DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O mica solicitare

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
ionutza




Numarul mesajelor : 2
Varsta : 46
Reputatie : 0
Puncte : 6120
Data de inscriere : 27/12/2007

O mica solicitare Empty
MesajSubiect: O mica solicitare   O mica solicitare Icon_minitimeJoi Iul 03, 2008 9:18 pm

Buna, nici nu stiu daca am deschis subiectul unde trebuie. Daca nu, imi cer scuze. Problema mea este urmatoarea. Am fost acceptata la un master la Universitatea Radboud din Olanda. Problema mea este ca resursele materiale sunt limitate si solutia pe care o vad este sa imi gasesc un job. Intrebarea mea pentru membrii acestui forum este daca pot sa imi faca unele recomandari, cum as putea sa procedez pentru a gasi cat mai usor si repede un loc de munca. Nu cunosc limba olandeza, masterul va fi doar in limba engleza. Personal nu am pretentii la genul de munca, doresc doar sa pot sa imi finalizez studiile. As aprecia orice sugestii.
Multumesc,
Ioana
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7256
Data de inscriere : 24/11/2006

O mica solicitare Empty
MesajSubiect: Re: O mica solicitare   O mica solicitare Icon_minitimeVin Iul 04, 2008 9:07 am

Bine ai venit, Ionutza! flower

In legatura cu intrebarea ta, este dificil sa-ti gasesti un serviciu, daca nu stii limba, insa exista intotdeauna solutii. De exemplu, poti face curatenie, la mai multe persoane si cerand 10 euro pe ora, poti sa te descurci cat de cat, sa-ti continui si masteratul.
Sunt multe studente, care fac acest lucru, sau eventual au-pair(oppas in olandeza) , dar trebuie sa specifici de la inceput, ca nu vorbesti limba olandeza si cine stie, poate ca unii parinti, vor pe cineva, care vorbeste engleza!
Incearca sa pui un anunt in: Marktplaats.nl sau Speurders.nl, sau poti citi la oferte de serviciu, pentru huishoudelijke hulp(ajutor in treburi casnice) gevraagd(cerut) sau aangeboden(oferit).
Cred ca anunturile sunt gratis, sau se plateste o suma mica.
Succes! ;)
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6602
Data de inscriere : 25/11/2006

O mica solicitare Empty
MesajSubiect: Re: O mica solicitare   O mica solicitare Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 8:59 am

Ionutza, ce mai zici ? cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





O mica solicitare Empty
MesajSubiect: Re: O mica solicitare   O mica solicitare Icon_minitime

Sus In jos
 
O mica solicitare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» La multi ani, Mica!
» LA MULTI ANI!
» mica publicitate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: INFORMATII UTILE-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | Arta, Cultura si Timp liber | Diverse.. | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente