeta cu rol in felul in care decurge 2010 este Jupiter cel care in 2009 a fost tot anul in Varsator si care ne-a dat bunatatea aceea care sa ne permita sa ajutam cat mai multi oameni, care ne-a facut sa gasim solutii inedite de “nebunesc” de simple la tot felul de situatii cu potential de criza… Dar despre Jupiter vorbim mai tarziu!
Sus In jos
 
2010 un an al transformarilor - previziuni astrologice
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 2010 an al introspectiei - previziuni astrologice
» Timp pentru suflet - Previziuni astrologice - luna Februarie 2010
» clarvazatoare,previziuni astrale,tarot
» 2010
» La Multi Ani ! 2010

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: SPOVEDESTE-TE LU GOGU-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente