DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Vaca din Minsk

In jos 
AutorMesaj
Alex
Master
Master
Alex


Numarul mesajelor : 1148
Varsta : 51
Reputatie : 11
Puncte : 6997
Data de inscriere : 17/12/2006

Vaca din Minsk Empty
MesajSubiect: Vaca din Minsk   Vaca din Minsk Icon_minitimeVin Apr 18, 2008 8:22 am

Intr-un satuc evreiesc din Polonia era o singura vaca si intr-o zi a incetat sa mai dea lapte.Intrand in panica, oamenii au intrebat in dreapta si-n stanga si au aflat ca ar putea cumpara o vaca din Moscova cu 2000 ruble sau una din Minsk, cu 1000 ruble. Normal, au ales varianta mai ieftina si au cumparat o vaca din Minsk. Era o vaca superba, dadea mult lapte gras si toata lumea o indragea. Oamenii s-au hotarat sa o imperecheze pentru a avea mai multe vaci la fel, ca sa nu-si mai faca griji pentru provizia de lapte. Au adus asadar un taur si i-au lasat impreuna. Insa, cand taurul venea din dreapta sa se urce pe vaca, aceasta se muta la stanga. Cand taurul venea din stanga,vaca se muta spre dreapta si tot asa toata ziua, fara nici un rezultat. In final, in disperare de cauza, oamenii s-au dus la Rabbi sa il intrebe ce sa faca. I-au spus povestea:
"- Rabbi, am incercat o zi intreaga si n-am reusit.
Cand taurul venea din dreapta, vaca se muta spre stanga, iar cand taurul venea din stanga, vaca se muta spre dreapta si tot asa. Ce sa facem
Question
"Rabbi s-a gandit un moment scratch si a intrebat :
"- Nu cumva ati cumparat vaca din
Minsk
Question
"- Rabbi, esti fantastic Exclamation s-au mirat oamenii.
Esti atat de intelept!
Noi nu ti-am spus de unde am luat vaca. Cum ti-ai dat seama Question
Trist, rabbi raspunde:
"-N
evasta-mea e din Minsk ..." blow
Sus In jos
 
Vaca din Minsk
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: HAZ DE NECAZ-
Mergi direct la:  
|
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente