DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Piticii de gradina

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 50
Reputatie : 11
Puncte : 6907
Data de inscriere : 17/12/2006

Piticii de gradina Empty
MesajSubiect: Piticii de gradina   Piticii de gradina Icon_minitimeDum Feb 08, 2009 1:37 pm

Piticii de gradina Nanrv3

Aparuti in Germania prin secolul XVII si adusi in Anglia de unul pe nume Charles (ca doar nu se putea numii gheorghe) aceste personaje din argila arsa ocupa si azi un loc important prin gradinile unora.
Nu vreau sa fac o apreciere mai mult sau mai putin nuantata asupra acestor creaturi si a celor care le acorda cinstea de a umple spatiile verzi din gradinile lor, deoarece "gustibus non disputandum" (sau in traducere mioritica nu te poti caca in gustu' omului) dar uneori cand situatiile sunt impinse spre extrem, devine un subiect de barfa.
Plimbandu-ma de buna zi printr-unul din cartierele sic ale Brussel-ului, imaginea mi-a fost atrasa de o gradinita mica de cca 4m² din fata unei locuinte, care era impanzita de tot felul de creaturi, de diferite marimi, feluri si culori, cam asa cum este la noi la romani o "sorcova". Cred ca nu am vazut pana acum mai multa adunatura pe m² de bazaconii colorate decat in acest minuscul spatiu verde si pentru edificare l-am tel-fotografiat pe loc, dar din pacate guzganii si orataniile mici ascunse prin boscheti nu au iesit in poza.(nu-i bai oricum nu erau prea fofogenice)
Insotitorul meu mic si blanos, nu s-a putut abtine, a ridicat tacticos piciorul si a udat putin acea gradina, in semn sa-i mearga bine si am plecat mai departe gandind ca in mintea fiecarui om e o pasarica, dar in capu' astuia era un stol.
Sus In jos
sfantul_calinic
Master
Master
sfantul_calinic


feminin
Numarul mesajelor : 1912
Varsta : 69
Localisation : Bucuresti
Emploi : Presedinte Fundatia "Sfantul Ierarh Calinic"
Reputatie : 65
Puncte : 7259
Data de inscriere : 11/10/2008

Piticii de gradina Empty
MesajSubiect: Re: Piticii de gradina   Piticii de gradina Icon_minitimeDum Feb 08, 2009 2:38 pm

Alex a scris:
Piticii de gradina Nanrv3

Aparuti in Germania prin secolul XVII si adusi in Anglia de unul pe nume Charles (ca doar nu se putea numii gheorghe) aceste personaje din argila arsa ocupa si azi un loc important prin gradinile unora.
Nu vreau sa fac o apreciere mai mult sau mai putin nuantata asupra acestor creaturi si a celor care le acorda cinstea de a umple spatiile verzi din gradinile lor, deoarece "gustibus non disputandum" (sau in traducere mioritica nu te poti caca in gustu' omului) dar uneori cand situatiile sunt impinse spre extrem, devine un subiect de barfa.
Plimbandu-ma de buna zi printr-unul din cartierele sic ale Brussel-ului, imaginea mi-a fost atrasa de o gradinita mica de cca 4m² din fata unei locuinte, care era impanzita de tot felul de creaturi, de diferite marimi, feluri si culori, cam asa cum este la noi la romani o "sorcova". Cred ca nu am vazut pana acum mai multa adunatura pe m² de bazaconii colorate decat in acest minuscul spatiu verde si pentru edificare l-am tel-fotografiat pe loc, dar din pacate guzganii si orataniile mici ascunse prin boscheti nu au iesit in poza.(nu-i bai oricum nu erau prea fofogenice)
Insotitorul meu mic si blanos, nu s-a putut abtine, a ridicat tacticos piciorul si a udat putin acea gradina, in semn sa-i mearga bine si am plecat mai departe gandind ca in mintea fiecarui om e o pasarica, dar in capu' astuia era un stol.
Alex draga, m-ai terminat cu talentul tau jurnalistic.
Ai putea sa scrii mai des. Smile
Sus In jos
http://fundatiasfantulierarhcalinic.blogspot.com/
 
Piticii de gradina
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Mare-i gradina lui Dumnezeu,
» Trandafiri din Gradina Maicii Domnului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: HAZ DE NECAZ-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente