DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Vine Craciunul

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6431
Data de inscriere : 26/11/2006

Vine Craciunul Empty
MesajSubiect: Vine Craciunul   Vine Craciunul Icon_minitimeLun Dec 11, 2006 11:59 am

Inca cateva zile, probabil de alergatura, curatenie, cumparaturi, si in sfarsit o sa fie ajunul Craciunului.

Cum sa va pregatiti? Ce cum planuiti sa-l sarbatoriti? Ce amintiri navalesc acum, cand va ganditi la copilaria voastra sau la o vacanta de Craciun petrecuta undeva frumos, in Romania sau in alta parte?

Haideti sa ne povestim si sa ne pregatim sufletele pentru povestea clasica a natalitatii, atmosfera calda din familie si clipele placute petrecute cu prietenii.
Sus In jos
Neptuna
Expert
Expert
Neptuna


feminin
Numarul mesajelor : 568
Varsta : 47
Emploi : comunicare
Loisirs : viata
Reputatie : 0
Puncte : 6431
Data de inscriere : 26/11/2006

Vine Craciunul Empty
MesajSubiect: Re: Vine Craciunul   Vine Craciunul Icon_minitimeMar Dec 12, 2006 12:27 am

Merci Markule...

Eu am multe amintiri calde si foarte placute de Craciun. Dar sa va povestesc de un Craciun atat de frumos, petrecut acum cativa ani in Bucuresti.
Eram 3 fete, eu si bunele mele prietene care ne cunoastem de cand eram mici, sotii/prietenii nostii si cele doua bunici ale noastre, una a mea si una a lor. Am fost la biserica, in oras, la plimbare, am mancat bine, am cantat colinde tot tacamul...dar distarctia cea mai mare au fost bunicile. Care, de obicei amortite de anii vietii, s-au trezit la viata. La 4 dimineata ne rugam de ele sa merga sa se culce, dar era beau tuica fiarta si isi povestea din tineretile lor. Pana la urma ne-am asezat sa le acultam, si am ras, am facut glume, am povestit bancuyri porcoase sa vedm cum reactioneaza, dar babele se tineau bine si radeau cu gura pana la urechi cu noi....Deci a fost un Craciun de pomina, ne-am simtit tare bine.
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7170
Data de inscriere : 24/11/2006

Vine Craciunul Empty
MesajSubiect: Re: Vine Craciunul   Vine Craciunul Icon_minitimeMar Dec 12, 2006 9:23 am

Very Happy Very Happy
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
Continut sponsorizat





Vine Craciunul Empty
MesajSubiect: Re: Vine Craciunul   Vine Craciunul Icon_minitime

Sus In jos
 
Vine Craciunul
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Vine, vine Mos Craciun !
» CRACIUNUL
» Unde faceti Craciunul?
» Caldura mare! Vine Postul. Sa luam exemplu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: FILME SI MUZICA-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente