DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 La Choucroute

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 51
Reputatie : 11
Puncte : 6997
Data de inscriere : 17/12/2006

La Choucroute Empty
MesajSubiect: La Choucroute   La Choucroute Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 6:48 pm

Barfeam intr-un articol trecut despre stolul de pasarici din capu' unora de pe aici. Ei bine, cu toate ca stiam ca nu-i singurul caruia-i sufla vantul prin cap ca prin Baragan, uite ca azi l-am gasit si pe frasu'... am dat de casa "La choucroute" (varzà in traducere neaose).
Am ramas mut (defapt nici nu aveam cum sa raman altfel ca eram doar cu blanosu' iar el nu prea-mi raspunde la intrebari si se face ca nu intelege romaneste, dar mde asta-i o alta poveste) contempland varzaria atarnata de peretii fatadei, incercand sa deslusesc cam ce a fost in capu' acestui artist neinteles de generatia mea invechita.
Cu toate ca din fire nu-s curios, de data asta-mi fremata impulsurile-n bibilica sa stiu cam ce ar fi pe dinauntrul, daca pe afara arata precum un film de groaza, mai ales ca prin perdele "ingalbenite de timp" se puteau distinge unele creaturi halloweeniene. In timp ce eu eram ocupat cu contemplatu' si filmatu', pe blanos la apucat nevoia mare chiar in usa reclamantului, bine asta nu ar fi ceva nou, are si el asa cate-o dambla, cand il excita ceva, dar problema e ca nu mai vrea s-o stergem si ramasese cocosat acolo, ca o baba de 100 de ani, bolnava de reomatism. A trebuit sa-l trag ca pe sanie si s-o tundem cat mai aveam timp, ca sa nu ne trezim cu vreun halloween in cap si am plecat in drumul nostru ca asa-i sade bine calatorului.
Va las si pe voi sa contemplati aceasta opera de arta flamanda (vezi leu' din dreapta):
La Choucroute Normal_casane
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7349
Data de inscriere : 11/10/2008

La Choucroute Empty
MesajSubiect: Re: La Choucroute   La Choucroute Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 7:25 pm

Alex a scris:
Barfeam intr-un articol trecut despre stolul de pasarici din capu' unora de pe aici. Ei bine, cu toate ca stiam ca nu-i singurul caruia-i sufla vantul prin cap ca prin Baragan, uite ca azi l-am gasit si pe frasu'... am dat de casa "La choucroute" (varzà in traducere neaose).
Am ramas mut (defapt nici nu aveam cum sa raman altfel ca eram doar cu blanosu' iar el nu prea-mi raspunde la intrebari si se face ca nu intelege romaneste, dar mde asta-i o alta poveste) contempland varzaria atarnata de peretii fatadei, incercand sa deslusesc cam ce a fost in capu' acestui artist neinteles de generatia mea invechita.
Cu toate ca din fire nu-s curios, de data asta-mi fremata impulsurile-n bibilica sa stiu cam ce ar fi pe dinauntrul, daca pe afara arata precum un film de groaza, mai ales ca prin perdele "ingalbenite de timp" se puteau distinge unele creaturi halloweeniene. In timp ce eu eram ocupat cu contemplatu' si filmatu', pe blanos la apucat nevoia mare chiar in usa reclamantului, bine asta nu ar fi ceva nou, are si el asa cate-o dambla, cand il excita ceva, dar problema e ca nu mai vrea s-o stergem si ramasese cocosat acolo, ca o baba de 100 de ani, bolnava de reomatism. A trebuit sa-l trag ca pe sanie si s-o tundem cat mai aveam timp, ca sa nu ne trezim cu vreun halloween in cap si am plecat in drumul nostru ca asa-i sade bine calatorului.
Va las si pe voi sa contemplati aceasta opera de arta flamanda (vezi leu' din dreapta):
La Choucroute Normal_casane

Leu' ca leu', da ce zici de CRUCE? A pus-o ca sa-i pazeasca Dumnezeu varza. Smile
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
 
La Choucroute
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: HAZ DE NECAZ-
Mergi direct la:  
|
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente