DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cartea de identitate

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
gabrieldemyns




masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 54
Reputatie : 0
Puncte : 5609
Data de inscriere : 03/06/2009

Cartea de identitate Empty
MesajSubiect: Cartea de identitate   Cartea de identitate Icon_minitimeMier Iun 03, 2009 4:39 pm

buna pentru toti!
am intrebare destul de urgenta si va rog din suflet doresc un raspuns pe masura. Am obtinut un permis de munca ,,B,, si am fost la ,, comuna,, pentru cardul de identitate, am fost informat ca voi primii acasa o invitatie si au trecut deja 3 saptamani.....;;cat poate dura???? Crying or Very sad
Va multumesc!!
Sus In jos
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6610
Data de inscriere : 25/11/2006

Cartea de identitate Empty
MesajSubiect: Re: Cartea de identitate   Cartea de identitate Icon_minitimeMier Iun 03, 2009 4:58 pm

Buna Gabriel, bine ai venit pe forum . cheers

Eu nu locuiesc in Belgia, dar stiu ca se misca cu incetinitorul .


Succes si ia o bere sa te mai calmezi . beri
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7410
Data de inscriere : 22/11/2006

Cartea de identitate Empty
MesajSubiect: Re: Cartea de identitate   Cartea de identitate Icon_minitimeMier Iun 03, 2009 8:22 pm

gabrieldemyns a scris:
buna pentru toti!
am intrebare destul de urgenta si va rog din suflet doresc un raspuns pe masura. Am obtinut un permis de munca ,,B,, si am fost la ,, comuna,, pentru cardul de identitate, am fost informat ca voi primii acasa o invitatie si au trecut deja 3 saptamani.....;;cat poate dura???? Crying or Very sad
Va multumesc!!
in principiu 3 saptamani, dar totul depinde de Comuna, de ancheta pe care o face politistul de cartier s.a.m.d. fara sa te descurajez au fost cazuri cand sa asteptat si 3 luni.
eventual poti merge si intreba la comuna dar cu un ton mai frumos ca altfel te trimite la plimbare.
succes si nu dispera ca sunt obligati sa rezolve chiar daca nu-i trage ata uneori.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
gabrieldemyns




masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 54
Reputatie : 0
Puncte : 5609
Data de inscriere : 03/06/2009

Cartea de identitate Empty
MesajSubiect: cartea de identitate tip A   Cartea de identitate Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 11:08 am

astazi am primit invitatia pentru a merge la,,comuna ,, pentru cartea de identitate model A. ce derpturi confera si pentru cat timp.....eventual ce detalii cunoasteti
va multumesc tuturor!
cu sinceritate , Gabriel
Sus In jos
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6610
Data de inscriere : 25/11/2006

Cartea de identitate Empty
MesajSubiect: Re: Cartea de identitate   Cartea de identitate Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 11:11 am

gabrieldemyns a scris:
astazi am primit invitatia pentru a merge la,,comuna ,, pentru cartea de identitate model A. ce derpturi confera si pentru cat timp.....eventual ce detalii cunoasteti
va multumesc tuturor!
cu sinceritate , Gabriel
Felicitari pentru primirea cartii de identitate . flower
Sus In jos
OT
Bleu
Bleu



feminin
Numarul mesajelor : 11
Reputatie : 0
Puncte : 6157
Data de inscriere : 10/12/2007

Cartea de identitate Empty
MesajSubiect: Re: Cartea de identitate   Cartea de identitate Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 12:09 pm

gabrieldemyns a scris:
astazi am primit invitatia pentru a merge la,,comuna ,, pentru cartea de identitate model A. ce derpturi confera si pentru cat timp.....eventual ce detalii cunoasteti
va multumesc tuturor!
cu sinceritate , Gabriel

Eu stiu ca, cartea A este pt cetatenii non UE
http://www.dofi.fgov.be/fr/elek%20vreemdelingenkaarten/080626%20Overzicht%20vreemdelingenkaarten-verblijfsdocumenten.pdf
Sus In jos
angelarusu
Expert
Expert
angelarusu


Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 11
Puncte : 6014
Data de inscriere : 17/01/2009

Cartea de identitate Empty
MesajSubiect: Re: Cartea de identitate   Cartea de identitate Icon_minitimeVin Iun 05, 2009 12:14 am

sherlock a scris:



Succes si ia o bere sa te mai calmezi . beri

CE TARE ESTI
Sus In jos
http://www.ganduri-online.ro
gabrieldemyns




masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 54
Reputatie : 0
Puncte : 5609
Data de inscriere : 03/06/2009

Cartea de identitate Empty
MesajSubiect: Re: Cartea de identitate   Cartea de identitate Icon_minitimeVin Iun 05, 2009 10:26 am

sunt o persoana calma !!!
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7410
Data de inscriere : 22/11/2006

Cartea de identitate Empty
MesajSubiect: Re: Cartea de identitate   Cartea de identitate Icon_minitimeVin Iun 05, 2009 10:31 am

gabrieldemyns a scris:
astazi am primit invitatia pentru a merge la,,comuna ,, pentru cartea de identitate model A. ce derpturi confera si pentru cat timp.....eventual ce detalii cunoasteti
va multumesc tuturor!
cu sinceritate , Gabriel
dupa ce vei primii cartea poti stii mai multe despre ea, totusi eu cred ca este vorba de o carte de identitate "provizorie" legata de perioada contractului de serviciu, cu alte cuvinte ea se va prelungii (vezi tu termenul pe ea) atata timp cat ai un contract de munca si lucrezi in Belgia.
daca reusesti sa stai mai mult de 3 ani, apoi iti poti depune actele pentru "cetatenie" si vei putea sta incontinuare aici, daca nu te declari independent si iar ai dreptul la stat aici s.a.m.d
succes
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Continut sponsorizat





Cartea de identitate Empty
MesajSubiect: Re: Cartea de identitate   Cartea de identitate Icon_minitime

Sus In jos
 
Cartea de identitate
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cartea de Identitate KidsID pentru copiii din Belgia
» Cartea Cartilor
» N. Comaneci a intrat pentru totdeauna in Cartea Recordurilor
» Uniunea Europeana ne da dreptate: argumente de drept international impotriva cipului biometric, implantat sau inserat in acte de identitate
» Europa ofera "cartea albastra" copia cartii verzi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: INFORMATII UTILE-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente