DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ................

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: ................   ................ Icon_minitimeSam Dec 23, 2006 12:50 am

................ Thth5bb3d4c9zp0
Sus In jos
Core
Senior
Senior
Core


masculin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 72
Localisation : ROMANIA. AG.
Reputatie : 0
Puncte : 6503
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeSam Dec 23, 2006 1:15 am

E asa ,parca mai merge! Shocked sunny Twisted Evil
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeSam Dec 23, 2006 1:19 am

................ 8
Sus In jos
Core
Senior
Senior
Core


masculin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 72
Localisation : ROMANIA. AG.
Reputatie : 0
Puncte : 6503
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: CELE PATRU LEGI SPIRITUALE   ................ Icon_minitimeSam Dec 23, 2006 12:36 pm

http://www.greatcom.org/laws/romanian/


Ultima editare efectuata de catre Core in Sam Dec 23, 2006 6:21 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeSam Dec 23, 2006 3:17 pm

Core a scris:
https://2img.net/r/ihimizer/img149/9720/sant20crist1wv3.jpg


eu am postat doar imaginea data de Core, m-am gindit ca nu reuseste sa puna imaginea...Smile


santa santa santa santa santa


Ultima editare efectuata de catre Sfinta Vineri in Mar Dec 26, 2006 12:11 am, editata de 1 ori
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7242
Data de inscriere : 24/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: lui Sf. Vineri   ................ Icon_minitimeDum Dec 24, 2006 6:11 pm

Tu pui cele mai frumoase si vesele imagini aici, nu cred ca oamenii vor sa vada aceasta imagine trista, acum inainte de Craciun, stim cu totii ca Iisus a suferit, dar nu vrem sa ne amintim de aceste imagini sangeroase...
Este ideea mea, poate altii nu o impartasesc, dar si filmul lui Mel Gibson a fost dur, nici nu am putut sa ma uit la toate secventele, mi-au dat lacrimile, de altfel nu am fost singura, unele persoane au iesit din sala!Sad
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
Core
Senior
Senior
Core


masculin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 72
Localisation : ROMANIA. AG.
Reputatie : 0
Puncte : 6503
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeLun Dec 25, 2006 11:59 am

Sinziana,mai intii doresc ca intr-o zi ca aceasta, domnul Isus sa intre in viata ta cu mintuire, pace , bucurie si de ce nu, cu vindecare trupeasca si spirituala.
Sarbatori fericite!
Apoi, doresc sa nu te superi pe Sfintulita caci eu am fost acela care a initiat acea postare a imaginii Domnului Isus rastignit. De altfel am trimis un m.p prin care solicit schimbarea pozei.
Sigur, te impresioneaza imaginea! Dar te rog sa te gindesti ca sa intimplat cu adevarat. Domnul Isus a fost batut ,batjocorit, scuipat in fata si intr-un final rastignit pentru pacatele noastre. E totusi bine sa ne reamintim cu ce sacrificiu am fost rascumparati de catre Dumnezeu. Bine ar fi, daca imaginea aceasta ara sta in permanenta in inima noastra. Poate in felul acesta ne-am indeparta de pacatul "CARE NE INFASOARA ASA DE LESNE"
Am vazut si eu filmul lui Mel si vreau sa spun ca m-a impresionat profund, dar nu m-am gindit nici-o clipa ca nu ar fi fost asa. Am avut ocazia sa vad pe internet cruzimi mai mari. Asa ca de ce nu as crede ca Domnul Isus a fost torturat in modul cel mai bestial posibil?
Inca o data "SARBATORI FERICITE!"
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7388
Data de inscriere : 22/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeLun Dec 25, 2006 3:13 pm

Core a scris:
Sinziana,mai intii doresc ca intr-o zi ca aceasta, domnul Isus sa intre in viata ta cu mintuire, pace , bucurie si de ce nu, cu vindecare trupeasca si spirituala.
Sarbatori fericite!
Apoi, doresc sa nu te superi pe Sfintulita caci eu am fost acela care a initiat acea postare a imaginii Domnului Isus rastignit. De altfel am trimis un m.p prin care solicit schimbarea pozei.
Sigur, te impresioneaza imaginea! Dar te rog sa te gindesti ca sa intimplat cu adevarat. Domnul Isus a fost batut ,batjocorit, scuipat in fata si intr-un final rastignit pentru pacatele noastre. E totusi bine sa ne reamintim cu ce sacrificiu am fost rascumparati de catre Dumnezeu. Bine ar fi, daca imaginea aceasta ara sta in permanenta in inima noastra. Poate in felul acesta ne-am indeparta de pacatul "CARE NE INFASOARA ASA DE LESNE"
Am vazut si eu filmul lui Mel si vreau sa spun ca m-a impresionat profund, dar nu m-am gindit nici-o clipa ca nu ar fi fost asa. Am avut ocazia sa vad pe internet cruzimi mai mari. Asa ca de ce nu as crede ca Domnul Isus a fost torturat in modul cel mai bestial posibil?
Inca o data "SARBATORI FERICITE!"

Eu nu am primit niciun PM in acest sens, dar poate a fost trimis moderatoarelor acestui siteu...
as dorii sa mentionez ca fiecare din noi are posibilitatea de a sterge sau EDITA posturile scrise de el insusi, cu ajutorul butonului cu acelasi nume aflat in partea dreapta sus a mesajului sau, deci interventia staffului siteului este nefolositoare in acest caz.
in rest: CRACIUN FERICIT! pt toata lumea
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeMar Dec 26, 2006 12:16 am

Admin a scris:

Eu nu am primit niciun PM in acest sens, dar poate a fost trimis moderatoarelor acestui siteu...

Core mi-a trimis mie pm-ul, insa eu acum l-am vazut...
gata Sanziana, s-a fixat! tease

Bre taica, ma bagi in belele p-acii :geek:
hihi...
cum ati petrecut craciunul? Very Happy
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeMar Dec 26, 2006 12:29 am

iaca cum fu treaba bre, Core a probat o imagine oarecare sa vada daca mere si nu a mers, iar io am sarit in ajutor...
hihi...dar bre, oi fi io sfinta Vineri dar de und' era sa stiu ca stresam boborul?? nebun haha

no hai, sunt si eu vesela azi Laughing
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeMar Dec 26, 2006 12:38 am

................ 42
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7242
Data de inscriere : 24/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeMar Dec 26, 2006 6:06 pm

Foarte frumoase imagini, Sf. Vineri, mai m-am inveselit putin!rendeer
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
Core
Senior
Senior
Core


masculin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 72
Localisation : ROMANIA. AG.
Reputatie : 0
Puncte : 6503
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeSam Dec 30, 2006 11:54 am

Numai Sinzienei ar trebui sa placa?
Sus In jos
Badea
Senior
Senior
Badea


Numarul mesajelor : 231
Varsta : 53
Reputatie : 0
Puncte : 6501
Data de inscriere : 27/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeVin Ian 05, 2007 12:07 am

Core a scris:
Numai Sinzienei ar trebui sa placa?
matale ce crezi? Smile


Tinelo, da o bere si declar ca imaginile tale sunt cele mai mumoase ;)
Sus In jos
Core
Senior
Senior
Core


masculin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 72
Localisation : ROMANIA. AG.
Reputatie : 0
Puncte : 6503
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeVin Ian 05, 2007 11:58 am

Badea a scris:
Core a scris:
Numai Sinzienei ar trebui sa placa?
matale ce crezi? Smile


Tinelo, da o bere si declar ca imaginile tale sunt cele mai mumoase ;)

Da domnule ai dreptate, fiecare cu fanii sai!
Sus In jos
Sfinta Vineri
Expert
Expert
Sfinta Vineri


Numarul mesajelor : 615
Varsta : 117
Reputatie : 0
Puncte : 6517
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeVin Ian 05, 2007 1:08 pm

Laughing May Badita, iti da sfinta un butoi de tuica...ce zici...? ;)


@Core,
A trecut gripa, taica?
Sus In jos
Core
Senior
Senior
Core


masculin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 72
Localisation : ROMANIA. AG.
Reputatie : 0
Puncte : 6503
Data de inscriere : 25/11/2006

................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitimeVin Ian 05, 2007 10:31 pm

Abia a vrut sa plece taica!
I sa pusa-se pata pe mine. Pina n-am dat cu pilulu de la drogherie n-a fost chip.
Sus In jos
Continut sponsorizat





................ Empty
MesajSubiect: Re: ................   ................ Icon_minitime

Sus In jos
 
................
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: SPIRITUALITATE ROMÂNEASCA-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente